Connect with us

Genel

Ali Genç: Saffet Akkoyun’un bize vermediği desteği, biz ona veriyoruz

Published

on

blank

Sarıyer Spor Kulübü’nün önceki dönem başkanı Ali Genç, Olağanüstü Kongre süreciyle ilgili açıklamalarda bulundu.

İşte Ali Genç’in Sarıyer Spor Kulübü Olağanüstü Kongre sürecine ilişkin basın açıklaması:

DEĞERLİ SARIYERLİLER;

09.07.2023 TARİHİNDE YAPILACAK OLAN SARIYER SPOR KULÜBÜ OLAĞANÜSTÜ KONGRESİNDE ADAY OLAN ARKADAŞLARIMIZA BAŞARILAR DİLERİM.

ÜMiDİM VE DİLEĞİM ODUR Kİ, BU KONGRENİN BİRLİK VE BERABERLİK iÇİNDE GEÇMESİ, ŞİRKETLEŞME KARARI DA BU KONGREDE ALINARAK %51 HİSSENİN SARIYER SPOR KULÜBÜ’NDE KALMASI ŞARTIYLA, %49 HİSSENİN İSE SARIYERLİ İŞ İNSANLARI VE TARAFTARLARIMIZIN BU HİSSELERDEN ALMASI İLE KULÜBÜMÜZÜ EKONOMİK OLARAK DESTEKLEMELERİ VE GELECEĞİMİZİ AYDINLIĞA TAŞIMALARIDIR!

ŞAHSIM OLARAK YÖNETİME ADAY OLACAK ARKADAŞLARIMIZI HER SARIYERLİ GİBİ DESTEKLEYECEĞİM.

ADAY OLDUĞUMUZ KONGREDE MAALESEF ŞİRKETLEŞME KONUSUNDA BİZE DESTEK VERİLMEMESİ  ÜZERİNE ADAYLIKTAN ÇEKİLMİŞTİK.

O GÜNDEN BUGÜNE KADAR HERKES BİLMELİDİR Kİ, EKONOMİK OLARAK KULÜBÜMÜZ ÖNEMLİ ZARARLAR GÖRMÜŞTÜR.

BU SÜRECİN UZAMASI KULÜBÜMÜZÜ DAHA ÇOK ZARARA SOKMAKTADIR.

BU KONUYU DAHA FAZLA UZATMADAN ONURSAL BAŞKANIMIZ SAYIN SAFFET AKKOYUN BAŞKANLIĞINDA KURULACAK YÖNETİM TARAFINDAN KULÜBÜMÜZÜN ÖNÜNÜN AÇILMASI VE BİR DAHA SARIYER SPOR KULÜBÜ’NÜN EKONOMİK ZORLUKLARA KALMAMASI EN BÜYÜK DİLEĞİMİZDİR.

SAFFET AKKOYUN’UN BİZE VERMEDİĞİ DESTEĞİ, BİZ ONA VERİYORUZ!

BU MEVZUNUN İVEDİLİKLE SON BULMASI VE MADDİ DESTEKLERİN İSE YAPILACAK ŞİRKETLEŞME SONRASI HİSSE ALIMLARI İLE SAĞLANMASI KAÇINILMAZ BİR GERÇEKTİR.

9 TEMMUZ’DA YAPILACAK KONGREDE BU KONUDA KESİN BİR KARAR ALINMASI SAĞLANMALIDIR.

BU SÜREÇTE SOSYAL MEDYADA HİÇ KİMSENİN YIPRATILMAMASI GEREKMEKTEDİR.

ÖZELLİKLE BİLİNMESİNİ İSTİRHAM EDİYORUM, ŞAHSIMIN BASIN AÇIKLAMASI HARİÇ BİR BEYANATIM OLMAMIŞTIR.

KONGRE TARİHİNDE İSTANBUL DIŞINDA OLACAĞIMDAN, GENEL KURULUMUZUN KULÜBÜMÜZE VE TÜM SARIYERİMİZE HAYIRLI OLMASINI DİLİYORUM.

 

ALİ GENÇ

Genel

İBB’nin “Genç Üniversiteli Desteği” için başvurular başladı

Published

on

blank

İBB’nin ‘Genç Üniversiteli Desteği’ projesinde öğrencilere geri ödemesiz olarak verilecek 6000 TL’lik eğitim desteği için başvurular başladı. Destekten faydalanmak isteyen öğrenciler, 20 Ekim tarihine kadar İBB’nin “İstanbul Senin” mobil uygulaması üzerinden başvuru yapılabilir.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi “Genç Üniversiteli Desteği” projesi kapsamında üniversite öğrencilerini ekonomik anlamda desteklemek için 75 bin öğrenciye 6000 TL’lik eğitim yardımında bulunuyor.

Başvurmak isteyen öğrencilerin kendisinin ya da ailesinin İstanbul’da ikamet etmesi, devlet ya da vakıf/özel üniversitelerinde yüzde 100 burslu okuması gerekiyor. Ara sınıf ve son sınıf öğrencilerinin de yılsonu başarı notunun 100 üzerinden en az 53 ya da 4 üzerinden 2,00 olması da istenen kriterler arasında yer alıyor.

“İSTANBUL SENİN” ÜZERİNDEN BAŞVURULACAK

Destekten faydalanmak isteyen öğrencilerin İBB’nin “İstanbul Senin” uygulamasını indirerek, uygulama üzerinden başvuru yapması gerekiyor. Proje ve kriterler hakkında detaylı bilgiler de “İstanbul Senin” mobil uygulamasında yer alıyor. 26 Eylül’de başlayan başvurular 20 Ekim tarihine sonlanacak.

“Genç Üniversiteli Desteği” projesi kapsamında sağlanan destekler geri ödemesiz ve faizsiz olarak veriliyor. “Genç Üniversiteli Desteği” kapsamında, projenin yapıldığı ilk dönem olan 2019-2020 eğitim öğretim döneminde 29 bin 423 öğrenciye destek sağlandı. 2020-2021 eğitim öğretim döneminde 33 bin 763 öğrenciye, 2021-2022 eğitim-öğretim döneminde 51 bin 992 öğrenciye destek verildi. 2022-2023 eğitim-öğretim döneminde ise 75 bin öğrenciye 4 bin 500 TL geri ödemesiz eğitim yardımı sağlandı.

Genç Üniversiteli Başvuru Genel Şartları

  • T.C. vatandaşı olmak
  • Öğrencinin kendisinin veya ailesinin/anne-baba vefat durumunda yakınının İstanbul’da ikamet etmesi
  • Ön lisans, Lisans, Yüksek Lisans veya Doktora öğrencisi olmak
   • Ön lisans – Lisans Öğrencileri için üst yaş sınırı 30
   • Yüksek Lisans – Doktora Öğrencileri için üst yaş sınırı 40
  • Normal öğrenim süresinin içinde eğitimine devam ediyor olmak
  • Devlet üniversitesinde okuyor olmak veya Vakıf / Özel üniversitede yüzde yüz burslu okuyor olmak
  • Ara sınıf ve son sınıf öğrencileri için yılsonu başarı notunun en az 100 üzerinden 53 ya da 4 üzerinden 2,00 olması
  • Gelir durumu açısından maddi desteğe ihtiyacı olmak

 

Genç Üniversiteli İstenilen Evraklar

  • Sabıka kaydı almadığına dair belge
  • Disiplin cezası almadığına dair belge
  • Aile Vukuatlı Nüfus kayıt örneği belgesi
  • Öğrenci belgesi
  • Transkript belgesi
  • Vakıf/özel okullarda okuyan öğrenciler için %100 bursluluk belgesi
  • Ailenin maddi durumunu gösteren belgeler (Gelir belgesi, Maaş bordrosu vb.)
  • Varsa kendisinin ya da aile bireylerinin engelli raporu fotokopisi
  • Varsa okuyan kardeşleri gösteren belgeler
  • Yurtta veya kirada kaldığına dair belge
  • Öğrencinin banka hesap bilgilerini içeren belge

Continue Reading

Genel

Sarıyer Gönüllüleri sokak hayvanları için toplandı

Published

on

blank

Sarıyer Gönüllüleri adı altında bir araya gelen hayvanseverler, sokak hayvanlarının farklı bölgelere taşınmasını sağlayan belediyelere karşı önlemler alınması gerektiğini savundu, kontrolsüz üreme sorunu için kısırlaştırma çağrısında bulundu.

Sarıyer’de buluşan bir grup hayvansever, sokak hayvanlarını başka bölgelere nakleden belediyelere karşı yaptırım uygulanmasını talep ederek, kontrolsüz üreme sorununu önlemek amacıyla tüm belediyelere kısırlaştırma seferberliği başlatılması çağrısında bulundu.

Sarıyer Gönüllüleri olarak adlandırdıkları bu grup, Sarıyer Cumhuriyet Meydanı’nda Atatürk heykeli önünde toplandı ve “Kısırlaştır, Aşılat, Yerinde Yaşat. Sokak Hayvanları Sahipsiz Değildir.” yazılı bir pankart açtı.

Hayvanseverler adına hazırlanan basın açıklamasını okuyan Yağmur Üstündağ Türkeli, sokak hayvanlarının toplatılması ve yok edilmesine yönelik söylemleri eleştirdi.

“HAYVANLARIN YAŞAM HAKLARI İÇİN MÜCADELE EDECEĞİZ”

Bazı belediyelerin sokak hayvanlarının kısırlaştırılması gibi görevlerini ihmal ettiğini belirten Türkeli, şöyle devam etti: “Kısırlaştırma görevini yerine getirmeyen, eziyet eden, hayvanları farklı bölgelere atan belediyelere yaptırım uygulanmalı, kontrolsüz üretimin önüne geçilmeli. Konunun çözümü için tüm siyasi partilerin belediyelerine kısırlaştırma seferberliği ve gönüllüler ile beraber koordineli bir şekilde çalışma çağrısında bulunuyoruz. Sonuna kadar hayvanların yaşam hakları için mücadele edeceğimizi gerek kurumlara gerekse sokak hayvanlarının toplatılmasının çözüm olacağına inanan kişilere buradan bir kez daha sesleniyoruz. 2004’te çıkan 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu’nun üzerinden 19 yıl geçmesine rağmen birçok belediye, ilgili kanunun ‘kısırlaştır, aşılat ve yerinde yaşat’ hükmüne uymamıştır. Hatta bazı belediyeler hala kısırlaştırma merkezi kurmamakta, hayvanları toplarken bir kısmını öldürmekte, kalanları da kırsala atarak çoğalmasına sebep olmaktadır.”

Continue Reading

Genel

Sarıyer’de trafik kazası: 2 yaralı

Published

on

blank

Sarıyer’de direksiyon hakimiyetini kaybeden şoför, kullandığı kamyonetle yol çalışması yapan iş makinasına çarptı. Kazada, kamyonet şoförü ile iş makinasının şoförü yaralandı.

Kaza, saat 10.00 sıralarında Kuzey Marmara Otoyolu Ankara istikameti, Yavuz Sultan Selim Köprüsü girişinde meydana geldi. İddiaya göre, Mustafa Güngör kullandığı 46 ADR 933 plakalı kamyonetin direksiyon hakimiyetini kaybetti. Güngör, kullandığı kamyonetle yol çizgisi çalışması yapan Muammer Yıldızbaş’ın kullandığı 34 EYS 522 plakalı iş makinasına yandan çarptı. Kazada her iki şoför de araçta sıkıştı. İhbar üzerine olay yerine itfaiye, sağlık ve jandarma ekipleri sevk edildi. İtfaiye ekipleri araçlarının içinde sıkışan her iki şoförü de kurtararak sağlık ekiplerine teslim etti. Yaralılar, olay yerindeki ilk müdahalenin arından hastaneye kaldırıldı. İki yaralının da hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi.

Kaza nedeniyle Kuzey Marmara Otoyolu Ankara istikametinde trafik yoğunluğu yaşandı. Trafik akışı iki şeritten kontrollü olarak sağlandı. Kazaya karışan araçların kaldırılmasının ardından trafik akışı normale döndü.

Kaza ile ilgili inceleme devam ediyor.

Continue Reading

Popüler