Connect with us

Genel

Saffet Akkoyun’dan adaylık açıklaması

Published

on

blank

Sarıyer Spor Kulübü Onursal Başkanı Saffet Akkoyun, 9 Temmuz’da yapılacak Olağanüstü Kongre’de Sarıyer Spor Kulübü Başkanlığı’na aday olmayacağını açıkladı.

Sarıyer Spor Kulübü Onursal Başkanı Saffet Akkoyun, 9 Temmuz’da yapılacak Sarıyer Spor Kulübü Olağanüstü Kongresi’nde aday olmayacağını açıkladı. Akkoyun yaptığı açıklamada, ”11 yıl başkanlığını, 1 yıl da Onursal Başkanlığı’nı yaptığım Sarıyer Spor Kulübü için önemli açıklamalar yapma gereği duydum. Aralık 2022’de göreve gelen Ali Genç ve yönetimi 5 aylık bir süre sonra 28 Mayıs’ta Olağanüstü Genel Kurul Kararı aldı. 28 Mayıs’ta Olağanüstü Kongre devam ederken seçimler maddesine gelindiğinde Ali Genç’in divana yönetim listesi vermesini beklerken, 15 gün kongrenin ertelenmesini divandan talep etti. Divan talebini değerlendirdi ve 17 Haziran’a seçimli tek maddelik görüşmesi için erteledi.

”GEÇİCİ YÖNETİM LİSTESİ YAPTIK”

17 Haziran öncesi Ali Genç’in kardeşlerinin trafik kazası geçirmeleri neticesinde Erol Aydın beni aradı ve Erol Aydın ile görüştüm. Ali Genç’in kongrede liste verip vermeyeceğini sordum. Ali Genç’in yönetim listesi vermeyeceğini ve aday olmayacağını söyledi. Kulübün kayyuma gitmemesi için arkadaşlarla birlikte geçici bir yönetim listesi yapmayı kararlaştırdık.

17 Haziran’da geçici yönetimi seçtik. Aynı gün yeni seçilen yönetim kurulu 9 Temmuz’da Olağanüstü Kongre kararı aldı.

17 Haziran’da kongrede yaptığım konuşmada bu kulüpte Ali Genç’in devam etmesi gerektiğini söylemiştim.

Zaten 17 Haziran’da yapılan kongre öncesi 4 arkadaş ve Ali Genç birlikte yaptığımız toplantıda her türlü maddi manevi desteğimizi Ali Genç’e vereceğimizi söylemiştik. Ve aday olacaktı ve aday olacağına dair bizlere söz vermişti.

9 Temmuz’da Ali Genç’in aday olmasını beklerken 24 Haziran’da yaptığı bir basın açıklamasında aday olmayacağını açıklaması sonucu bizler de Sarıyer Spor Kulübü’ne hizmet edecek arkadaşlarla görüşmeye başladık. Bu görüşmelerimiz devam ederken Ali Genç yeniden Sarıyer’de bir yerel gazetede verdiği yönetim listesinde 64.000.000’luk bütçeli yönetim listesi yaptığını ve bunun engellendiğini söyledi.

Zaten ben ve 4 arkadaşımla daha önce 10.000.000 TL kendisine destek vereceğimizi açıklamıştık. Bu arkadaşların kimler olduğunu Ali Genç iyi biliyor.

”ALİ GENÇ’İN ADAY OLMASINI BEKLİYORUZ”

Dolayısıyla 64.000.000 TL bütçe Ali Genç zaten yapmış, ben ve 4 arkadaşımızın desteği ile 10.000.000 TL ilave edildiğinde 74.000.000 TL’lik bir bütçe oluyor. 9 Temmuz’da yapılacak kongrede aday olmasını bekliyoruz.

Eğer aday olmaz ise kulüp çok büyük sıkıntılar yaşayacaktır.

Birkaç kez söylememe rağmen buradan bir kez daha söylüyorum ki başkan adayı olmayacağım. Sarıyerlilerin bunu bilmesini önemle istiyorum.

Tüm Sarıyerlilerin Kurban Bayramı’nı kutlar, kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Sarıyer Spor Kulübü Onursal Başkanı
Saffet AKKOYUN

Genel

Özgür Özel’den Başkan Genç’e teşekkür

Published

on

blank

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, TBMM’de yaptığı grup toplantısında, haftasonu açılışı yapılan Büyükdere Atatürk Fidanlığı için Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’e teşekkür etti.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, TBMM’de yaptığı grup toplantısında Pazar günü Sarıyer’de açılışını yaptığı Büyükdere Atatürk Fidanlığı’na değindi. Genel Başkan olarak yaptığı ilk açılışın önemine değinen Özel, bugüne kadar bu alanı koruyan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ve yeşil alan olarak İstanbullulara kazandıran İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na teşekkür etti.

İMARA AÇMAYA DİRENEN ŞÜKRÜ GENÇ’E TEŞEKKÜR

Özgür Özel konuşmasında şu ifadeleri kullandı: “Pazar günü çok önemli bir binayı açtık. Sadece açarken eski dokusuna uygun olarak yapılmış o binaların içinde, kadınlarımız çalışma hayatı içinde olsun diye bir tane kreş, bir tane meslek edindirme kursu, İstanbul Vakfı’nın bursiyer öğrencilerinin gelip doğayla çiçekle iç içe olacakları alan, bir tarafı yeniden bahçıvanlık okulu. İnanılmaz güzel bir tesisti. Kurdelesini kestiğim ilk açılış olmasından büyük memnuniyet duydum. Oraya emek veren, geçmişten bu güne orayı imara açmaya direnen Belediye Başkanımız Şükrü Genç’e, meclis üyelerimize ve İstanbul’da yaptığı muhteşem işlerle İstanbulluların teveccühünü kazanan ve 31 Mart’ta rekor oyla yeniden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olacak olan Ekrem İmamoğlu’na bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.

 

Continue Reading

Genel

Sarıyer Belediyesi ekipleri Sarıyerliler için seferber oldu

Published

on

blank

Sarıyer’de etkisini gösteren yoğun yağış ve fırtına sonrasında mazgallar taştı, çatılar uçtu ve ağaçlar devrildi.  Sarıyer Belediyesi ekipleri yağıştan etkilenen bölgelere hızla müdahalede bulunuyor.

Sarıyer Belediyesi ekipleri,  sabah saatlerinden itibaren etkisini gösteren sağanak yağış ve lodos sonrasında Sarıyerlilerin olumsuz etkilenmemesi için çalışmalarını sürdürüyor. Aşırı yağıştan dolayı caddelerde oluşan su birikintilerine müdahale eden Fen İşleri ekipleri, mazgalları da temizliyor. Park Bahçeler ekipleri ise fırtına nedeniyle devrilen ağaçları ve kırılan dalları kaldırıyor. Ekipler kriz masasından gelen ihbarları değerlendirerek, sorun yaşanan noktalara tek tek giderek çalışmalarına devam ediyor.

blank

 

Continue Reading

Genel

İbrahim Temur özel kalem bütçesini eleştirdi

Published

on

blank

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin 2024 yılı bütçesinin kabul edilmesinden sonra İBB’nin özel kalem bütçesi üzerinden Sarıyer Belediyesi ile ilgili değerlendirme yapan İYİ Parti Sarıyer İlçe Başkanı İbrahim Temur, “Nasıl oluyor da Sarıyer Belediyesinin Özel Kalem Bütçesi, koskoca İBB’nin Özel Kalem Bütçesinin 4 katından fazla oluyor?” diye sordu.

İBB’nin 2024 yılı bütçesinin açıklanmasının ardından İBB’nin özel kalem bütçesi üzerinden Sarıyer Belediyesi’nin özel kalem bütçesini eleştiren İYİ Parti Sarıyer İlçe Başkanı İbrahim Temur, “İstanbul Büyükşehir Belediyesinin 2024 bütçesi, İBB Meclisinde kabul edildi. Öncelikle İstanbul’umuz için hayırlı olsun. Sarıyer için dikkatinizi çekmek istediğim konu şu; İBB’nin 2024 Özel Kalem Bütçesi 13.157.000 TL Peki Sizce Sarıyer Belediyesinin 2024 Özel Kalem Bütçesi ne kadar? Sarıyer Belediyesinin 2024 Özel Kalem Bütçesi 54.871.000 TL. Nasıl oluyor da Sarıyer Belediyesinin Özel Kalem Bütçesi, koskoca İBB’nin Özel Kalem Bütçesinin 4 katından fazla oluyor? Sarıyer Belediye Başkanı ve bu bütçeye Sarıyer Meclisinde kabul oyu veren Meclis Üyeleri nasıl oluyor anlatın!” diyerek tepkisini ortaya koydu.

Continue Reading

Popüler