Connect with us

Genel

Ali Genç: Sarıyer’i tüm dinamikleriyle yöneteceğiz

Published

on

blank

Olağanüstü Kongre öncesinde Sarıyer Spor Kulübü’ne başkan adayı olduğunu açıklayan Ali Genç, Sarıyer’in yerel basınıyla kahvaltıda buluştu.

Sarıyer Spor Kulübü’nde Olağanüstü Kongre heyecanı yaşanıyor… Sarıyer’in 59. başkanı olmak için adaylığını açıklayan iş insanı ve Sarıyer’in sevilen isimlerinden Ali Genç, Sarıyer’in yerel basınıyla Bahçeköy Yolu üzerinde bulunan Korupark Tesisleri’nde kahvaltıda bir araya geldi. Sarıyer Son Baskı gazetemizin İmtiyaz Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni Çetin Ali Aytaç’ın da katıldığı toplantıda Genç, kulüple ilgili gerçekleştirmek istediği vaadlerini açıkladı.

Konuşmasına Sarıyer Spor Kulübü’nde başkanlık yapmış ve eski yöneticilere teşekkür ederek  başlayan Ali Genç, 59. Dönem Başkanlığı adaylığı kararına ilişkin, “Futbol kulübümüzün olağanüstü kongre kararı alması münasebetiyle Sarıyerli çok kıymetli gerek büyüklerimizden, spor camiasından; ‘sende ol, Ali Başkanım’ diyen çok önemli ölçüde kişilerle karşılaştık. Allah nasip ederse kongrede aday olarak Sarıyerlilerin karşısına çıkacağız” dedi. Başkanlık vaatlerini açıklayan Genç’i konuşmasının satır başlıkları ise şöyle;

“SARIYER’İ ŞAMPİYONLUĞA GÖTÜRELİM”

“Kulübümüz hepimizin bildiği gibi yıllardan beri Türkiye ikinci liginde top oynamaktadır. Çeşitli defalarda bunu çok net olarak söyledim. Bu Sarıyer Spor Kulübü’ne yakışmaz. Sarıyer iddialı bir takımdır. Geçmişiyle, seyircisiyle her şeye layık olan bir semt takımıdır. Dolayısıyla bugün bu takımın olduğu yerden memnun olmamız hiçbir Sarıyerli için mümkün değildir, benim içinde değil… Kulübü de yakından tanıyan birisi olarak; bu kulübe acaba neler yapabiliriz, aldığımızdan sonra bahanelere sığınmadan neler yapabiliriz diye düşünüyoruz. Şu an karşınızda tek olarak açıklama yapıyorum ama dışarı da bir takım arkadaşlarımızla görüşmelerimiz oldu. Daha da olacak. Ancak şunu yönetime aldık, bu yönetimde olacak demek için daha erken. Kapıları kapatmıyoruz. Çünkü Sarıyer’i tek seven ben değilim ya da benim yanımda olan insanlar değil. Kim maddi- manevi Sarıyer Spor Kulübü’ne katkıda bulunmak istiyorsa, gelsin buyursun hep beraber omuz omuza, kol kola Sarıyer’i şampiyonluğa götürelim. Onun için net şu var yanımızda, bu var yanımızda demiyorum. Ama şu an tanımadığım birçok insan maddi- manevi bizimle beraber olmak istediğini söyledi. Ama bizim ölçütümüz maddiyat değil. Çok para versin huzursuz olalım değil. Huzurumuz olsun, Sarıyer’de birlik beraberliğe katkıda bulunsun. Bu çerçevede güzel bir yönetim kurulu oluşturmak istiyoruz, kulüp üzerinden herhangi bir yere atlamaya çalışmayan yönetici arkadaşlara bizim kapımız açık.”

“BURADA İYİ VE KÖTÜ NİYETLİ İNSANLAR VAR”

“Ben buradan bizden önceki yönetim kurulu başkan ve yöneticilerine çok teşekkür ederim. Çok kısa zaman içerisinde, ellerinden geldiği kadar iyi bir takım oluşturuldu. İyi bir araba alırsınız ama benzinini, yağını, suyunu ona göre koymak lazım. Burada iyi ve kötü niyetli insanlar var. Bunlara da hazırlıklı olmak lazım. Bunlar toplumun her kesiminde olan şeyler. Bu bakımdan geçmişteki bütün yöneticilerimizde iyi niyetle çalıştıklarını ben biliyorum. Hiçbir dönemde de başkan çok iyi yöneticiler çok kötü diyecek bir kişi değilim. Yöneticilerimiz iyiyse başkan iyidir. Bahaneye hiç sığınmamak gerektiğine inanıyorum. Benim için bugünde, yarın ben bu görevi bıraktığım zamanda değişmeyecek; bu yönetici şöyledir, böyledir demem. Bu benim tercihim. Başarısızlık varsa hepimizin ve bunu da telafi etmemiz lazım. Yöneticilerimizle istişare edeceğiz. Bunlarla da işi götürürken baştan o kötü bu kötü denirse böyle bir şansınız kalmaz. Onlarda çekilir köşesinde oturur.”

“SPOR KULÜPLERİNDE SİYASETİN OLMAMASI GEREKİR”

“Spor kulüplerinde siyasetin olmaması gerekiyor. Buna kim ne derse desin. Ama siyasetçileri dışlama gibi bir durumda söz konusu değil. Çünkü bu kulübe Sarıyer’e hizmet veren, Sarıyer’in değerli hizmetkârları olarak kendilerini görüyorlar, bu insanları biz öteleyemeyiz. Buradan da açık ve net beyan ediyorum. Bu kulübün kapısı Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a da, Sayın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem İmamoğlu’na da, Sayın Sarıyer Belediye Başkanımız Şükrü Genç’e de sonuna kadar açık. Biz hepsiyle abi-kardeş olmak istiyoruz. Büyüklerimize hürmet etmek istiyoruz ve Onların Sarıyer sevgisini, ellerinden geldiğince de Sarıyer’e hizmet etmek için gayret göstermeleri içinde, ellerinden geleni yapmalarını istiyoruz. Şimdi gayret göstermek isteyen insanları engelleyemeyiz. Engellersek biz Sarıyer’e en büyük kötülüğü yapmış oluruz. Bu yüzden kıymetli arkadaşlarım bugüne kadar hiçbir siyasi ile görüşmedim. Kişisel dostluklarım hepsiyle iyidir.  Bizi ziyaret edenleri tanırız, ziyaret etmezlerse ismini bile zikretmek istemem. Çünkü biz buraya bir Ali Genç egosuyla gelmiyoruz. Ali Genç, Sarıyer Spor Kulübü’nden içeriye girdiği zaman kimlik bitmiştir. Allah nasip ederse başkan olursak o gün, ben gözle bakarım. Onun için diyorum. Kimseye dargın ya da eleştiride bulunmak istemiyorum. Zaten yapımda da öyle bir yapı yoktur arkadaşlar. Bu bakımdan Sarıyer’i tüm dinamikleriyle yöneteceğiz. Bunun için talip olduk, aday olduk.”

Genel

Özgür Özel’den Başkan Genç’e teşekkür

Published

on

blank

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, TBMM’de yaptığı grup toplantısında, haftasonu açılışı yapılan Büyükdere Atatürk Fidanlığı için Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’e teşekkür etti.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, TBMM’de yaptığı grup toplantısında Pazar günü Sarıyer’de açılışını yaptığı Büyükdere Atatürk Fidanlığı’na değindi. Genel Başkan olarak yaptığı ilk açılışın önemine değinen Özel, bugüne kadar bu alanı koruyan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ve yeşil alan olarak İstanbullulara kazandıran İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na teşekkür etti.

İMARA AÇMAYA DİRENEN ŞÜKRÜ GENÇ’E TEŞEKKÜR

Özgür Özel konuşmasında şu ifadeleri kullandı: “Pazar günü çok önemli bir binayı açtık. Sadece açarken eski dokusuna uygun olarak yapılmış o binaların içinde, kadınlarımız çalışma hayatı içinde olsun diye bir tane kreş, bir tane meslek edindirme kursu, İstanbul Vakfı’nın bursiyer öğrencilerinin gelip doğayla çiçekle iç içe olacakları alan, bir tarafı yeniden bahçıvanlık okulu. İnanılmaz güzel bir tesisti. Kurdelesini kestiğim ilk açılış olmasından büyük memnuniyet duydum. Oraya emek veren, geçmişten bu güne orayı imara açmaya direnen Belediye Başkanımız Şükrü Genç’e, meclis üyelerimize ve İstanbul’da yaptığı muhteşem işlerle İstanbulluların teveccühünü kazanan ve 31 Mart’ta rekor oyla yeniden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olacak olan Ekrem İmamoğlu’na bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.

 

Continue Reading

Genel

Sarıyer Belediyesi ekipleri Sarıyerliler için seferber oldu

Published

on

blank

Sarıyer’de etkisini gösteren yoğun yağış ve fırtına sonrasında mazgallar taştı, çatılar uçtu ve ağaçlar devrildi.  Sarıyer Belediyesi ekipleri yağıştan etkilenen bölgelere hızla müdahalede bulunuyor.

Sarıyer Belediyesi ekipleri,  sabah saatlerinden itibaren etkisini gösteren sağanak yağış ve lodos sonrasında Sarıyerlilerin olumsuz etkilenmemesi için çalışmalarını sürdürüyor. Aşırı yağıştan dolayı caddelerde oluşan su birikintilerine müdahale eden Fen İşleri ekipleri, mazgalları da temizliyor. Park Bahçeler ekipleri ise fırtına nedeniyle devrilen ağaçları ve kırılan dalları kaldırıyor. Ekipler kriz masasından gelen ihbarları değerlendirerek, sorun yaşanan noktalara tek tek giderek çalışmalarına devam ediyor.

blank

 

Continue Reading

Genel

İbrahim Temur özel kalem bütçesini eleştirdi

Published

on

blank

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin 2024 yılı bütçesinin kabul edilmesinden sonra İBB’nin özel kalem bütçesi üzerinden Sarıyer Belediyesi ile ilgili değerlendirme yapan İYİ Parti Sarıyer İlçe Başkanı İbrahim Temur, “Nasıl oluyor da Sarıyer Belediyesinin Özel Kalem Bütçesi, koskoca İBB’nin Özel Kalem Bütçesinin 4 katından fazla oluyor?” diye sordu.

İBB’nin 2024 yılı bütçesinin açıklanmasının ardından İBB’nin özel kalem bütçesi üzerinden Sarıyer Belediyesi’nin özel kalem bütçesini eleştiren İYİ Parti Sarıyer İlçe Başkanı İbrahim Temur, “İstanbul Büyükşehir Belediyesinin 2024 bütçesi, İBB Meclisinde kabul edildi. Öncelikle İstanbul’umuz için hayırlı olsun. Sarıyer için dikkatinizi çekmek istediğim konu şu; İBB’nin 2024 Özel Kalem Bütçesi 13.157.000 TL Peki Sizce Sarıyer Belediyesinin 2024 Özel Kalem Bütçesi ne kadar? Sarıyer Belediyesinin 2024 Özel Kalem Bütçesi 54.871.000 TL. Nasıl oluyor da Sarıyer Belediyesinin Özel Kalem Bütçesi, koskoca İBB’nin Özel Kalem Bütçesinin 4 katından fazla oluyor? Sarıyer Belediye Başkanı ve bu bütçeye Sarıyer Meclisinde kabul oyu veren Meclis Üyeleri nasıl oluyor anlatın!” diyerek tepkisini ortaya koydu.

Continue Reading

Popüler