Connect with us

Genel

Ali Genç: Sarıyer’i tüm dinamikleriyle yöneteceğiz

Published

on

blank

Olağanüstü Kongre öncesinde Sarıyer Spor Kulübü’ne başkan adayı olduğunu açıklayan Ali Genç, Sarıyer’in yerel basınıyla kahvaltıda buluştu.

Sarıyer Spor Kulübü’nde Olağanüstü Kongre heyecanı yaşanıyor… Sarıyer’in 59. başkanı olmak için adaylığını açıklayan iş insanı ve Sarıyer’in sevilen isimlerinden Ali Genç, Sarıyer’in yerel basınıyla Bahçeköy Yolu üzerinde bulunan Korupark Tesisleri’nde kahvaltıda bir araya geldi. Sarıyer Son Baskı gazetemizin İmtiyaz Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni Çetin Ali Aytaç’ın da katıldığı toplantıda Genç, kulüple ilgili gerçekleştirmek istediği vaadlerini açıkladı.

Konuşmasına Sarıyer Spor Kulübü’nde başkanlık yapmış ve eski yöneticilere teşekkür ederek  başlayan Ali Genç, 59. Dönem Başkanlığı adaylığı kararına ilişkin, “Futbol kulübümüzün olağanüstü kongre kararı alması münasebetiyle Sarıyerli çok kıymetli gerek büyüklerimizden, spor camiasından; ‘sende ol, Ali Başkanım’ diyen çok önemli ölçüde kişilerle karşılaştık. Allah nasip ederse kongrede aday olarak Sarıyerlilerin karşısına çıkacağız” dedi. Başkanlık vaatlerini açıklayan Genç’i konuşmasının satır başlıkları ise şöyle;

“SARIYER’İ ŞAMPİYONLUĞA GÖTÜRELİM”

“Kulübümüz hepimizin bildiği gibi yıllardan beri Türkiye ikinci liginde top oynamaktadır. Çeşitli defalarda bunu çok net olarak söyledim. Bu Sarıyer Spor Kulübü’ne yakışmaz. Sarıyer iddialı bir takımdır. Geçmişiyle, seyircisiyle her şeye layık olan bir semt takımıdır. Dolayısıyla bugün bu takımın olduğu yerden memnun olmamız hiçbir Sarıyerli için mümkün değildir, benim içinde değil… Kulübü de yakından tanıyan birisi olarak; bu kulübe acaba neler yapabiliriz, aldığımızdan sonra bahanelere sığınmadan neler yapabiliriz diye düşünüyoruz. Şu an karşınızda tek olarak açıklama yapıyorum ama dışarı da bir takım arkadaşlarımızla görüşmelerimiz oldu. Daha da olacak. Ancak şunu yönetime aldık, bu yönetimde olacak demek için daha erken. Kapıları kapatmıyoruz. Çünkü Sarıyer’i tek seven ben değilim ya da benim yanımda olan insanlar değil. Kim maddi- manevi Sarıyer Spor Kulübü’ne katkıda bulunmak istiyorsa, gelsin buyursun hep beraber omuz omuza, kol kola Sarıyer’i şampiyonluğa götürelim. Onun için net şu var yanımızda, bu var yanımızda demiyorum. Ama şu an tanımadığım birçok insan maddi- manevi bizimle beraber olmak istediğini söyledi. Ama bizim ölçütümüz maddiyat değil. Çok para versin huzursuz olalım değil. Huzurumuz olsun, Sarıyer’de birlik beraberliğe katkıda bulunsun. Bu çerçevede güzel bir yönetim kurulu oluşturmak istiyoruz, kulüp üzerinden herhangi bir yere atlamaya çalışmayan yönetici arkadaşlara bizim kapımız açık.”

“BURADA İYİ VE KÖTÜ NİYETLİ İNSANLAR VAR”

“Ben buradan bizden önceki yönetim kurulu başkan ve yöneticilerine çok teşekkür ederim. Çok kısa zaman içerisinde, ellerinden geldiği kadar iyi bir takım oluşturuldu. İyi bir araba alırsınız ama benzinini, yağını, suyunu ona göre koymak lazım. Burada iyi ve kötü niyetli insanlar var. Bunlara da hazırlıklı olmak lazım. Bunlar toplumun her kesiminde olan şeyler. Bu bakımdan geçmişteki bütün yöneticilerimizde iyi niyetle çalıştıklarını ben biliyorum. Hiçbir dönemde de başkan çok iyi yöneticiler çok kötü diyecek bir kişi değilim. Yöneticilerimiz iyiyse başkan iyidir. Bahaneye hiç sığınmamak gerektiğine inanıyorum. Benim için bugünde, yarın ben bu görevi bıraktığım zamanda değişmeyecek; bu yönetici şöyledir, böyledir demem. Bu benim tercihim. Başarısızlık varsa hepimizin ve bunu da telafi etmemiz lazım. Yöneticilerimizle istişare edeceğiz. Bunlarla da işi götürürken baştan o kötü bu kötü denirse böyle bir şansınız kalmaz. Onlarda çekilir köşesinde oturur.”

“SPOR KULÜPLERİNDE SİYASETİN OLMAMASI GEREKİR”

“Spor kulüplerinde siyasetin olmaması gerekiyor. Buna kim ne derse desin. Ama siyasetçileri dışlama gibi bir durumda söz konusu değil. Çünkü bu kulübe Sarıyer’e hizmet veren, Sarıyer’in değerli hizmetkârları olarak kendilerini görüyorlar, bu insanları biz öteleyemeyiz. Buradan da açık ve net beyan ediyorum. Bu kulübün kapısı Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a da, Sayın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem İmamoğlu’na da, Sayın Sarıyer Belediye Başkanımız Şükrü Genç’e de sonuna kadar açık. Biz hepsiyle abi-kardeş olmak istiyoruz. Büyüklerimize hürmet etmek istiyoruz ve Onların Sarıyer sevgisini, ellerinden geldiğince de Sarıyer’e hizmet etmek için gayret göstermeleri içinde, ellerinden geleni yapmalarını istiyoruz. Şimdi gayret göstermek isteyen insanları engelleyemeyiz. Engellersek biz Sarıyer’e en büyük kötülüğü yapmış oluruz. Bu yüzden kıymetli arkadaşlarım bugüne kadar hiçbir siyasi ile görüşmedim. Kişisel dostluklarım hepsiyle iyidir.  Bizi ziyaret edenleri tanırız, ziyaret etmezlerse ismini bile zikretmek istemem. Çünkü biz buraya bir Ali Genç egosuyla gelmiyoruz. Ali Genç, Sarıyer Spor Kulübü’nden içeriye girdiği zaman kimlik bitmiştir. Allah nasip ederse başkan olursak o gün, ben gözle bakarım. Onun için diyorum. Kimseye dargın ya da eleştiride bulunmak istemiyorum. Zaten yapımda da öyle bir yapı yoktur arkadaşlar. Bu bakımdan Sarıyer’i tüm dinamikleriyle yöneteceğiz. Bunun için talip olduk, aday olduk.”

Genel

Sarıyer’de aidatlar cep yakıyor

Published

on

blank

Enflasyonun artmasıyla son yıllarda ev sahipleri ve kiracılar için büyük gider kalemlerinden biri haline gelen aidatlar, Sarıyer’de yüzde 100’ün üzerinde artış gösterdi.

Konumu, sosyal alanları, temizlik ve güvenlik hizmetleri gibi kriterlere göre değişiklik gösteren konut aidatları, site ya da apartmanlarda yaşayan ev sahipleri ve kiracılar için yüklü giderler arasında yer alıyor. Bir gayrimenkul teknoloji platformunun, İstanbul’un 39 ilçesinde site içi ve site dışı aidat rakamlarını incelediği İstanbul Konut Aidat Raporu’na göre, İstanbul’da ortalama aidatlar site içerisinde yüzde 107 site dışında yüzde 118 artış gösterdi. Sitelerde en yüksek aidat ödeyen ilçe ortalama bin 971 lira ile Şişli olurken en düşük aidat ödemesi 423 lira ile Arnavutköy ilçesinde gerçekleşti. En yüksek aidatlarda ise 8 bin 575 TL ortalama ile Şişli, 7 bin 477 TL ile Büyükçekmece, 7 bin 334 TL ile Beşiktaş ilk üçte yer alıyor.

SİTE DIŞINDA ZİRVE SARIYER’İN

Site dışı aidat ödemelerinde ise ilk sırayı 533 lira ile Sarıyer ve Beyoğlu paylaşıyor. Bu ilçeleri 420 lira ile Kadıköy ve 359 lira ile Beşiktaş ve 275 lira ile Bakırköy takip ediyor.

Continue Reading

Genel

Vergili: Turban Tesisi kış aylarında evsiz vatandaşlarımıza tahsis edilsin

Published

on

blank

Hava sıcaklığının düşmesi ve yılın ilk kar yağışının ardından deneyimli siyasetçi Erhan Vergili, sokakta yaşayan vatandaşlar ve ihtiyaç sahipleri için Sarıyer Belediyesi’ne çağrıda bulundu.

Kilyos’ta bulunan Turban Tesisleri’nin kış ayları boyunca sokakta yaşayan evsiz vatandaşlara tahsis edilmesi konusunda Sarıyer Belediyesi’ni göreve davet eden Vergili, ihtiyaç sahipleri için de sıcak yemek dağıtılması gerektiğini belirtti.

“Vatandaşlarımız için ne tür hazırlıklar yapılıyor?

Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Vergili, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Hava sıcaklıkları düştü, Meteoroloji’den gelen bilgiler önümüzdeki günlerde yoğun kar yağışı olacağını gösteriyor. Peki Sarıyer Belediyesi evsiz insanlarımız ve ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız için ne tür hazırlıklar yapıyor? Yılın sadece belirli günlerinde hizmet veren Kilyos Turban Tesisleri kış aylarında sokakta yaşayan vatandaşlarımız için tahsis edilmeli, barınma, giyecek ve yiyecek ihtiyaçları karşılanmalı. Bunun yanı sıra 2019’daki açıklanan ama aradan geçen 4 yıla rağmen tamamlanamayan Aşevi projesi de bir an önce hayata geçirilmeli. Bu sayede ihtiyaç sahiplerine sıcak yemek dağıtılabilir.

blank

Continue Reading

Genel

Emirgan’da görme engelli çiftin çığlıkları sahili inletti

Published

on

blank

Emirgan Sahili‘nde yürüdükleri sırada merdiven boşluğunu fark edemeyen görme engelli çift denize düştü. Yardım seslerini duyan vatandaşların kurtararak banka oturttuğu çift uzun süre kendine gelemedi.

Olay, önceki gün saat 16:00 sıralarında meydana geldi. Sarıyer Emirgan Sahili’nde önlerindeki merdiven boşluğunu fark edemeyen görme engelli çift denize düştü. Çiftin yardım seslerini duyan sahildeki vatandaşlar onların yardımına koştu. Vatandaşların seferber olduğu olayda, önce genç kadın ardından da erkek arkadaşı denizden çıkartıldı. Sırılsıklam olan iki arkadaş ardından da banka oturtuldu. Neye uğradığını şaşıran çift olayın şokunu uzun süre atlatamadı. Çiftin durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Continue Reading

Popüler

blank