Connect with us

Genel

Ali Genç: Sarıyer’i tüm dinamikleriyle yöneteceğiz

Published

on

blank

Olağanüstü Kongre öncesinde Sarıyer Spor Kulübü’ne başkan adayı olduğunu açıklayan Ali Genç, Sarıyer’in yerel basınıyla kahvaltıda buluştu.

Sarıyer Spor Kulübü’nde Olağanüstü Kongre heyecanı yaşanıyor… Sarıyer’in 59. başkanı olmak için adaylığını açıklayan iş insanı ve Sarıyer’in sevilen isimlerinden Ali Genç, Sarıyer’in yerel basınıyla Bahçeköy Yolu üzerinde bulunan Korupark Tesisleri’nde kahvaltıda bir araya geldi. Sarıyer Son Baskı gazetemizin İmtiyaz Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni Çetin Ali Aytaç’ın da katıldığı toplantıda Genç, kulüple ilgili gerçekleştirmek istediği vaadlerini açıkladı.

Konuşmasına Sarıyer Spor Kulübü’nde başkanlık yapmış ve eski yöneticilere teşekkür ederek  başlayan Ali Genç, 59. Dönem Başkanlığı adaylığı kararına ilişkin, “Futbol kulübümüzün olağanüstü kongre kararı alması münasebetiyle Sarıyerli çok kıymetli gerek büyüklerimizden, spor camiasından; ‘sende ol, Ali Başkanım’ diyen çok önemli ölçüde kişilerle karşılaştık. Allah nasip ederse kongrede aday olarak Sarıyerlilerin karşısına çıkacağız” dedi. Başkanlık vaatlerini açıklayan Genç’i konuşmasının satır başlıkları ise şöyle;

“SARIYER’İ ŞAMPİYONLUĞA GÖTÜRELİM”

“Kulübümüz hepimizin bildiği gibi yıllardan beri Türkiye ikinci liginde top oynamaktadır. Çeşitli defalarda bunu çok net olarak söyledim. Bu Sarıyer Spor Kulübü’ne yakışmaz. Sarıyer iddialı bir takımdır. Geçmişiyle, seyircisiyle her şeye layık olan bir semt takımıdır. Dolayısıyla bugün bu takımın olduğu yerden memnun olmamız hiçbir Sarıyerli için mümkün değildir, benim içinde değil… Kulübü de yakından tanıyan birisi olarak; bu kulübe acaba neler yapabiliriz, aldığımızdan sonra bahanelere sığınmadan neler yapabiliriz diye düşünüyoruz. Şu an karşınızda tek olarak açıklama yapıyorum ama dışarı da bir takım arkadaşlarımızla görüşmelerimiz oldu. Daha da olacak. Ancak şunu yönetime aldık, bu yönetimde olacak demek için daha erken. Kapıları kapatmıyoruz. Çünkü Sarıyer’i tek seven ben değilim ya da benim yanımda olan insanlar değil. Kim maddi- manevi Sarıyer Spor Kulübü’ne katkıda bulunmak istiyorsa, gelsin buyursun hep beraber omuz omuza, kol kola Sarıyer’i şampiyonluğa götürelim. Onun için net şu var yanımızda, bu var yanımızda demiyorum. Ama şu an tanımadığım birçok insan maddi- manevi bizimle beraber olmak istediğini söyledi. Ama bizim ölçütümüz maddiyat değil. Çok para versin huzursuz olalım değil. Huzurumuz olsun, Sarıyer’de birlik beraberliğe katkıda bulunsun. Bu çerçevede güzel bir yönetim kurulu oluşturmak istiyoruz, kulüp üzerinden herhangi bir yere atlamaya çalışmayan yönetici arkadaşlara bizim kapımız açık.”

“BURADA İYİ VE KÖTÜ NİYETLİ İNSANLAR VAR”

“Ben buradan bizden önceki yönetim kurulu başkan ve yöneticilerine çok teşekkür ederim. Çok kısa zaman içerisinde, ellerinden geldiği kadar iyi bir takım oluşturuldu. İyi bir araba alırsınız ama benzinini, yağını, suyunu ona göre koymak lazım. Burada iyi ve kötü niyetli insanlar var. Bunlara da hazırlıklı olmak lazım. Bunlar toplumun her kesiminde olan şeyler. Bu bakımdan geçmişteki bütün yöneticilerimizde iyi niyetle çalıştıklarını ben biliyorum. Hiçbir dönemde de başkan çok iyi yöneticiler çok kötü diyecek bir kişi değilim. Yöneticilerimiz iyiyse başkan iyidir. Bahaneye hiç sığınmamak gerektiğine inanıyorum. Benim için bugünde, yarın ben bu görevi bıraktığım zamanda değişmeyecek; bu yönetici şöyledir, böyledir demem. Bu benim tercihim. Başarısızlık varsa hepimizin ve bunu da telafi etmemiz lazım. Yöneticilerimizle istişare edeceğiz. Bunlarla da işi götürürken baştan o kötü bu kötü denirse böyle bir şansınız kalmaz. Onlarda çekilir köşesinde oturur.”

“SPOR KULÜPLERİNDE SİYASETİN OLMAMASI GEREKİR”

“Spor kulüplerinde siyasetin olmaması gerekiyor. Buna kim ne derse desin. Ama siyasetçileri dışlama gibi bir durumda söz konusu değil. Çünkü bu kulübe Sarıyer’e hizmet veren, Sarıyer’in değerli hizmetkârları olarak kendilerini görüyorlar, bu insanları biz öteleyemeyiz. Buradan da açık ve net beyan ediyorum. Bu kulübün kapısı Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a da, Sayın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem İmamoğlu’na da, Sayın Sarıyer Belediye Başkanımız Şükrü Genç’e de sonuna kadar açık. Biz hepsiyle abi-kardeş olmak istiyoruz. Büyüklerimize hürmet etmek istiyoruz ve Onların Sarıyer sevgisini, ellerinden geldiğince de Sarıyer’e hizmet etmek için gayret göstermeleri içinde, ellerinden geleni yapmalarını istiyoruz. Şimdi gayret göstermek isteyen insanları engelleyemeyiz. Engellersek biz Sarıyer’e en büyük kötülüğü yapmış oluruz. Bu yüzden kıymetli arkadaşlarım bugüne kadar hiçbir siyasi ile görüşmedim. Kişisel dostluklarım hepsiyle iyidir.  Bizi ziyaret edenleri tanırız, ziyaret etmezlerse ismini bile zikretmek istemem. Çünkü biz buraya bir Ali Genç egosuyla gelmiyoruz. Ali Genç, Sarıyer Spor Kulübü’nden içeriye girdiği zaman kimlik bitmiştir. Allah nasip ederse başkan olursak o gün, ben gözle bakarım. Onun için diyorum. Kimseye dargın ya da eleştiride bulunmak istemiyorum. Zaten yapımda da öyle bir yapı yoktur arkadaşlar. Bu bakımdan Sarıyer’i tüm dinamikleriyle yöneteceğiz. Bunun için talip olduk, aday olduk.”

Genel

Zekeriyaköy’de 5 Milyon liralık uyuşturucu operasyonu

Published

on

blank

Sarıyer Asayiş Büro Amirliği polisleri yoğun koku üzerine Zekeriyaköy’de bir eve yaptığı baskında, piyasa değeri yaklaşık 5 milyon lira olan 17 kilogram marihuana ele geçirdi.

Sarıyer İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği polisleri, önceki hafta Pazar günü saat 02.00 sıralarında Zekeriyaköy’de uygulama yaptı. Uygulama esnasında polis ekipleri, bir binanın bahçesinden yoğun uyuşturucu madde kokusu geldiğini fark etti. Bunun üzerine ekipler, belirlenen adresi bir süre izlemeye aldı. Binanın çevresinde araç ve yaya yoğunluğunun olduğunun görülmesi üzerine yapılan çalışmada şahısların girdiği dairenin M.M.K. isimli şahsa ait olduğu belirlendi.

SARIYER ASAYİŞİN YİNE GÖZÜNDEN KAÇMADI

Çalışmaların ardından operasyon için düğmeye basan Sarıyer Asayiş Büro Amirliği polisleri, binanın çevresinde güvenlik önlemleri aldı. Ardından harekete geçen polis, dairede ve müştemilatında yaptığı aramada piyasa değeri yaklaşık 5 milyon lira olan 17 kilo 258 gram marihuana ele geçirdi. Aramaların ardından M.M.K. isimli şahıs gözaltına alındı. Devam eden çalışmalar çerçevesinde binanın bodruma katına inen polis, gördüğü manzara karşısında adeta şoke oldu. Katta uyuşturucu madde yetiştirmek maksatlı düzenek kurulduğunun görülmesi üzerine inceleme yapıldı. İçeride 81 adet Marihuana ekili saksı, marihuana bitkisi dalları, Led ışıklı sistemleri, bağlantı kabloları, plastik boru ve hortumlar, havalandırma boruları ve motorları, nem cihazı, buhar cihazı, termostat ve çok sayıda vantilatör ele geçirildi.

UYUŞTURUCU İMAL VE TİCARET SUÇUNDAN TUTUKLANDI

Gözaltına alınarak emniyete getirilen şahsın ifadesi alınarak adli işlemleri yapıldı. Ardından adliyeye sevk edilen şahsı, çıkarıldığı mahkemece, “Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde İmal ve Ticareti” suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Continue Reading

Genel

Sarıyer Belediyesi’nin personelleri sağlık taramasından geçti

Published

on

blank

Sarıyer Belediyesi, ortaya çıkabilecek sağlık problemlerinin önceden belirlenmesi amacıyla personeline sağlık taraması yapıyor. Sağlık İşleri Müdürlüğü koordinatörlüğünde gerçekleşen çalışma sonrasında sonuçlar uzman doktorlar tarafından değerlendirilecek.

Sarıyer Belediyesi, iş sağlığı ve güvenliği kapsamında personele sağlık taraması yapıyor. Muayeneler kapsamında; akciğer filmi, görme ve işitme testi, kan tetkikleri ve fiziksel muayene yapılarak tarama verileri personele ait sağlık takibi dosyalarına işleniyor. Ayrıca personele iş sağlığı ve güvenliği hakkında düzenli olarak eğitimler de veriliyor. Çalışanların sağlığını önemsediklerini belirten Sağlık İşleri Müdürü Dr. Armağan Eren, belediye bünyesinde çalışan personelin yaptıkları işe bağlı olarak gelişebilecek sağlık problemleri ve iş risklerini tespit etmenin ve çalışanları bu risklerden korumanın öncelikleri olduğunu söyledi.

Continue Reading

Genel

Sarıyer’in sevilen ismi hayatını kaybetti

Published

on

blank

Sarıyer’in sevilen isimlerinden, bir dönem Sarıyer Lisesi Mezunlar Derneği Başkanlığı görevini yürüten Ali Tuncer Hülagü hayatını kaybetti.

Sarıyer’in sevilen isimlerinden Ali Tuncer Hülagü vefat etti. Acı haberi ailesi sosyal medya hesabından duyurdu. Bir dönem Sarıyer Lisesi Mezunları Derneği Başkanlığını yapan Ali Tuncer Hülagü, 2017’de seçildiği görevini başarıyla sürdürmüştü.

Ali Tuncer Hülagü’nün cenazesi, bugün ikindi namazına müteakip Sarıyer Merkez Camii’nden kaldırılacak ve Kilyos Mezarlığı’na defnedilecek.

Sarıyer Son Baskı gazetesi olarak, Ali Tuncer Hülagü’ye Allah’tan rahmet, tüm sevenlerine ise başsağlığı dileriz.

Continue Reading

Popüler

blank