Connect with us

Genel

ARAPKİRLİ’DEN MEDYAYA İĞNELEYİCİ MESAJ

Published

on

blank

Gazeteci Zafer Arapkirli, sosyal medya hesabındaki paylaşımında, “dizi oyuncularına özendim” diyerek medya sektörüne iğneleyici bir mesaj gönderdi.

Arapkirli paylaşımında, “Hayır.. Yanlış anlamayın.. Dizilerde oynamak istediğim anlamına gelmesin bu..” ifadelerini kullandı. Arapkirli paylaşımının devamında şunları yazdı:

“İzah edeyim: Bakıyorum da, kimi zaman maddi nedenlerle, kimi zaman da yönetmen-oyuncu veya oyuncu-oyuncu arasındaki ilişkilerde yaşanan sorunlar nedeni ile, dizinin bir karakteri senaryoda ani değişiklik yapılarak, “öldürülüyor”.. Son 2 gecede, üst üste izlediğim 2 dizide, kimileri yıllardır devam eden en az 5 karakterin bu şekilde “son nefesini” verişine tanık oldum.

Ve düşündüm…

Bizim sektörde de böyle “anlamlı” ayrılıklar olsa, kurumlardan.. Yıllarca emek verip ayrılanlar için bir tür “cenaze” töreni yapılsa. İki satır dua okunmasına izin verilse, sayfadan ya da ekrandan. O kadarcık bir nezaket gösterilse. Öyle “pat” diye öyle “zort” diye kapıdan çıkarılıp yollanmasa insanlar. Hatta ve hatta kimi zaman kimilerine yapıldığı gibi, “kapıdan girerken, manyetik kimlik kartını cihazın tanımaması sureti ile” yaşamına sessizce son verilmese…

Ondan özendim…”

Click to comment

Bir Cevap Yazın

blank
blank
blank