Connect with us

Genel

TSK’DAN PKK’YA BÜYÜK DARBE

Published

on

blank

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) bölücü terör örgütü PKK’ya yönelik operasyonları tüm hızıyla sürüyor. Teröristlerin hezimete uğratıldığı Şırnak il merkezindeki aramalarda, çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirildi. Tunceli’de süren operasyonlarda ise içi mutfak tüpü dolu 2 sığınak imha edildi.

Genelkurmay Başkanlığı’ndan yapılan bilgilendirmede, terör operasyonlarının sona erdiği Şırnak’ta teröristlerce yola döşenen el yapımı patlayıcılar kontrollü bir şekilde imha ediliyor. Barikatların kontrollü şekilde kaldırılmasına da devam ediliyor. PKK’lı teröristlerin vatandaşların evlerine yaptıkları gizli bölmelerde ve kazdıkları tünellerde, “Kumanya, yaşam malzemeleri, hücum yeleği, saklanmış şekilde 1 adet Kaleşnikof Piyade Tüfeği, 3 adet Kaleşnikof şarjörü ve 26 adet Kaleşnikof fişeği ele geçirilmiştir. Teröristlerin üs olarak kullandığı bir evde ise, 11 adet boru tipi el yapımı patlayıcı (EYP), 1 adet Kaleşnikof şarjörü, gizlenmiş şekilde 485 adet Kaleşnikof fişeği ve 40 adet çeşitli tıbbi malzeme ele geçirildi” denildi.

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Bir ev içinde teröristlerce açılmış gözetleme mazgalı, geçiş koridoru ve sığınak tespit edilmiştir. Yapılan aramada 1 adet Havalı Tüfek, 8 adet Kaleşnikof şarjörü, 236 adet Kaleşnikof fişeği,17 adet boru tipi EYP (yerinde imha edilmiştir.), 1 adet sırt çantası ve içerisinde 35 adet tıbbi malzeme ele geçirilmiştir. Teröristlerin, sivil halkın evinin zeminde kazdıkları sığınaklar ve depolar ortaya çıkarılmıştır. Teröristler, etkisiz hale getirilen elemanlarını gömerek ortadan kaldırmıştır. Yapılan aramada, toprak altında bir terörist cenazesi tespit edilmiştir. Bölgede enkaz kaldırma çalışmaları devam etmektedir.”

TUNCELİ’DE 2 SIĞINAK İMHA EDİLDİ

Bölücü terör örgütüne yönelik Tunceli’nin Pülümün ilçesi kırsalındaki operasyonlar ise sürüyor. Operasyonlarda; 2 sığınak ortaya çıkarıldı. Sığınaklarda, “29 büyük tüp, 4 küçük tüp, 1 jeneratör, 1 güneş enerjisi paneli, 50 lt benzin, 50 lt motorin, 2 batarya bloğu, 200 adet pil, 300 paket hazır çorba, 1.200 kg gıda malzemesi ve muhtelif malzeme” ele geçirildi.

blank

CİHAN

Click to comment

Bir Cevap Yazın

Genel

Özgür Özel’den Başkan Genç’e teşekkür

Published

on

blank

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, TBMM’de yaptığı grup toplantısında, haftasonu açılışı yapılan Büyükdere Atatürk Fidanlığı için Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’e teşekkür etti.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, TBMM’de yaptığı grup toplantısında Pazar günü Sarıyer’de açılışını yaptığı Büyükdere Atatürk Fidanlığı’na değindi. Genel Başkan olarak yaptığı ilk açılışın önemine değinen Özel, bugüne kadar bu alanı koruyan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ve yeşil alan olarak İstanbullulara kazandıran İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na teşekkür etti.

İMARA AÇMAYA DİRENEN ŞÜKRÜ GENÇ’E TEŞEKKÜR

Özgür Özel konuşmasında şu ifadeleri kullandı: “Pazar günü çok önemli bir binayı açtık. Sadece açarken eski dokusuna uygun olarak yapılmış o binaların içinde, kadınlarımız çalışma hayatı içinde olsun diye bir tane kreş, bir tane meslek edindirme kursu, İstanbul Vakfı’nın bursiyer öğrencilerinin gelip doğayla çiçekle iç içe olacakları alan, bir tarafı yeniden bahçıvanlık okulu. İnanılmaz güzel bir tesisti. Kurdelesini kestiğim ilk açılış olmasından büyük memnuniyet duydum. Oraya emek veren, geçmişten bu güne orayı imara açmaya direnen Belediye Başkanımız Şükrü Genç’e, meclis üyelerimize ve İstanbul’da yaptığı muhteşem işlerle İstanbulluların teveccühünü kazanan ve 31 Mart’ta rekor oyla yeniden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olacak olan Ekrem İmamoğlu’na bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.

 

Continue Reading

Genel

Sarıyer Belediyesi ekipleri Sarıyerliler için seferber oldu

Published

on

blank

Sarıyer’de etkisini gösteren yoğun yağış ve fırtına sonrasında mazgallar taştı, çatılar uçtu ve ağaçlar devrildi.  Sarıyer Belediyesi ekipleri yağıştan etkilenen bölgelere hızla müdahalede bulunuyor.

Sarıyer Belediyesi ekipleri,  sabah saatlerinden itibaren etkisini gösteren sağanak yağış ve lodos sonrasında Sarıyerlilerin olumsuz etkilenmemesi için çalışmalarını sürdürüyor. Aşırı yağıştan dolayı caddelerde oluşan su birikintilerine müdahale eden Fen İşleri ekipleri, mazgalları da temizliyor. Park Bahçeler ekipleri ise fırtına nedeniyle devrilen ağaçları ve kırılan dalları kaldırıyor. Ekipler kriz masasından gelen ihbarları değerlendirerek, sorun yaşanan noktalara tek tek giderek çalışmalarına devam ediyor.

blank

 

Continue Reading

Genel

İbrahim Temur özel kalem bütçesini eleştirdi

Published

on

blank

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin 2024 yılı bütçesinin kabul edilmesinden sonra İBB’nin özel kalem bütçesi üzerinden Sarıyer Belediyesi ile ilgili değerlendirme yapan İYİ Parti Sarıyer İlçe Başkanı İbrahim Temur, “Nasıl oluyor da Sarıyer Belediyesinin Özel Kalem Bütçesi, koskoca İBB’nin Özel Kalem Bütçesinin 4 katından fazla oluyor?” diye sordu.

İBB’nin 2024 yılı bütçesinin açıklanmasının ardından İBB’nin özel kalem bütçesi üzerinden Sarıyer Belediyesi’nin özel kalem bütçesini eleştiren İYİ Parti Sarıyer İlçe Başkanı İbrahim Temur, “İstanbul Büyükşehir Belediyesinin 2024 bütçesi, İBB Meclisinde kabul edildi. Öncelikle İstanbul’umuz için hayırlı olsun. Sarıyer için dikkatinizi çekmek istediğim konu şu; İBB’nin 2024 Özel Kalem Bütçesi 13.157.000 TL Peki Sizce Sarıyer Belediyesinin 2024 Özel Kalem Bütçesi ne kadar? Sarıyer Belediyesinin 2024 Özel Kalem Bütçesi 54.871.000 TL. Nasıl oluyor da Sarıyer Belediyesinin Özel Kalem Bütçesi, koskoca İBB’nin Özel Kalem Bütçesinin 4 katından fazla oluyor? Sarıyer Belediye Başkanı ve bu bütçeye Sarıyer Meclisinde kabul oyu veren Meclis Üyeleri nasıl oluyor anlatın!” diyerek tepkisini ortaya koydu.

Continue Reading

Popüler