Connect with us

Genel

Ayşegül Özsoy: Sarıyerli vatandaşlarımıza birçok ayrıcalık sağlayacağız

Published

on

blank

Milli Yol Partisi Sarıyer Belediye Başkan Adayı Ayşegül Özsoy, gazetemizin sorularını yanıtladı. Özsoy, “Mevcut siyasi partilerin sorunları çözemeyeceğine ve Sarıyer’e bir kadın eli değmesi gerektiğine inandığım için Sarıyerli hemşerilerimizin de desteğiyle Milli Yol Partisi’nden aday olmaya karar verdim.” dedi.

Milli Yol Partisi Sarıyer Belediye Başkan Adayı Ayşegül Özsoy, Sarıyer Son Baskı gazetemizin İmtiyaz Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni Çetin Ali Aytaç’ın sorularını yanıtladı. Özsoy, “Çıkmış olduğum bu yolda Sarıyerli gençlerimizin ve kadınlarımızın desteği ile başarıya ulaşacağımızdan eminim.” ifadelerini kullandı.

İşte Milli Yol Partisi Sarıyer Belediye Başkan Adayı Ayşegül Özsoy ile gerçekleştirdiğimiz röportajın tamamı:

Sarıyer siyasetinin uzun yıllardır içerisindesiniz. Kendinizi biraz tanıtır mısınız?

Aslen Kastamonulu, doğma büyüme Sarıyerli olan, evli 1 çocuk annesi ve 10 yılı aşkın bir süredir de Sarıyer’imizde Mabelle Güzellik Salonu işletmecisi olarak esnaflık yapmakta olan bir kardeşinizim. Yani sizlerle aynı koşullarda yaşayan, sizlerle aynı sorunları paylaşan ekmeğini sizler gibi helalinden kazanan biriyim.

”SARIYER’E KADIN ELİ DEĞMELİ”

Neden Sarıyer Belediye Başkan Adayı olmaya karar verdiniz?

Doğma büyüme Sarıyerli olarak yaşadığım semtin çok uzun yıllardır sorunlarını bende yaşıyor ve gözlemliyordum. Yıllardır seçilip başa gelen başkanlar, kendilerini o makama getiren halkı ya unuttular ya da görmezden geldiler. Ve günün sonunda verilen sözler seçim yatırımı olarak kaldı. Bende mevcut siyasi partilerin sorunları çözemeyeceğine ve Sarıyer’e bir kadın eli değmesi gerektiğine inandığım için Sarıyerli hemşerilerimizin de desteğiyle Milli Yol Partisi’nden aday olmaya karar verdim.

Aday olduğunuz Milli Yol Partisi’ni biraz tanıtır mısınız? Taban olarak daha çok hangi parti veya partilere yakınsınız?

Milli Yol Partisi, 14 Aralık 2021 tarihinde Remzi Çayır öncülüğünde Büyük Birlik Partisi‘nden ayrılan bir grup tarafından kurulmuş olan millî muhafazakâr ve Türk milliyetçisi siyasi bir partidir.

Adalet, liyakat, üretim ve süreli siyaseti savunmaktadır. Siyasetteki en büyük sorunun süresiz siyaset olduğunu her fırsatta dile getiren ve bu sorun çözülmeden ülkenin sorunlarının çözülemeyeceğini savunan bir anlayışla hareket etmektedir. Milleyetçi, ülkücü ve de milli muhafazakar bir tabanımız bulunmaktadır.

”BİR DEPREM GERÇEĞİ BULUNMAKTADIR”

Sarıyer’de öncelikli yapmak istediğiniz çalışmalar nelerdir?

Öncelikle İstanbulun bir deprem gerçeği bulunmaktadır. Bu yüzden bizim ilk ve ivedi olarak yapmak istediğimiz Sarıyer’i ve Sarıyerli vatandaşlarımızı depreme hazırlamaktır. Depreme hazır olmayan bir Sarıyer’e ne yaparsanız yapın emin olun ki hepsi boş. Vatandaşlarımızın canı her şeyin önündedir. Bu konuda çok ciddi hazırlıklarımız ve projelerimiz bulunmaktadır. Genel merkezimizde Genel Başkan Yardımcımız Sayın Yunus Ekşi ve ekibi çok ciddi çalışmalar yapmaktadır ve ayrıca İstanbul il başkanlığımızda da bu konuyla ilgili çalışan bir ekibimiz bulunmaktadır.

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’i başarılı buluyor musunuz?

Mevcut Başkanları başarılı bulsaydım Başkanlığa aday olma gereği duymazdım.

Gençlere yönelik projeleriniz var mıdır?

İlk olarak gençlik merkezleri ve gençlik kulüpleri kurma ve destekleme projeleri, ikinci olarak genç girişimcilerin desteklenmesi ve girişimcilik eğitimleri, üçüncü olarak gençlerin mesleki eğitim ve staj imkanlarının arttırılması, dördüncü olarak ise gençlerin spor, sanat ve kültürel etkinliklere katılımlarının teşvik edilmesi gibi projelerimiz bulunmaktadır.

SARIYERLİ KADINLARA POZİTİF AYRIMCILIK OLACAKTIR”

Bir kadın aday olarak Sarıyerli kadınlarımıza yönelik projeleriniz var mı?

Tabiki bir kadın olarak Sarıyerli tüm kadınlarımıza pozitif bir ayrımcılık olacaktır. Yıllardır bu ayrımcılık hep erkeklere yapılmıştır.

Öncelikle bir sahil şeridi olan Sarıyer’imizin çok güzel plajları bulunmaktadır. Kadınlarımıza özel ve onlara yakışır ücretsiz kullanabilecekleri bir plajı olması gerekmektedir.

Kadınlarımızın birbiriyle kaynaşıp sosyalleşebileceği kadın kahvehaneleri ve kadınlar matinesi.
Kadınlara özel ücretsiz dans kursları ve spor aktiviteleri.

Annelerin çocuklarını rahatça ve güvenle bırakabileceği çocuk eğlence merkezleri.

Ve sosyal yaşamın her alanında  kadınlarımızla birlikte yürüteceğimiz çalışmalar olacaktır.

Seçimde şansınızı nasıl görüyorsunuz?

Gençlerimizin ve kadınlarımızın göstermiş olduğu yoğun destek her geçen gün bana daha da azim ve güç katıyor. Çıkmış olduğum bu yolda Sarıyerli gençlerimizin ve kadınlarımızın desteği ile başarıya ulaşacağımızdan eminim.

Son olarak eklemek istediğiniz bir şey var mıdır?

Sarıyerli vatandaşlarımıza özel “SARIYER KART” projemiz ile hem Sarıyerli esnafımıza hem de Sarıyerli vatandaşlarımıza birçok ayrıcalık sağlayacağız.

Sarıyer’in gelirlerini yine Sarıyer için doğru bir şekilde kullanacağız. Sarıyer’in arazilerinin ranta dönüşmesini engelleyeceğiz.

Emin olun çözülemeyecek sorun yoktur. Kaynağın yanlış kullanılması sonucu oluşan sorun vardır.

Liyakat, adalet, herkese eşit paylaşım ve eşit yaklaşım birinci önceliğimizdir. 

Click to comment

Bir Cevap Yazın

Genel

Cengiz Alp ve Erol Aydın’dan Seyit Torun’a Oktay Aksu tepkisi

Published

on

blank

Tarabya’nın efsane muhtarı Hasan Refet Üstün’ün cenaze törenine katılan CHP Ordu Milletvekili Seyit Torun, cami avlusunda partinin önemli isimlerinden Cengiz Alp ve Erol Aydın’ın tepkisiyle karşılaştı.

CHP Sarıyer’de belediye başkan adaylığı tartışması sürmeye devam ediyor… 94 yaşında hayatını kaybeden Tarabya’nın 64 yıllık muhtarı Hasan Refet Üstün’ün cenaze törenine katılan CHP Ordu Milletvekili Seyit Torun’a Cengiz Alp ve Erol Aydın’dan sert Mustafa Oktay Aksu tepkisi geldi.

“ANKETLERDE EN SONUNCU ADAY”

Alp ve Aydın Seyit Torun’a, “Sarıyer halkının sesini dinlemediniz. Seçilme kriteri en düşük ve anketlerde en sonuncu olan adayı Sarıyer halkına rağmen aday yaptınız. Sarıyer’de CHP’nin çok rahat alacağı seçimi ciddi anlamda riske soktunuz. Kimsenin istemediği bir adayı dayatmaya hakkınız yok. Hiçbir kritere uymayan bu adayı neye dayanarak aday gösterdiniz? Sarıyer halkı bunun hesabını seçim sonrasında sizden soracaktır.” diyerek çok sert tepki gösterdi. Cengiz Alp’in ve Erol Aydın’ın bu tepkileri karşısında Seyit Torun ise sorunu çözeceğiz diyerek bulunduğu ortamdan hızlıca uzaklaştı.

Continue Reading

Genel

Şükrü Genç’ten Bahçeköy ziyareti

Published

on

blank

Sarıyer Belediye Başkanı ve Bağımsız Belediye Başkan Adayı Şükrü Genç, Bahçeköy Mahallesi esnafını ziyaret etti. Esnafın sorunlarını ve taleplerini dinleyen Başkan Genç’e, Sarıyer Belediyesi başkan yardımcıları, birim müdürleri ve çok sayıda Sarıyerli gönüllü eşlik etti.

Sarıyerlilerin her zaman yanında olan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, esnaf gezisinde ekonomiden etkilenen esnafın, Sarıyer için öneri ve taleplerini dinledi. Başkan Genç’e, Bahçeköy Mahallesi esnafı ve halkı yoğun ilgi gösterdi.  Ziyareti sırasında kendisini yolda gören vatandaşlar ve gençlerle fotoğraf çektiren Başkan Genç, Bahçeköy buluşmasının ardından, Çayırbaşı Özden sitesindeki vatandaşlarla bir araya geldi.

Continue Reading

Genel

Hüseyin Coşkun’dan KURSDER’e ziyaret

Published

on

blank

Cumhur İttifakı Sarıyer Belediye Başkan Adayı Hüseyin Coşkun, KURSDER İstanbul’u ziyaret ederek görüş alışverişinde bulundu.

Meridyen Eğitim Kurumları Meridyen Ortaokulu Yerleşkesinde Sarıyer’de faaliyet gösteren Özel Okul ve Kurs kurucuları ve yöneticileriyle görüş alışverişinde bulunan Cumhur İttifakı Sarıyer Belediye Başkan adayı Hüseyin Coşkun, eğitimcilerin sorunlarını ve çözüm önerilerini dinledi.

KURSDER İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı ve EGİDER Genel Sekreteri aynı zamanda Meridyen Eğitim Kurumları kurucularından Abdullah Alp ve Mustafa Akyasan’ın ev sahipliğinde gerçekleşen görüşmeye, Meridyen Eğitim Kurumları, Kolezyum Eğitim Kurumları, Zekeriyaköy VİP Final Kurs, Zekeriyaköy Kampüs, Özel İlgi Okulları, Tarabya Çözüm Okulları, Pozitif Kurs Merkezi, Modüler Kurs Merkezi, İstinye Vega Kurs Merkezi, Sarıyer Oğuz Fen Bilimleri, Sarıyer VİP Final Kurs Merkezi ve diğer Kurum Kurucuları ve yöneticileri katıldı. Görüşmede Sarıyer İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcanlar, Sarıyer Halk Eğitim Merkezi Müdürü Temel Köroğlu, Eğitim Bir Sen Sarıyer Şube Başkanı Halil İbrahim Kahraman ve Ak Parti Sarıyer İlçe Başkan Yardımcısı Yusuf Korkmaz’da hazır bulundu.

Sarıyer özelinde eğitim öğretimde yaşanan sorunları, Sarıyer’in maddi imkanı yetersiz dezavantajlı gençlerinin sosyal belediyecilik anlayışı ile eğitime ulaşabilmeleri ile ilgili çözüm önerilerini dinleyen Cumhur İttifakı Sarıyer Belediye Başkan adayı Hüseyin Coşkun, ‘Halkın teveccühüyle göreve geldiğimizin ilk ayında eğitim konusundaki konuları görüşmek üzere sizlerle belediyede toplantı yapacağız’ açıklamasını yaparken talepleri not aldı ve çözümü noktasında gereğinin yapılacağını belirtti.

KURSDER İstanbul Yönetim kurulu başkanı ve EĞİDER genel sekreteri ve Meridyen Eğitim Kurumları kurucusu Abdullah Alp, ziyaretinden ve sorunlarını dinleyerek çözüm sözü vermesinden ötürü Hüseyin Coşkun’a teşekkür ederken, seçim çalışmalarında başarılar diledi.

Continue Reading

Popüler

blank