Connect with us

Genel

Başkan Genç: Hatay’da feryatları duyduk, yanlarında olduk

Published

on

blank

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç,  6 Şubat depremlerinde hayatını kaybedenleri anmak için Hatay’a gitti.  Genç ziyaret sonrasında, “Depremde büyük acılar yaşayan depremzedelerin haklı çığlıklarına kulak verdik ve yanlarında olduk, ancak büyük felaketin üzerinden bir yıl geçmiş olmasına rağmen Hatay’da hala çok fazla eksiğin olmasının üzüntüsü ile geri döndük” şeklinde konuştu.

Büyük felaketin yıldönümünde hayatını kaybedenlerin anıldığı törene, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’te katıldı. Depremin ilk anından itibaren bölgeye giden ve Hatay’ın Samandağ, Arsuz ve Defne ilçelerinde depremzede vatandaşlarımıza her türlü yardımı yapan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, asrın felaketinin yıldönümünde de Hataylıları yalnız bırakmadı.

“SEVGİ PAYLAŞARAK ÇOĞALIR, ACILAR PAYLAŞARAK AZALIR”

Hatay’daki anma töreninin ardından açıklama yapan Şükrü Genç konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Depremde büyük acılar yaşayan depremzedelerin haklı çığlıklarını duyup öylece dönmenin üzüntüsü içindeyim. Tam bir sene evvel deprem felaketinin ilk günü tüm Sarıyer adına biz ve İstanbul Büyükşehir Belediyemiz, gerekse ilçe belediye başkanı arkadaşlarım tek yürek olduk, yardım elimizi uzatmak için deprem bölgesine koştuk. O gün vatandaşlarımızı nasıl yalnız bırakmadıysak, bugün de bırakmadık; yarın da bırakmayacağız. ‘Sesimizi duyan var mı?’ feryatlarını duyduk, yanlarında olduk… Çok büyük acılar yaşandı. Bu acıları azaltmanın en etkili yolu onları dinlemek, onları anlamak… Sevgi paylaşarak çoğalır, acılar paylaşarak azalır… Acılarımızı birlikte yaşayacak, birlikte iyileşeceğiz. Bizler daima yanınızda olacağız.”

Yapılan anma töreninin ardından Başkan Genç, Hatay’ın Defne ilçesinde açılması planlanan, DİSK, Defne Belediyesi ve Türkiye Psikiyatri Derneği’nin ortaklaşa ürettiği Psiko-Sosyal Destek Merkezi projesinin temel atma törenine de katıldı.

Click to comment

Bir Cevap Yazın

Genel

Cengiz Alp ve Erol Aydın’dan Seyit Torun’a Oktay Aksu tepkisi

Published

on

blank

Tarabya’nın efsane muhtarı Hasan Refet Üstün’ün cenaze törenine katılan CHP Ordu Milletvekili Seyit Torun, cami avlusunda partinin önemli isimlerinden Cengiz Alp ve Erol Aydın’ın tepkisiyle karşılaştı.

CHP Sarıyer’de belediye başkan adaylığı tartışması sürmeye devam ediyor… 94 yaşında hayatını kaybeden Tarabya’nın 64 yıllık muhtarı Hasan Refet Üstün’ün cenaze törenine katılan CHP Ordu Milletvekili Seyit Torun’a Cengiz Alp ve Erol Aydın’dan sert Mustafa Oktay Aksu tepkisi geldi.

“ANKETLERDE EN SONUNCU ADAY”

Alp ve Aydın Seyit Torun’a, “Sarıyer halkının sesini dinlemediniz. Seçilme kriteri en düşük ve anketlerde en sonuncu olan adayı Sarıyer halkına rağmen aday yaptınız. Sarıyer’de CHP’nin çok rahat alacağı seçimi ciddi anlamda riske soktunuz. Kimsenin istemediği bir adayı dayatmaya hakkınız yok. Hiçbir kritere uymayan bu adayı neye dayanarak aday gösterdiniz? Sarıyer halkı bunun hesabını seçim sonrasında sizden soracaktır.” diyerek çok sert tepki gösterdi. Cengiz Alp’in ve Erol Aydın’ın bu tepkileri karşısında Seyit Torun ise sorunu çözeceğiz diyerek bulunduğu ortamdan hızlıca uzaklaştı.

Continue Reading

Genel

Şükrü Genç’ten Bahçeköy ziyareti

Published

on

blank

Sarıyer Belediye Başkanı ve Bağımsız Belediye Başkan Adayı Şükrü Genç, Bahçeköy Mahallesi esnafını ziyaret etti. Esnafın sorunlarını ve taleplerini dinleyen Başkan Genç’e, Sarıyer Belediyesi başkan yardımcıları, birim müdürleri ve çok sayıda Sarıyerli gönüllü eşlik etti.

Sarıyerlilerin her zaman yanında olan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, esnaf gezisinde ekonomiden etkilenen esnafın, Sarıyer için öneri ve taleplerini dinledi. Başkan Genç’e, Bahçeköy Mahallesi esnafı ve halkı yoğun ilgi gösterdi.  Ziyareti sırasında kendisini yolda gören vatandaşlar ve gençlerle fotoğraf çektiren Başkan Genç, Bahçeköy buluşmasının ardından, Çayırbaşı Özden sitesindeki vatandaşlarla bir araya geldi.

Continue Reading

Genel

Hüseyin Coşkun’dan KURSDER’e ziyaret

Published

on

blank

Cumhur İttifakı Sarıyer Belediye Başkan Adayı Hüseyin Coşkun, KURSDER İstanbul’u ziyaret ederek görüş alışverişinde bulundu.

Meridyen Eğitim Kurumları Meridyen Ortaokulu Yerleşkesinde Sarıyer’de faaliyet gösteren Özel Okul ve Kurs kurucuları ve yöneticileriyle görüş alışverişinde bulunan Cumhur İttifakı Sarıyer Belediye Başkan adayı Hüseyin Coşkun, eğitimcilerin sorunlarını ve çözüm önerilerini dinledi.

KURSDER İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı ve EGİDER Genel Sekreteri aynı zamanda Meridyen Eğitim Kurumları kurucularından Abdullah Alp ve Mustafa Akyasan’ın ev sahipliğinde gerçekleşen görüşmeye, Meridyen Eğitim Kurumları, Kolezyum Eğitim Kurumları, Zekeriyaköy VİP Final Kurs, Zekeriyaköy Kampüs, Özel İlgi Okulları, Tarabya Çözüm Okulları, Pozitif Kurs Merkezi, Modüler Kurs Merkezi, İstinye Vega Kurs Merkezi, Sarıyer Oğuz Fen Bilimleri, Sarıyer VİP Final Kurs Merkezi ve diğer Kurum Kurucuları ve yöneticileri katıldı. Görüşmede Sarıyer İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcanlar, Sarıyer Halk Eğitim Merkezi Müdürü Temel Köroğlu, Eğitim Bir Sen Sarıyer Şube Başkanı Halil İbrahim Kahraman ve Ak Parti Sarıyer İlçe Başkan Yardımcısı Yusuf Korkmaz’da hazır bulundu.

Sarıyer özelinde eğitim öğretimde yaşanan sorunları, Sarıyer’in maddi imkanı yetersiz dezavantajlı gençlerinin sosyal belediyecilik anlayışı ile eğitime ulaşabilmeleri ile ilgili çözüm önerilerini dinleyen Cumhur İttifakı Sarıyer Belediye Başkan adayı Hüseyin Coşkun, ‘Halkın teveccühüyle göreve geldiğimizin ilk ayında eğitim konusundaki konuları görüşmek üzere sizlerle belediyede toplantı yapacağız’ açıklamasını yaparken talepleri not aldı ve çözümü noktasında gereğinin yapılacağını belirtti.

KURSDER İstanbul Yönetim kurulu başkanı ve EĞİDER genel sekreteri ve Meridyen Eğitim Kurumları kurucusu Abdullah Alp, ziyaretinden ve sorunlarını dinleyerek çözüm sözü vermesinden ötürü Hüseyin Coşkun’a teşekkür ederken, seçim çalışmalarında başarılar diledi.

Continue Reading

Popüler

blank