Connect with us

Genel

Bakan Koca’nın hastanesinde skandal! Koronavirüs ölümleri gizleniyor

Published

on

blank

Gazeteci Barış Yarkadaş Halk TV’de koronavirüs ölümlerinin nasıl gizlendiğini İstanbul’da gerçekleşen bir ölümün belgesi üzerinden anlattı.

Gazeteci Barış Yarkadaş, Halk TV’de koronavirüs ölümlerinin nasıl gizlendiğini İstanbul’da gerçekleşen bir ölümün belgesi üzerinde canlı yayında anlattı.

Halk TV’de Gürkan Hacır’ın sunduğu Şimdiki Zaman Siyaset programında gazeteciler İsmail Saymaz, Özlem Gürses, Barış Yarkadaş ve Elfin Tataroğlu gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

FAHRETTİN KOCA’NIN HASTANESİ’NDE ÖLÜM BELGESİ SKANDALI!

Barış Yarkadaş, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın kurucusu olduğu Bağcılar Medipol Hastanesi’nde iş insanı Hakan Şişik’in dedesinin koronavirüse yakalandıktan sonra vefat etmesinin ardından ölüm belgesine önce “Bulaşıcı olmayan hastalık (doğal ölüm)” daha sonra ise Şişik’in girişimleri ile nasıl “Bulaşıcı hastalık (doğal ölüm)” yazıldığını anlatarak ölüm belgelerini Halk TV canlı yayınında gösterdi.

www.gercekgundem.com’un aktardığına göre, Yarkadaş’ın Bağcılar Medipol Hastanesi’nde koronavirüs ölümünü gizlemeye ilişkin yapılan belge sahtekarlığına ilişkin Halk TV’de yaptığı açıklamalar şöyle:

“Koronavirüste ölüm sayıları nasıl düşük gösteriliyor? Kanıtıyla, belgesiyle, tanığıyla anlatacağım. 1 numaralı belge! Bu belge bizim arkadaşımız iş insanı Hakan Şişik’in rahmetli dedesine ait. 5 Aralık 2020 tarihinde Bağcılar Medipol Hastanesi’nde vefat ediyor.

blank

Rahmetli hastanedeyken Covid-19 (koronavirüs) olduğuna dair rapor çıkıyor. Tedavisi yapılıyor, 2 gün sonra da vefat ediyor. Ve iyileştiği söyleniyor Covid-19’dan.

Ölüm şekli olarak “Bulaşıcı olmayan hastalık (doğal ölüm)” belgesi hazırlanıyor. Bu belge verildikten sonra İBB Mezarlıklar Daire Başkanlığı’na gider, ve buna göre bir tutanak düzenlenir. Doğal ölüm diye yazılır.

Burada arkadaşımız Hakan Şişik, dedesinin ölüm raporunun doğru düzenlenmediğini söyleyerek itiraz ediyor. İtiraz ettikten sonra Bağcılar Medipol Hastanesi’nin yoğun bakım sorumlusu ile görüşüyor. Yoğun bakım sorumlusu kendisinin bu raporu düzenlemediğini ama Hakan Şişik’i raporu düzenleyen doktorla görüştürebileceğini söylüyor.

Hakan Şişik arkadaşımız dedesinin doğru düzenlenmediğini, bilgelerin gerçek olmadığını söyleyerek, raporu hazırlayan doktorla konuşuyor. Ve doktora “Benim dedem Covid-19 şüphesiyle tedavi gördü. Zaten testi de pozitif çıkmıştı. Bize Covid-19 olduğunu söylediniz. Bana verdiğiniz belgede “Bulaşıcı olmayan hastalık (doğal ölüm) diye yazdınız” diyor.

Burayı Sayın Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da iyi dinlesin. Çünkü bu hastanenin eski sahibi. Medipol Bağcılar…

DOKTORDAN SKANDAL AÇIKLAMA: RAPORA COVİD YAZAMAM

Hakan Şişik’e bu raporu düzenleyen doktor şunu söylüyor: “Ben rapora covid yazamam. Çünkü rapora covidden dolayı öldüğünü yazarsam, soruşturma açılır. Lütfen hakkınızı helal edin” diyor.

Bunun üzerine Hakan Şişik, ısrar ediyor hastane yönetimi ile tartışıyor. “Gerçekleri saklıyorsunuz” diyor. Yaşanan tartışmanın ardından kendisine yeni bir belge veriliyor. 2 numaralı belge; “Ölüm nedeni bulaşıcı hastalık (Doğal ölüm)”

Hakan Şişik bunun üzerinde durmasaydı dedei Covid-19 değil, bulaşıcı olmayan hastalık olarak vefat etmiş sayılıp defnedilecekti.”

YARKADAŞ’IN HALK TV CANLI YAYININDA GÖSTERDİĞİ HAKAN ŞİŞİK’İN DEDESİNİN 2 DEFA DÜZENLENEN ÖLÜM BELGELERİ

blank

blank

Genel

Sarıyer FSM’deki iki katlı binada yangın

Published

on

blank

Sarıyer Fatih Sultan Mehmet Mahallesi’nde 2 katı bir binanın çatı katı alev alev yandı. Yangın çevre sakinlerine korku dolu dakikalar yaşattı.

Yangın, Fatih Sultan Mehmet Mahallesi Çiçek Çıkmazı Sokak’ta saat 21.00 sıralarında 2 katlı binanın çatı katında çıktı. Henüz bilinmeyen bir nedenle başlayan yangında alevler kısa sürede tüm çatıyı sardı. Çevre sakinlerinde korkuya neden olan yangına ilk başta İstinye itfaiyesi olmak üzere, Sarıyer, Seyrantepe ve Beşiktaş’tan gelen ekipler müdahale etti. Alevler, çevredeki diğer binalara sıçramadan kontrol altına alındı.

Yangın sırasında herhangi bir yaralanan olmazken, yangının çıkış nedenine ilişkin inceleme sürüyor.

Continue Reading

Genel

Sarıyerli çocuklara tiyatro dolu bir karne şenliği

Published

on

blank

SARIYERLİ ÇOCUKLARA TİYATRO DOLU BİR KARNE ŞENLİĞİ

Sarıyer Belediyesi tiyatro ekibinden yarıyıl tatiline girecek çocuklar için karne hediyesi var. Sarıyerli çocuklar, 23 Ocak – 5 Şubat 2022 tarihleri arasında BKSM’de birbirinden farklı oyunları izleyebilecek.

Yarıyıl tatiline giren öğrencilere karne hediyesi Sarıyer Belediyesi’nden. Bu yıl 23 Ocak – 5 Şubat 2022 tarihleri arasında sergilenecek oyunlar arasında Fısıltılı Masal, Eşit Masallar ve Kahraman Ağustos Böceği gibi tiyatrolar olacak. Boğaziçi Kültür Sanat Merkezi’nde sahnelenecek tiyatro oyunları hakkında ayrıntılı bilgi almak ve rezarvasyon yaptırmak için Sarıyer Beledeyisi web sitesini ziyaret ediniz.

Continue Reading

Genel

İBB daire başkanları Sarıyerli muhtarları dinledi

Published

on

blank

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in yönettiği oturumda, İstanbul Büyükşehir Belediyesi daire başkanları, Sarıyerli muhtarların sorunlarını dinledi, notlar aldı.

Sarıyer Boğaziçi Kültür Sanat Merkezi’nde İBB daire başkanları ile Sarıyerli muhtarlar bir araya geldi. Önce İBB daire başkanlarının yaptıkları çalışmaları anlattığı, ardından ise Sarıyerli muhtarların mahalle sorunlarını dile getirdiği toplantıyı Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç yönetti.

İstişare toplantısında konuşan Avrupa Yakası Yol Bakım ve Onarım Müdürlüğü 3. Bölge Müdür Yardımcısı Fatih Sarıcı, muhtarların diğer sorunlarının yanında asfalt ve kasis taleplerini de değerlendirdiklerini söyledi. Sarıcı, ayrıca 2022 planları içinde Sarıyer Hamidiye Etfal Hastanesi’nin araç giriş-çıkışının farklı yerlerden yapılması için çalışmalar sürdürdüklerini ifade etti.

İSKİ Genel Müdür Yardımcısı Selami Taşer de, yağmur suyu gibi atık suların geri kazandırılması konusunda çalışmaları olduğunu aktararak, “Asıl çalışma alanım Uskumruköy ve Zekeriyaköy. Sarıyer’in yukarı kısmında Karadeniz’e dökülen dereler var. Bu dereler taştığında bu sefer pisliği de dışarı taşıyor. Yani daha beter oluyor. Yağmur suyunu ayıracağız, böylece daha temiz bir ortam olacak. Baltalimanı Arıtma Tesisi var. O bölgenin atık sularını toplayacak. Zekeriyaköy’de de planladığımız bir arıtma tesisi var.” diye konuştu.

İETT Yolcu Hizmetleri ve İletişim Dairesi Başkanı Müfit Yetkin, muhtarlardan daha önce gelen talepler doğrultusunda Sarıyer’de otobüs duraklarının bakım ve temizliğinin yapıldığını, bazı güzergahlarda da otobüslere ek seferler konulduğunu kaydetti.

“SARIYER’DE ÖMRÜNÜ DOLDURMUŞ PARKLAR YENİLENECEK”

Avrupa Yakası Park ve Bahçeler Şube Müdürü Ziya Duman da İBB’nin yetki alanına giren ve ekonomik ömrünü doldurmuş parkları ele alarak yenileyeceklerini ifade etti.

İstanbul’da ağaçlara tehdit oluşturan teke böceği sorununa işaret eden Duman, şunları söyledi:

“Türkiye’ye musallat olan teke böceğiyle ilgili büyük bir çaba içerisindeyiz. Bu böcek türü, İstanbul’daki tüm ağaçları tehdit eder durumda. Eğer biz teke böceği ile mücadele etmezsek akça ağaç türlerinden başlayarak İstanbul’da ağaç olayının yüzde 80’ini kaybedebiliriz.”

Konuşmaların ardından Sarıyerli muhtarlar,  sırayla sorunlarını ve taleplerini dile getirdi. İBB daire başkanları ise gelen taleplerin ardından yapacakları çalışmalarla ilgili notlar aldı, bilgi verdi.

 

Continue Reading

Popüler

blank