Connect with us

Genel

Başkan Genç Hatay’da çalışmalarını sürdürdü

Published

on

blank

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Hatay’da Sarıyer Belediyesi’nin kurduğu çadır kentleri ziyaret ederek çalışmaları inceledi.

Başkan Genç’e; Sarıyer Belediyesi Başkan Yardımcısı Sevgi Atalay, Fen İşleri Müdürü Veysel Kahraman, Temizlik İşleri Müdürü Mustafa Polat, Sarıyer Akademi Koordinatörü Sami Görey ve Sarıyer Belediyesi CHP Meclis Üyesi Meltem Yücel Pir de eşlik etti.

Sarıyer Belediyesi’nin kurduğu çadır kentlerde özellikle kadın ve çocuk depremzedelerin sorunlarını dinleyen Başkan Genç, çocuklar için kurulan açık ve kapalı oyun alanları ile Defne Belediyesi Hizmet Binası inşaatını da inceledi. Depremin ilk gününden beri bölge halkının yanında olduklarını ifade eden Başkan Şükrü Genç, “Hiç olmazsa bu dönemden sonra yapılan hataları silme gayretinde olmalıyız. Hatay bir miras. Bu mirasa sahip çıkmak zorundayız. Dayanışmaya her zamankinden daha çok ihtiyacımız var” dedi.

blank

DEFNE’YE ALTERNATİF BELEDİYE BİNASI

Hatay’da eğitimin devam etmezi adına da önemli adımlar attıklarını belirten Başkan Genç, “Hatay Defne Harbiye Bölgesi’ndeyiz. Başından beri amacımız yaşamı yeniden ayağa kaldırmaktı. En azından depremzede vatandaşlarımızın günlük yaşantısında karşılaşabilecekleri temel sorunları çözmek. En önemlisi de çocukları ayağa kaldırmak. Çünkü onların bu ortamdan psikolojik olarak etkilenmemeleri mümkün değil. O etkiyi azaltmak için çalışıyoruz. Bu bir vesile olmalı. Sadece Sarıyer Belediyesi değil, İstanbul Büyükşehir Belediyesi burada. Sevgili Ekrem Başkan, Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu ve de diğer belediye başkanlarımız bölgede ciddi şekilde çalışmalar yürütüyor. Defne’de şu an yıkılmış belediye binasının yerine alternatif belediye binası yapıyoruz. Arsuz ve Samandağ’da da arama kurtarma ekiplerimiz var.  En önemli şeylerin başında eğitim geldiğini hep söylerim. Bu nedenle buraya Sarıyer Akademi’yi taşıyoruz. Depremden önce de zaten böyle bir projemiz vardı. Çadır kentte üniversiteye, liseye hazırlanan öğrencilerimiz var. Bu olumsuzluk kulağımıza küpe olmalı ve bir daha aynı hataya düşmemeliyiz. Yaşamı bizden sonrakilere gerçekten sıhhatli bir şekilde aktarabilmek için önce bizler görevlerimizi yerine getirmeliyiz” dedi.

blank

Genel

Sarıyer’in Sultanları PTT’ye set vermedi

Published

on

blank

Sultanlar Ligi‘nde Play Off mücadelesi veren Sarıyer’in Sultanları, ligin orta sıralardaki ekibi PTT‘ye karşı zorlanmadı ve salondan 3-0’lık galibiyetle ayrıldı.

Sultanlar Ligi’nde üst üste iki zorlu maçta THY’ye 3-0, Vakıfbank’a ise 3-1 mağlup olan Sarıyer Belediyespor Kadın Voleybol Takımı, Play Off iddiası için mutlak kazanması gereken mücadelede konuk ettiği PTT’yi 3-0 mağlup etti. Bahçeköy Orman Fakültesi’nde oynanan ve Sarıyer Belediyesi’nin Kilyos Sosyal Tesisleri’nde kalan depremzedelerin de izlediği mücadelede Sarıyer’in Sultanları, ilk seti 25-18, ikinci seti 25-20 ve üçüncü seti de 25-17 kazandı.

GALATASARAY’A KONUK OLACAK

21. haftayı 8. sırada tamamlayan Sarıyer Belediyespor Kadın Voleybol Takımı, 22. haftada Burhan Felek Spor Salonu’nda ligin güçlü ekiplerinden Galatasaray’a konuk olacak. Bu zorlu mücadele, 1 Nisan Cumartesi saat 15:00’te oynanacak.

Continue Reading

Genel

Derya Avcı DP’den aday adayı oldu

Published

on

blank

28 yıldır çalıştığı devlet memurluğu görevinden emekliye ayrılan Derya Avcı, 14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve TBMM seçimleri öncesinde Demokrat Parti’den Milletvekili Aday Adayı oldu.

BASK İstanbul İl Temsilcisi ve TEÇ-SEN İstanbul İl Başkanı Derya Avcı, 28 yıldır çalıştığı devlet memurluğu görevinden emekliye ayrılmasının ardından 14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve TBMM seçimleri öncesinde Millet İttifakı ortağı Demokrat Parti’den, “Yeter! Söz milletindir.” diyerek Milletvekili Aday Adayı olduğunu duyurdu. Uzun yıllardır sendikal faaliyetlerde aktif görevlerde bulunan Avcı, mücadelesini daha etkin bir şekilde meclis çatısı altında sürdürmek istediğini ifade etti.

blank

Continue Reading

Genel

CHP’li belediye başkanları Ankara’da toplandı

Published

on

blank

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, CHP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında Ankara’da düzenlenen Belediye Başkanları Toplantısı’na katıldı.

“Yerelde yaptık, genelde de başaracağız” sloganı ile açılış konuşmasına başlayan Seyit Torun’un ardından Onursal Adıgüzel seçim güvenliği konusunda bilgilendirme yaptı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş‘ın konuşmaları ile devam eden toplantı Kemal Kılıçdaroğlu’nun belediye başkanlarına hitap etmesiyle son buldu.
Basına kapalı gerçekleşen toplantı ile ilgili bilgi veren Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, güçlü yerel yönetimler kavramına vurgu yapıldığını söyledi.

Yaşamın merkezinde olan yerel yönetimlerin yetki ve imkanlarının artırılması ile sorunların daha kısa sürede ve daha doğru şekilde çözüleceğinin önemli olduğunu belirten Başkan Genç, “Yerel yönetimler katılımcılığın en önemli basamağıdır. Bu nedenle de demokrasinin gelişmesi için çok önemli rol oynamaktadırlar. Ayrıca sorunların tespitini daha kolay yapmak ve sürdürülebilir bir anlayışla çözebilmektedirler. Bu temelde paylaşımların yapıldığı toplantı çok başarılı geçti” dedi.

blank

Continue Reading

Popüler

blank