Connect with us

Genel

Çağlar Coşkun: Kireçburnu Sahili’nde önemli bir sorunu çözüyoruz

Published

on

blank

Kireçburnu Muhtarı Çağlar Coşkun, Kireçburnu Sahili’nin yıllardır ihtiyacı olan umumi tuvaletin yılbaşından sonra hizmete açılacağını söyledi.

Sarıyer’in Kireçburnu Mahallesi’nin çalışkan muhtarı Çağlar Coşkun, gerçekleştirdiği projelerle ilgili gazetemize özel açıklamalarda bulundu. Kireçburnu Sahili’nde yıllardır en büyük sorunlardan biri haline gelen umumi tuvalet ihtiyacı için İBB’ye başvuruda bulunduklarını ve bu soruna talep ve istekleri doğrultusunda olumlu bir yanıt aldıklarını ifade eden Coşkun, “Kireçburnu’nda yaşayan, sahil bölgesinde yürüyüşlerini yapan vatandaşlarımızın talebi üzerine Kireçburnu Sahili’ne İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden taleplerimiz doğrultusunda bir tuvalet yaptırıyoruz. 15 metrekarelik, üçer kabinli toplam altı kabini bulunan ve bu kabinlerin iki tanesi de kadın ve erkek olarak engelli kabini olan bu tuvaletimiz hem sporcularımızın, hem de yaz aylarında bu bölgede yaşanan yoğunluktan ötürü vatandaşlarımızın isteği doğrultusunda büyük bir ihtiyacı karşılayacaktır.

“ÖNEMLİ BİR SORUNU DA ÇÖZMÜŞ OLACAK”

Biz bu talebimizi İBB’ye ilettik ve onlar da talebimizi yerine getirdi. Bu umumi tuvaletin yapımı önemli bir sorunu da çözmüş olacak. Tuvalet ihtiyacı olan vatandaşımız sahilimizde ciddi sıkıntılar yaşıyordu. Esnaflarımızda bu konuda ciddi sıkıntılar yaşıyordu. Aynı şekilde yapılan umumi tuvaletimizin balıkçı barınağının yanında olması da, amatör balıkçılarımızın ihtiyacını gidermesi açısından önemlidir. Yıllardır yapılması gereken bu projeyi, bizim işin peşine düşmemizle, takibimizle yapılır hale getirdik. Yılbaşından sonra da umumi tuvaletimiz hizmete açılacaktır. Umumi tuvaletimizin içinde temizlik personeli de olacaktır. Hijyen açısından önemli bir durumdur. Şunu da belirteyim; yıllardır İBB’den alamadığımız desteği Ekrem başkanımızla beraber almaya başladık.

“ÇAĞLAR COŞKUN BİR İŞE EL ATMIŞSA MUTLAKA BAŞARIYLA SONUÇLANDIRIR”

Ayrıca Kireçburnu Sahilimiz için vapur iskelesi açılması konusundaki çalışmalarımız da olumlu bir şekilde ilerliyor. Bu iskeleyle ilgili yapılan çalışma için hem İBB yetkililerinden, hem de bakanlıktan onay çıkması gerektiği için tabi biraz uzadı. Ancak yakın zamanda açılması yönünde güzel haberleri bekliyoruz. Bununla ilgili gerekli çalışmalar, nerede olacağı belirlendi. Vatandaşlarımız vapur iskelesi konusunda biraz umutsuzluğa kapılsa da, şunu iyi bilsinler ki; Çağlar Coşkun bir işe el atmışsa o işi mutlaka başarıyla sonuçlandırır.

blank

blank

Click to comment

Bir Cevap Yazın