Connect with us

Genel

Çağlar Coşkun: Kireçburnu Sahili’nde önemli bir sorunu çözüyoruz

Published

on

blank

Kireçburnu Muhtarı Çağlar Coşkun, Kireçburnu Sahili’nin yıllardır ihtiyacı olan umumi tuvaletin yılbaşından sonra hizmete açılacağını söyledi.

Sarıyer’in Kireçburnu Mahallesi’nin çalışkan muhtarı Çağlar Coşkun, gerçekleştirdiği projelerle ilgili gazetemize özel açıklamalarda bulundu. Kireçburnu Sahili’nde yıllardır en büyük sorunlardan biri haline gelen umumi tuvalet ihtiyacı için İBB’ye başvuruda bulunduklarını ve bu soruna talep ve istekleri doğrultusunda olumlu bir yanıt aldıklarını ifade eden Coşkun, “Kireçburnu’nda yaşayan, sahil bölgesinde yürüyüşlerini yapan vatandaşlarımızın talebi üzerine Kireçburnu Sahili’ne İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden taleplerimiz doğrultusunda bir tuvalet yaptırıyoruz. 15 metrekarelik, üçer kabinli toplam altı kabini bulunan ve bu kabinlerin iki tanesi de kadın ve erkek olarak engelli kabini olan bu tuvaletimiz hem sporcularımızın, hem de yaz aylarında bu bölgede yaşanan yoğunluktan ötürü vatandaşlarımızın isteği doğrultusunda büyük bir ihtiyacı karşılayacaktır.

“ÖNEMLİ BİR SORUNU DA ÇÖZMÜŞ OLACAK”

Biz bu talebimizi İBB’ye ilettik ve onlar da talebimizi yerine getirdi. Bu umumi tuvaletin yapımı önemli bir sorunu da çözmüş olacak. Tuvalet ihtiyacı olan vatandaşımız sahilimizde ciddi sıkıntılar yaşıyordu. Esnaflarımızda bu konuda ciddi sıkıntılar yaşıyordu. Aynı şekilde yapılan umumi tuvaletimizin balıkçı barınağının yanında olması da, amatör balıkçılarımızın ihtiyacını gidermesi açısından önemlidir. Yıllardır yapılması gereken bu projeyi, bizim işin peşine düşmemizle, takibimizle yapılır hale getirdik. Yılbaşından sonra da umumi tuvaletimiz hizmete açılacaktır. Umumi tuvaletimizin içinde temizlik personeli de olacaktır. Hijyen açısından önemli bir durumdur. Şunu da belirteyim; yıllardır İBB’den alamadığımız desteği Ekrem başkanımızla beraber almaya başladık.

“ÇAĞLAR COŞKUN BİR İŞE EL ATMIŞSA MUTLAKA BAŞARIYLA SONUÇLANDIRIR”

Ayrıca Kireçburnu Sahilimiz için vapur iskelesi açılması konusundaki çalışmalarımız da olumlu bir şekilde ilerliyor. Bu iskeleyle ilgili yapılan çalışma için hem İBB yetkililerinden, hem de bakanlıktan onay çıkması gerektiği için tabi biraz uzadı. Ancak yakın zamanda açılması yönünde güzel haberleri bekliyoruz. Bununla ilgili gerekli çalışmalar, nerede olacağı belirlendi. Vatandaşlarımız vapur iskelesi konusunda biraz umutsuzluğa kapılsa da, şunu iyi bilsinler ki; Çağlar Coşkun bir işe el atmışsa o işi mutlaka başarıyla sonuçlandırır.

blank

blank

Click to comment

Bir Cevap Yazın

Genel

Demirciköy açıklarında balıkçı ağına takılan yunus kurtarıldı

Published

on

blank

Sarıyer Demirciköy açıklarında balıkçı ağlarına takılan yunus, Sualtı Arama Kurtarma Timi tarafından kurtarıldı.

Demirciköy açıklarında balıkçıların ağına yunus takıldı. Yunusun kurtarılması için ekiplerden yardım istendi. İhbar üzerine bölgeye yakın olan İstanbul İl Jandarma Komutanlığı Sualtı Arama Kurtarma Timi hızlıca olay yerine gelerek ağlara dolanıp, iğnelere takılan yunusa müdahale etti. Arama kurtarma ekibi, botla yunusun yanına kadar yaklaşırken, timden bir kişi önce yunusu severek sakinleştirmeye çalıştı. Daha sonra gövdesine ve kuyruğuna takılan ağları bıçakla kesti. Başarılı operasyonun ardından kurtarılan yunus, tekrar denize bırakıldı.

Continue Reading

Genel

Sarıyer’de Gündüz Bakımevi Öğrencileri mezun oldu

Published

on

blank

Sarıyer Belediyesi Gündüz Bakımevleri’nin mezuniyet töreni Boğaziçi Kültür Sanat Merkezi’nde renkli ve coşkulu bir kutlamayla yapıldı. 10 farklı Gündüz Bakımevi’nden öğrenci yakınlarının davetli olduğu törende toplam 184 çocuk mezun oldu.

Boğaziçi Kültür Sanat Merkezi, Gündüz Bakımevi öğrencilerinin mezuniyet törenine ev sahipliği yaptı. Okul öncesi 3-6 yaş arası çocuklara eğitim veren Çocuk Gündüz Bakımevi öğretmenleri yıl boyunca verilen eğitimin sonuna gelerek öğrencilerini mezun etmenin gururunu yaşadı. En az öğrenciler kadar heyecanlı olan veliler ise sahnedeki çocuklarını izlerken duygusal dakikalar yaşadı.

PROGRAMIN AÇILIŞINI ÇOCUKLAR YAPTI

Programın açılış konuşmasının öğrenciler tarafından yapıldığı törende, çocukların koro halinde söyledikleri şarkının ardından toplu olarak mezuniyet yemini edildi. Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, mezuniyet töreninde yaptığı konuşmada bu yıl 38 köy gezdiğine değindi ve sözlerini şöyle sürdürdü: “Oralarda binlerce çocuk var ama okul yok, öğretmen yok. Bunlara şahit oldum. Bu tabi ki çok büyük bir üzüntü ama bir yandan da şimdi sahnedeki çocuklarımızı görünce gurur duyuyorum. Eğitimin önemine değinmemize bile gerek yok. Anadolu’nun her yerinde çocuklarımıza buradaki imkânları sunmalıyız.Sizlerin heyecanı, benim de heyecanım. Gündüz Bakımevlerimiz kadar Sarıyer Gençlik Eğitim Merkezi ve Akademimiz de çok önemli. Sonrasında Yaz Spor Okulları var. Çocuklarımız yaz aylarını kaliteli bir ortamda bir spor dalında alacağı eğitimle geçiriyor. Özgüvenli, eğitimli çocuklar yetiştirmek zorundayız. Bütün hedefimiz o. Özgüvenli bir çocuğu hiç kimse bir yere götüremez. Özgüvenli çocuğa hiç kimse de herhangi bir şey yapamaz.Çocuklarımızla iletişim kurmayı bilmeliyiz. O beklentisini zaten size bir şekilde söylüyor” dedi. Başkan Genç konuşmasının sonunda Gündüz Bakımevi bağışçılarına teşekkür etti. Programın sonunda keplerini atan öğrenciler rengarenk balonların arasında gönüllerince dans ederek mezuniyetlerini kutladılar.

Continue Reading

Genel

Sarıyer’de Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a yaklaşık 20 puan fark

Published

on

blank

28 Mayıs 2023 Pazar günü yapılan Cumhurbaşkanlığı seçiminin 2. turu tamamlandı. Recep Tayyip Erdoğan, aldığı yüzde 52.1’lik oyla yeniden Cumhurbaşkanı seçildi. Kılıçdaroğlu ise yüzde 47.9 aldı. Sarıyer’deki seçim sonuçlarında ise muhalefet gücünü korumayı başardı.

14 Mayıs 2023’te yapılan genel seçimlerde TBMM’de çoğunluk az bir farkla Cumhur İttifakı’nda olurken, Cumhurbaşkanlığı seçiminde hiçbir aday yüzde 50’yi geçemeyince Cumhurbaşkanlığı seçimi ikinci tura kalmıştı. 28 Mayıs 2023 Pazar günü yapılan 2. tur seçimleri kıran kırana geçti. Mevcut Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yüzde 52.1’lik bir oy alarak yeniden Cumhurbaşkanı seçilirken, muhalefet bloğunun adayı Kemal Kılıçdaroğlu, yüzde 47.9 oyda kaldı.

SARIYER’DE MUHALEFET BLOĞU GÜCÜNÜ KORUDU

Sarıyer’de yerel, genel ve referandum sonuçlarına bakıldığında yüzde 58-60 bloğunda bir oya sahip olan muhalefet bloğu, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde de gücünü korudu. Kemal Kılıçdaroğlu, aldığı yüzde 59.48’lik oyla birinci oldu ve Erdoğan’a 43 bin oy fark attı. Recep Tayyip Erdoğan ise yüzde 40.52’de kaldı.

blank

Continue Reading

Popüler