Connect with us

Genel

Semra Özkaya: Gençlerimize sporu teşvik etmek istiyoruz

Published

on

blank

Sarıyer’in Zekeriyaköy Mahallesi Muhtarı Semra Özkaya, gençleri spora teşvik etmek için Zekeriyaköy Spor Kulübü’nü kurduklarını belirtti.

Gazetemize Zekeriyaköy Spor Kulübü ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Zekeriyaköy Mahallesi Muhtarı Semra Özkaya, kulübün kuruluşundan bu yana olan süreciyle ilgili konuştu. Özkaya, “Zekeriyaköy Spor Kulübü’nü 2 Temmuz 2009 yılında kurduk. 2010 yılından itibaren aktif spor yapan bir kulüp olduk. 2010 yılında federe olduk. İlk olarak futbolla başladığımız kulübümüz için 2016 yılında İl Spor Müdürlüğü’ne başvurduk ve masa tenisi ile atletizm branşlarını açtık. 2017, 2018 yıllarında hazırlık aşamasındaydık. Ancak daha sonra pandemi sürecinin başlamasıyla birlikte tüm Dünya’da olduğu gibi tüm faaliyetlerimize ara vermek zorunda kaldık. Aslında bu işi sahada bizzat takip eden yardımcım vefat etti. Biraz geri kalmamızın nedenlerinden bir tanesi de bu oldu. Fakat içinde bulunduğumuz 2022 yılının Mayıs ayında yaptığımız bir Genel Kurul ile yeni yönetimimizi oluşturduk ve bu yola daha bir büyük heyecanla çıkmış olduk. Yönetimimizde yüzme antrenörümüz, futbolcumuz, spor işletmecimiz, buz hokeycimiz var. Yönetimimiz ağırlık olarak genç isimlerden oluştu. Bu da, kulüp için daha teşvik edici bir durum oldu.

“EN KISA ZAMANDA BİR SPOR KOMPLEKSİ OLACAKTIR”

Pandemi arasından sonra yeniden atağa geçmiş olduk. Ancak daha öncesinde şöyle bir hazırlığımız vardı. 2010 yılından beri bir saha mücadelesi veriyoruz. Ama sadece bir adım ilerleyebildik ve o adımın ötesine bir türlü gidemedik. Son zamanlarda bunu devletin tüm birimlerine ilettim. Spor yapabileceğimiz bir alanın olmadığını ve var olan bir spor alanının bize tahsis edilmesini istedik, hızlıca atağa geçtik. Gençlik ve Spor Müdürlüğü Milli Emlak’tan tahsisini istedi. Ve eli kulağında, istediğimiz yer en kısa zamanda bir spor kompleksi olacaktır. Biz bu spor kompleksinden sonra da liglere çıkmayı düşünüyorduk. Ama bir grup genç geldi ve spor yapmak istediklerini söyledi. Futbol oynamak isteyen bu gençleri kıramadım ve futbol kadromuzu bu gençlerle kurduk. Onlara bu yılki zorluklarımızdan da bahsettim ve onlar da, “açsakta beraberiz, toksak da” diyerek zorluklara beraber göğüs germeyi kabul ettiler. Artık bizler de bu zorlu sürecinden ardından çocuklarımızdan birincilik bekliyoruz. 1. Amatör lige, hatta ileride BAL Ligi’ne kadar çıkmayı hedefliyoruz. Tabi ki, esaslı asıl amacımız gençleri spora teşvik etmektir. Mesela takımımızda 2 Sudanlı oyuncumuz bulunmaktadır. Topkapı’dan buraya antrenman yapmaya geliyorlar. Yani dediğim gibi, gençlerimize sporu teşvik etmek istiyoruz.

Genel

Sarıyer’de aidatlar cep yakıyor

Published

on

blank

Enflasyonun artmasıyla son yıllarda ev sahipleri ve kiracılar için büyük gider kalemlerinden biri haline gelen aidatlar, Sarıyer’de yüzde 100’ün üzerinde artış gösterdi.

Konumu, sosyal alanları, temizlik ve güvenlik hizmetleri gibi kriterlere göre değişiklik gösteren konut aidatları, site ya da apartmanlarda yaşayan ev sahipleri ve kiracılar için yüklü giderler arasında yer alıyor. Bir gayrimenkul teknoloji platformunun, İstanbul’un 39 ilçesinde site içi ve site dışı aidat rakamlarını incelediği İstanbul Konut Aidat Raporu’na göre, İstanbul’da ortalama aidatlar site içerisinde yüzde 107 site dışında yüzde 118 artış gösterdi. Sitelerde en yüksek aidat ödeyen ilçe ortalama bin 971 lira ile Şişli olurken en düşük aidat ödemesi 423 lira ile Arnavutköy ilçesinde gerçekleşti. En yüksek aidatlarda ise 8 bin 575 TL ortalama ile Şişli, 7 bin 477 TL ile Büyükçekmece, 7 bin 334 TL ile Beşiktaş ilk üçte yer alıyor.

SİTE DIŞINDA ZİRVE SARIYER’İN

Site dışı aidat ödemelerinde ise ilk sırayı 533 lira ile Sarıyer ve Beyoğlu paylaşıyor. Bu ilçeleri 420 lira ile Kadıköy ve 359 lira ile Beşiktaş ve 275 lira ile Bakırköy takip ediyor.

Continue Reading

Genel

Vergili: Turban Tesisi kış aylarında evsiz vatandaşlarımıza tahsis edilsin

Published

on

blank

Hava sıcaklığının düşmesi ve yılın ilk kar yağışının ardından deneyimli siyasetçi Erhan Vergili, sokakta yaşayan vatandaşlar ve ihtiyaç sahipleri için Sarıyer Belediyesi’ne çağrıda bulundu.

Kilyos’ta bulunan Turban Tesisleri’nin kış ayları boyunca sokakta yaşayan evsiz vatandaşlara tahsis edilmesi konusunda Sarıyer Belediyesi’ni göreve davet eden Vergili, ihtiyaç sahipleri için de sıcak yemek dağıtılması gerektiğini belirtti.

“Vatandaşlarımız için ne tür hazırlıklar yapılıyor?

Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Vergili, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Hava sıcaklıkları düştü, Meteoroloji’den gelen bilgiler önümüzdeki günlerde yoğun kar yağışı olacağını gösteriyor. Peki Sarıyer Belediyesi evsiz insanlarımız ve ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız için ne tür hazırlıklar yapıyor? Yılın sadece belirli günlerinde hizmet veren Kilyos Turban Tesisleri kış aylarında sokakta yaşayan vatandaşlarımız için tahsis edilmeli, barınma, giyecek ve yiyecek ihtiyaçları karşılanmalı. Bunun yanı sıra 2019’daki açıklanan ama aradan geçen 4 yıla rağmen tamamlanamayan Aşevi projesi de bir an önce hayata geçirilmeli. Bu sayede ihtiyaç sahiplerine sıcak yemek dağıtılabilir.

blank

Continue Reading

Genel

Emirgan’da görme engelli çiftin çığlıkları sahili inletti

Published

on

blank

Emirgan Sahili‘nde yürüdükleri sırada merdiven boşluğunu fark edemeyen görme engelli çift denize düştü. Yardım seslerini duyan vatandaşların kurtararak banka oturttuğu çift uzun süre kendine gelemedi.

Olay, önceki gün saat 16:00 sıralarında meydana geldi. Sarıyer Emirgan Sahili’nde önlerindeki merdiven boşluğunu fark edemeyen görme engelli çift denize düştü. Çiftin yardım seslerini duyan sahildeki vatandaşlar onların yardımına koştu. Vatandaşların seferber olduğu olayda, önce genç kadın ardından da erkek arkadaşı denizden çıkartıldı. Sırılsıklam olan iki arkadaş ardından da banka oturtuldu. Neye uğradığını şaşıran çift olayın şokunu uzun süre atlatamadı. Çiftin durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Continue Reading

Popüler

blank