Connect with us

Genel

CHP Sarıyer ile AKP Sarıyer arasındaki iftar yemeği farkı

Published

on

blank

CHP Sarıyer İlçe Başkanı Sevim Yalınkılıç ve yönetimi, yerel basınla iftarda bir araya geldi. Gerçekleşen iftar programına AKP’ye yakın olan yerel basın mensupları da davet edildi. 

CHP Sarıyer İlçe Başkanı Sevim Yalınkılıç ve yönetimi, Büyükdere Pileki’de gerçekleşen iftarda yerel basınla buluştu. İftara, CHP Sarıyer Kadın Kolları Başkanı Sunay Sevinç ve CHP Sarıyer Gençlik Kolları Başkanı Mertcan Uluevli de katılım sağladı. İftarda AKP’ye yakın olan basın mensuplarının da yer alması dikkat çekti. Geçtiğimiz günlerde AKP Sarıyer İlçe Başkanlığı’da, Sarıyer’de yerel basına iftar düzenlemiş, sadece kendisine yakın olan basın mensuplarını davet etmişti. Yaşanan bu durumdan sonra bir kez daha AKP’nin tek sesli siyasetine, anlayışına karşı CHP’nin basın özgürlüğüne ne kadar fazla önem verdiğinin ortaya çıkması, yerel basın emekçileri tarafından memnuniyete karşılandı.

“DEMOKRASİNİN ÖZGÜRCE YAŞANACAĞI BİR ÜLKE İSTİYORUZ”

CHP Sarıyer İlçe Başkanlığı’nın düzenlemiş olduğu iftar programına; Sarıyer Son Baskı gazetemizin Genel Yayın Yönetmeni Çetin Ali Aytaç’ın yanı sıra, Sarıyer Manşet, Sarıyer Ses, Sarıyer Times, Sarıyer Posta, İstanbul Gazetem, Sarıyer Gözlem, Haber Derin, Sarıyer Gazetesi, Simas Haber, Ayazağa TV ve genç gazeteci Yavuz Topal katılım sağladı. İftarın ardından kısa bir konuşma yapan CHP Sarıyer İlçe Başkanı Sevim Yalınkılıç, “Ramazan ayı paylaşma ve dayanışma ayıdır. Vatandaşın alım gücünün azalması ve bugün geldiğimiz durumlar Türkiye’nin sorunu haline geldi. Bu dönemde parti olarak elimizden ne geliyorsa vatandaşımızın yanında olmaya gayret ediyoruz. Bu sıkıntıların gitmesinin de tabi ki bir çözümü var. Çözüm, demokrasinin yeniden gelmesidir. Ülkemizdeki kaynakların yeniden akıllıca kullanılmasıdır. Üretimin artmasıdır. Demokrasinin özgürce yaşanacağı bir ülke istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

“SARIYER’DE DE İLK GENEL SEÇİMDE BİRİNCİ PARTİ OLACAĞIZ”

İftar programının ardından gazetemize özel açıklamalarda bulunan Yalınkılıç, “Sarıyer’de sandık güvenliği konusunda yıllardır hiçbir problem yaşamadık. İlçe Başkanlığım döneminde de bir oy dahi kaçmamıştır. Erken veya zamanında yapılacak olan genel seçim için aylar öncesinden sandık görevlilerimizin asil ve yedekleri ile müşahit görevlilerimizin tamamını hazır hale getirdik. Onun dışında inanılmaz bir şekilde hukukçularımızdan destek alıyoruz. Hukukçularımızın da desteği ile beraber, tüm Türkiye’de seçime hazırız. Son dönemde yaşanan büyük ekonomik kriz ve peş peşe gelen zamlarla birlikte vatandaşlarımızın ne kadar zor durumda olduğunu görüyoruz. İlk kez bir Ramazan ayında vatandaşlarımızın yüzünün gülemediğine, fazlasıyla huzursuz olduğuna şahit olduk. Önceden Ramazan ayı geldiğinde sofralarda bereket olur, insanlar sevdikleriyle bir araya gelerek oruçlarını açardı. Ancak mevcut iktidarın derinleştirdiği büyük ekonomik kriz yüzünden ne sofralarda bereket kaldı, ne de insanlarımız sevdikleriyle bir araya gelip iftar açabilecek durumda oldu. Gerçekten ülke ekonomisi çok kötü durumdadır. Bu kötü durumu da çözüme kavuşturacak, halkımı refaha kavuşturacak olan Millet İttifakı’dır. Sokakta halkımızın Cumhuriyet Halk Partisi’nin, Millet İttifakı’nın ne kadar fazla iktidara gelmesini istediğini çok iyi bir şekilde görüyoruz. Ülkemizin her sorununu çözecek kadrolara sahibiz. Sarıyer’de de ilk genel seçimde birinci parti olacağız. Zaten 23 Haziran’da tekrarlanan seçimlerde de Sarıyer’deki gerçek oy oranımızı görmüş olduk.” diye konuştu.

blank

Genel

TBMM Başkanvekili Celal Adan’dan MHP Sarıyer’e ziyaret

Published

on

blank

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanvekili ve MHP İstanbul Milletvekili Celal Adan, MHP Sarıyer İlçe Başkanlığı’nı ziyaret etti. İlçe Başkanı Dursun Karabacak ve yönetimine hayırlı olsun dileğinde bulundu.

TBMM Başkanvekili ve MHP İstanbul Milletvekili Celal Adan ziyaretinde önümüzdeki başkanlık ve milletvekili seçimlerinin önemine dikkat çekildi. MHP ilçe yönetiminden Sarıyerde ulaşılmayan hane, erişilemeyen kimse kalmayacak şekilde çalışılmasını isteyen Adan, gereken özen ve hassasiyetin gösterilmesini istedi.

KARABACAK’TAN TEŞEKKÜR

TBMM Başkanvekili ve MHP İstanbul Milletvekili Celal Adan’ın ilçe ziyareti nedeniyle duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Karabacak, “Liderimiz Sayın Dr. Devlet Bahçeli’nin emir ve direktifleri doğrultusunda çalışmaya devam edeceklerini belirterek, Sarıyer’de üç hilali hakettiği şekilde dalgalandırmaya devam edeceğiz” dedi.

blank

Continue Reading

Genel

İBB’den Sarıyer’de Hulusi Kentmen seferi

Published

on

blank

Türk Sineması’nın ‘tonton amcası’ Hulusi Kentmen, doğumunun 111. yıl dönümünde İETT otobüsü ile anılıyor. Rumeli Hisarı’nda bulunan İETT durağındaki Kentmen fotoğrafına atıfta bulunularak, aynı duraktan geçen bir otobüsün dış cephesi, usta sanatçının resimleriyle kaplandı.

İETT, sinema kariyeri boyunca 278 farklı sinema filminde oynayan, özellikle baba ve komiser rolleri ile 7’den 77’ye büyük hayran kitlesine sahip olan usta sanatçı Hulusi Kentmen’i unutmadı. İETT, Kentmen’in doğum günü olan 20 Ocak tarihinde onun ismine özel olarak tasarladığı otobüs ile yolcuları buluşturdu. Sanatçının, Rumeli Hisarı’nda İETT durağındaki fotoğrafına atıfta bulunularak aynı duraktan geçen İstinye Dereiçi – Kabataş / 22 hattındaki bir otobüsün dış cephesi, yeniden tasarlanarak hazırlandı ve doğum gününde sefere başladı.

Kentmen’in fotoğraflarının yer aldığı otobüs, bir hafta yollarda olacak. İstanbullular, İstinye Dereiçi – Kabataş hattından geçen otobüsü kullanabilecek. İETT, ülkemizin kültür ve sanat alanındaki duayen isimlerini çeşitli etkinliklerle anmaya devam edecek.

Continue Reading

Genel

İstanbul’un taksilerinde yeni dönem

Published

on

blank

İBB, İstanbul’da boş – dolu taksi tartışmasını bitirecek önemli bir karara imza attı. Yolcuların taksiye erişimini kolaylaştıracak ve taksicilerin yaşadığı olumsuzlukları ortadan kaldıracak Akıllı Tepe Lambası uygulaması, UKOME’de onaylandı.

Ocak ayı UKOME toplantısında, İstanbul’daki boş – dolu taksi tartışmasını bitirecek önemli bir teklif sundu. Buğra Gökçe, Akıllı Tepe Lambası uygulamasının, İstanbul’daki taksi mağduriyetlerini giderecek çok önemli bir uygulama olduğunu söyledi. Gökçe, “İstanbullulardan taksilerin yolcu seçtiği yönünde yoğun şikayetler de alıyoruz. Yolcuların taksiye erişimini kolaylaştıracak ve taksicilerin yaşadığı olumsuzlukları ortadan kaldıracak bu sistem, dünyanın bütün önemli kentlerinde uygulanıyor” diye konuştu.

Teklif, değerlendirmelerin ardından UKOME üyelerinin oy çokluğuyla onaylandı. 3 ay içerisinde uygulamaya konulacak sistemde, şoförlerin korunması için panik butonu da bulunacak.

DOLU / BOŞ / RZV / S.O.S YAZACAK

Taksimetre ile bağlantılı olacak sistemde, yolculuk başladığı andan itibaren tepe lambasında “DOLU” ibaresi yer alacak. Yolculuk sonuna kadar dışarıdan müdahale ile yolculuk sonuna kadar değişiklik yapılamayacak. Yolculuk sonunda ise tepe lambasında “BOS” ibaresi yer alacaktır. Taksi şoförü çağrısını yanıtladığı yolcusunu almaya giderken akıllı tepe lambası “RZV” şeklinde değiştirilecek. Şoförün panik butonuna basması durumunda taksinin kolluk kuvvetleri tarafından görülebilmesi adına tepe lambasında S.O.S ifadesi yer alacak.

İfadelerde farklı ışıklandırma rengi olacak. TAKSİ-Sarı, DOLU-Kırmızı, BOS-Yeşil, RZV-Kırmızı ve S.O.S-Kırmızı renklerde olacak. Akıllı tepe lambaları taksinin önünden ve arkasından okunabilecek ve gün ışığında dahi görünebilecek şekilde çift taraflı ekranlı ve dış müdahalelere karşı korunaklı olacak.

HIRSIZLIK SUÇU İŞLEYEN ŞOFÖR OLAMAYACAK

Yine İBB’nin gündeme getirdiği teklifle, hırsızlık suçunu işleyen kişiler toplu ulaşım şoförü olamayacak. Oy birliğiyle alınan kararla; hırsızlık, nitelikli hırsızlık, gece vakti hırsızlık, dolandırıcılık, nitelikli dolandırıcılık, parada sahtecilik suçlarını işleyen kişilere, İBB artık toplu ulaşım aracı kullanım belgesi vermeyecek.

İBB Ulaşım Daire Başkanı Utku Cihan, daha önceden taciz, şiddet içeren suçları işleyenlere toplu ulaşım kullanım belgesi verildiğini hatırlatarak, “İstanbullulardan gelen talep üzerine buna hırsızlık ve hırsızlığa bağlı suçları da ekledik. Söz konusu suçu işleyenler; taksi, minibüs ve servis gibi toplu ulaşım aracı belgesi alamayacak” dedi.

TOPLU ULAŞIM ARACI REKLAM STANDARDI DA BELİRLENDİ

UKOME’de, ticari araçlara reklam takılması ve bulundurulmasında uyulacak usul ve esaslara yönelik bir standart da getirildi. Taksi ve taksi dolmuş levhasını kapatmayacak ve tavanda bulunan plaka numarasını örtmeyecek şekilde ve yüksekliği 50 santimetreyi aşmayacak reklam panosu takılabilecek.

Continue Reading

Popüler

blank