Connect with us

Genel

Sarıyer’de Ersin Özer çalışmalarını sürdürüyor

Published

on

blank

CHP Sarıyer’in son ilçe kongresinde başkan adayı olan Ersin Özer’i, başkanlığını yaptığı derneklerle birlikte alanda çalışmalarını sürdürürken bulduk.

2019 yılının Aralık ayında yapılan kongrede CHP Sarıyer İlçe Başkanlığı’na aday olan ve 53 oyla seçimi kaybeden Ersin Özer, başkanlığını yaptığı Sarıyer Ardahanlılar Derneği ve yine Sarıyer’in tapu ve imar sorunlarıyla ilgilenen PTT Evleri Derneği ile birçok sivil toplum örgütleri üzerinden çalışmalarını sürdürüyor. CHP Sarıyer’in de sevilen, çalışkan ismi olan Ersin Özer, tüm arkadaşlarının da katılımı ve birlikteliği ile 3 günde bir farklı mahalle kahvelerinde iftarlara katılıyor. Yine dernekler aracılığı ile erzak yardımının da yapılmasını sağlıyor.

blank

blank

ERSİN ÖZER’DEN DAVET

Sarıyer Ardahanlılar Derneği Başkanlığı görevini yürüten Ersin Özer, Sarıyer Belediyesi’nin 30 Nisan Cumartesi saat 21:00’de Sarıyer Belediyesi BSKM’de düzenleyeceği ve Murat Zorba’nın katılım sağlayacağı Kars-Ardahan-Iğdır-Ağrı dernek gecesine tüm Sarıyerlileri bekliyor.

blank

İŞTE KARS – ARDAHAN – IĞDIR – AĞRI KARS – ARDAHAN – IĞDIR – AĞRI DERNEK GECESİ PROGRAM AKIŞI

YER: BOĞAZİÇİ KÜLTÜR VE SANAT MERKEZİ TARİH: 30 NİSAN CUMATESİ PROVA SAATİ: 18.00 İFTAR SAATİ: 19.57

PROGRAM SAATİ: 21.00

PROGRAM AKIŞI SUNUCU – NİHAN SABAZ

AÇILIŞ KONUŞMALARI SARIYER BELEDİYE BAŞKANI ŞÜKRÜ GENÇ

SAHNE AKIŞI ÇIKIŞ SIRALAMASI

1. MURAT ZORBA

2. ÖZKAN ARAS

3. BURHAN YILDIRIM

4. RIDVAN ÇELENK

BELEDİYE BAŞKANIMIZIN SANATÇILARLA VE DERNEK BAŞKANLARI İLE BİRLİKTE ORTAK BİR TÜRKÜ SESLENDİRMESİ, ÇİÇEK VE SERTİFİKA TAKDİM TÖRENİ, HATIRA FOTOĞRAFI ÇEKİMİ

KAPANIŞ

Genel

Kocataş’ın ulaşım sorunu için İETT’de önemli toplantı

Published

on

blank

Kocataş Mahallesi’nde bir süredir ulaşım sorunu yaşanıyor. Yüksek enflasyonla birlikte mazotun çok pahalı olması nedeniyle bir süredir minibüs seferlerinin yapılmadığı Kocataş’ta minibüs yolcusunun da otobüse yönelmesi, bir süredir ulaşım aksaklıklarının yaşanmasına neden olmuştu. Bu sorun, İETT Genel Müdürlüğü’nce yapılan toplantıda ele alındı.

Sarıyer’in Kocataş Mahallesi’ndeki ulaşım sorunu İETT Genel Müdürlüğü’nün düzenlediği toplantının gündem maddesi oldu. Mazotun pahalı olması nedeniyle masraflarını karşılamakta güçlük çeken minibüs esnafının bir süredir seferlerini yapmadığı Kocataş hattında minibüs yolcusunun da otobüse yönelmesiyle birlikte ulaşımda önemli aksaklıklar meydana gelmeye başlamıştı.

GÜNDEM MADDESİ ULAŞIM VE OTOBÜS SORUNU

İETT Yolcu Hizmetleri ve İletişim Daire Başkanı Müfit Yetkin, İETT Ulaşım Planlama Daire Başkanı Yusuf Limon, Avrupa Yakası Muhtarlıklar Şube Müdürü Ali Öztürk, İETT Yolcu Hizmetleri Müdürü Büşra Boysan, İETT Avrupa Bölgesi Planlama Müdürü Suzan Tunç, İBB Mahalli İdareler Müdürü Ayşe Dündar, CHP İBB Sarıyer Belediye Meclis Üyesi Görkem Kurşun ve Kocataş Mahallesi Muhtarı Serdal Doğan’ın katılımıyla Beyoğlu’nda düzenlenen toplantının gündem maddesi Kocataş’taki ulaşım ve otobüs sorunu oldu.

OTOBÜSLERİN TAMAMI DEĞİŞTİRİLECEK

Gerçekleşen toplantıyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Kocataş Mahalle Muhtarı Serdal Doğan, “Mahallemizdeki ulaşımla ilgili yaşanan olumsuzluklar, otobüslerin sefer iptalleri, iptallerden dolayı oluşan aşırı yoğunluk, araç arızaları ve seferlerin yetersizliğini en ayrıntılı bir şekilde dile getirdik. Tarafımıza Kocataş Mahallemizde çalışan otobüslerin tamamının değiştirilerek, yaşanan olumsuzlukların bir an önce çözülmesi sözü verildi” diye belirtti.

Continue Reading

Genel

Sarıyer’de Uygur Türklerinden Çin protestosu

Published

on

blank

Doğu Türkistan’da 30 katlı bir binada çıkan yangında 30 kişi hayatını kaybetti. Sarıyer Tarabya’da eylem yapan 500 kişilik Uygur Türkü, yangında Çin yetkililerinin ihmali olduğunu söyleyerek protesto etti.

Çin işgali altındaki Doğu Türkistan’ın Urumçi kentinde bulunan 30 katlı bir binanın 15’inci katında 24 Kasım Perşembe günü yangın çıktı. 21’inci kata kadar sıçrayan yangında 6 ev yanarken, 30 kişi hayatını kaybetti. Çinli yetkililerin, Uygur Türklerinin yaşadığı binada çıkan yangına müdahale etmediğini iddia eden Uluslararası Doğu Türkistan Sivil Toplum Kuruluşları Birliği üyeleri Tarabya’daki Çin konsolosluğu önünde eylem yaptı. Pankart ve dövizler açan yaklaşık 500 kişilik grup, sloganlar atıp Çin’i protesto etti. Saat 1400’da başlayan ve 1 saat süren eylem basın açıklamasının ardından son buldu.

Continue Reading

Genel

Sarıyer’den Amasra şehitlerinin çocuklarına eğitim bursu

Published

on

blank

Sarıyer Belediyesi, Amasra’daki maden faciasında hayatını kaybeden madencilerin okul öncesi ve okul çağındaki çocuklarına eğitim desteği vereceğini açıkladı. Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, toplamda 55 çocuğa verilecek burs desteği için Sarıyerlilere ve meclis üyelerine teşekkür etti.

Sarıyer Belediyesi Meclisi’nden oy birliğiyle geçen karar doğrultusunda; Türkiye’yi yasa boğan maden faciası sonrasında 42 maden işçisinin çocuklarına burs imkanı sağlanacak. 0-6 yaş arası 33 çocuğa 1.000 TL afet yardımı yapılacak. İlk, ortaokul ve lise olmak üzere 22 çocuğa ise 1.600 TL verilecek.

Yaraları Sarmak Hepimizin Görevi

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç yaptığı açıklamada; “Bartın’da yaşanan maden faciası hepimizi büyük acılara boğdu. Ailelerin yuvasına ateş düştü. Hayatını kaybeden madenci kardeşlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet diliyorum. Zor koşullarda çalışarak evine ekmek götürme derdinde olan madencilerimizin bizlere emaneti olan ailelerine destek olmak için elimizden geleni yapacağız. Devletimiz, STK’lar, hayırseverler üzerine düşen görevleri yerine getiriyorlar. Biz de yerel yönetim olarak ailelerimizin yanında olmak istedik ve meclisimizin oy birliği ile aldığı kararla çocuklarımıza burs desteği sağlayacağız. Yaraları sarmak hepimizin görevi” dedi.

Continue Reading

Popüler

blank