Connect with us

Genel

CHP Sarıyer yerel basınla buluştu

Published

on

blank

Cumhuriyet Halk Partisi Sarıyer İlçe Başkanı Ahmet Güveloğlu ve ekibi, Sarıyer’in yerel basın mensuplarıyla Büyükdere’deki Pileki Restoran‘da bir araya geldi.

CHP Sarıyer İlçe Başkanı olarak atanan Ahmet Güveloğlu, Büyükdere’deki Pileki Restoran’da yerel basınla bir tanışma kahvaltısı düzenledi. Samimi bir ortamda gerçekleşen tanışma kahvaltısına; CHP Sarıyer İlçe Yönetimi, CHP Sarıyer Kadın Kolları Başkanı Sunay Sevinç, Sarıyer Son Baskı gazetemizin Genel Yayın Yönetmeni Çetin Ali Aytaç ve Sarıyer’in diğer yerel basın mensupları katıldı. Kahvaltının ardından kendisini basın mensuplarına tanıtan Güveloğlu, “Önümüzde zorlu ve uzun bir yol var. Ülkemizi mutlu günlere ulaştırmak hepimizin görevidir. Sarıyer’de ve İstanbul’da Cumhuriyet Halk Partisi’nin insana değer yönetiminin farkını görüyoruz. Bunu tüm ülkemize yaymak için de elimizden gelen tüm çabayı göstereceğiz. Geliyor gelmekte olan…” dedi.

blank

Konuşmanın ardından CHP Sarıyer Hukuk ve Seçim İşlerinden Sorumlu İlçe Başkan Yardımcısı Bengisu Kadı, Ahmet Güveloğlu’nun basın açıklamasını okudu.

İşte CHP Sarıyer İlçe Başkanı Ahmet Güveloğlu’nun basın açıklaması:

Değerli Basın Mensupları, davetimize katılımınız için çok teşekkür ediyorum. Hepiniz hoşgeldiniz.

Öncelikle biraz gecikme ile de olsa Çalışan Gazeteciler Günü’nüzü kutluyorum. Basın milletin müşterek sesidir demiştir Gazi Mustafa Kemal Atatürk. Bu dönemde gerçekleri yazmak, halkın yaşadığı sorunları doğrudan anlatmanız, dile getirmeniz halk adına çok değerli. Sizlere büyük görevler düşüyor, sorumluluğunuz ağır.

Çünkü ülkemizin içerisinde bulunduğu olumsuz tablonun her geçen gün arttığı bir dönemi yaşıyoruz.

Ekonomi, adalet, eğitim, sağlık ve daha birçok alanda derin kriz içerisindeyiz. Bu gerçeği görüyoruz, yaşıyoruz.

Fakat her ne olursa olsun umutsuz olmadık, Olmayacağız da. Buna hakkımız da yok.

Yokluklar içerisinde Kurtuluş Savaşı vermiş ve yeni bir ülke kurmuş bu topraklarda umut bitmez.

Cumhuriyet Halk Partisi ülkemizin kurucu iradesidir. O nedenledir ki bizim gücümüz; tarihimizden, değerlerimizden, birlikteliğimizden, halkımıza olan inancımızdan ve Türkiye Cumhuriyeti sevgimizden gelir.

Her Cumhuriyet Halk Partili’nin yapacağı gibi arkadaşlarımla birlikte ülkenin bu zor günlerinde partimizin bize verdiği görev karşısında elimizi taşın altına koymaktan hiç çekinmedik. Görüyorum ki örgütümüzün her bir emektarı, her bir yol arkadaşım, ülkemizin içerisinde bulunduğu bu olumsuz tablo karşısında üzerine düşen sorumluluğun farkında. Bu beni çok mutlu etti.

Her yerde ve her alanda birlikte olmak zorundayız. Çünkü ülkemizin nefes almaya ihtiyacı var.

– Ayrıştırılmaktan, ötekileştirilmekten yorulduk. Birlikte olmamız lazım.

– Adalete olan güven yok oldu. Adalet yoksa gelecek yoktur. Adaleti yeniden tesis etmeliyiz.

– Her geçen gün daha da yoksullaşıyoruz. Çocuklar yatağa aç giriyor, anneler üzgün, babalar intihar ediyor. Toplumsal bunalımı ortadan kaldırmalıyız.

– Kadınlar, doktorlar öldürülüyor. Ne koruyabiliyoruz ne de cezası vicdanları rahatlatıyor.

– Çiftçilerimiz üretemiyor. Hayvancılık azaldı. Dışa bağımlılık arttı. Cumhuriyetimizin kuruluş değerlerine dönerek, üreten olmak zorundayız. Engelleri kaldırmalıyız.

– Bir eğitimci olarak bahsetmeden geçemeyeceğim. Öğretmenler, öğrenciler, veliler ve idarecilerin sorunları çok. Yapboz tahtasına dönmüş bir eğitim sistemi var. Önce fırsat eşitliğini sağlamak, her çocuğumuzun kıymetli olduğunu unutmamalıyız.

– Hasta muayene süresi 5 dakika altına düşen bir sağlık sistemi var. Vatandaşlar gün bulamıyor, ilaç krizi başladı.

Diğer alanlarda da sorunlar var. Hepsini dile getirerek zamanınızı almak istemiyorum.

Sayın Genel Başkanımızın ısrarla vurguladığı gibi bu ülkenin çözülmeyecek hiçbir problemi yoktur. Bütün çözüm önerilerimizi her fırsatta ve her yerde anlatıyor. Çözüm Cumhuriyet Halk Partisidir. Ülkemizi tek adam rejiminden, otoriter rejimden çıkarıp; herkesin eşit bir şekilde temsil edildiği, herkesin söz hakkının olduğu, vatandaşın sözünün irade kabul edildiği parlamenter sistemi hep birlikte el birliği ile yeniden tesis edeceğiz.

Ayrıca sizlerin yakından tanığı olduğunuz 14 yıldır toplumun huzur, hoşgörü, birlik ve beraberlik içerisinde yaşadığı bir Sarıyer ve Sarıyer Belediyesi örneği var. 2019’dan itibaren 16 milyon İstanbullu için hizmet veren İstanbul Büyükşehir

Belediyesi örneği var. Önceliği halk, önceliği liyakat, önceliği toplum olan yerel yönetimlerimizin başarısıdır bu tablo.

Şimdi sırada bu tabloyu bütün ülkeye taşımak var. Cumhuriyet Halk Partisi Sarıyer İlçe Örgütü olarak yöneticilerimizle ve bütün üyelerimizle biz hazırız. Birlikteliğimizden aldığımız güçle her yerde olmaya devam edeceğiz.

Yerel seçim ittifak ortağımız İYİ Parti ve 6’lı masayı oluşturan Millet İttifakı birleşeni partilerimizle güç birliği içerisinde çalışacak ve Cumhuriyetimizin 2.yüzyılında ülkemize huzuru ve mutluluğu getireceğiz.

Sayın Genel Başkanımız başta olmak üzere partimizin bütün yönetim kademesine ve yol arkadaşlarıma teşekkür ediyor, partimize emeği geçen tüm örgüt emekçilerimizi ve tüm basın mensubu arkadaşlarımızı sevgi ve saygıyla selamlıyorum.

Ahmet GÜVELOĞLU

CHP Sarıyer İlçe Başkanı

 

Genel

Sarıyer’in Sultanları PTT’ye set vermedi

Published

on

blank

Sultanlar Ligi‘nde Play Off mücadelesi veren Sarıyer’in Sultanları, ligin orta sıralardaki ekibi PTT‘ye karşı zorlanmadı ve salondan 3-0’lık galibiyetle ayrıldı.

Sultanlar Ligi’nde üst üste iki zorlu maçta THY’ye 3-0, Vakıfbank’a ise 3-1 mağlup olan Sarıyer Belediyespor Kadın Voleybol Takımı, Play Off iddiası için mutlak kazanması gereken mücadelede konuk ettiği PTT’yi 3-0 mağlup etti. Bahçeköy Orman Fakültesi’nde oynanan ve Sarıyer Belediyesi’nin Kilyos Sosyal Tesisleri’nde kalan depremzedelerin de izlediği mücadelede Sarıyer’in Sultanları, ilk seti 25-18, ikinci seti 25-20 ve üçüncü seti de 25-17 kazandı.

GALATASARAY’A KONUK OLACAK

21. haftayı 8. sırada tamamlayan Sarıyer Belediyespor Kadın Voleybol Takımı, 22. haftada Burhan Felek Spor Salonu’nda ligin güçlü ekiplerinden Galatasaray’a konuk olacak. Bu zorlu mücadele, 1 Nisan Cumartesi saat 15:00’te oynanacak.

Continue Reading

Genel

Derya Avcı DP’den aday adayı oldu

Published

on

blank

28 yıldır çalıştığı devlet memurluğu görevinden emekliye ayrılan Derya Avcı, 14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve TBMM seçimleri öncesinde Demokrat Parti’den Milletvekili Aday Adayı oldu.

BASK İstanbul İl Temsilcisi ve TEÇ-SEN İstanbul İl Başkanı Derya Avcı, 28 yıldır çalıştığı devlet memurluğu görevinden emekliye ayrılmasının ardından 14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve TBMM seçimleri öncesinde Millet İttifakı ortağı Demokrat Parti’den, “Yeter! Söz milletindir.” diyerek Milletvekili Aday Adayı olduğunu duyurdu. Uzun yıllardır sendikal faaliyetlerde aktif görevlerde bulunan Avcı, mücadelesini daha etkin bir şekilde meclis çatısı altında sürdürmek istediğini ifade etti.

blank

Continue Reading

Genel

CHP’li belediye başkanları Ankara’da toplandı

Published

on

blank

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, CHP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında Ankara’da düzenlenen Belediye Başkanları Toplantısı’na katıldı.

“Yerelde yaptık, genelde de başaracağız” sloganı ile açılış konuşmasına başlayan Seyit Torun’un ardından Onursal Adıgüzel seçim güvenliği konusunda bilgilendirme yaptı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş‘ın konuşmaları ile devam eden toplantı Kemal Kılıçdaroğlu’nun belediye başkanlarına hitap etmesiyle son buldu.
Basına kapalı gerçekleşen toplantı ile ilgili bilgi veren Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, güçlü yerel yönetimler kavramına vurgu yapıldığını söyledi.

Yaşamın merkezinde olan yerel yönetimlerin yetki ve imkanlarının artırılması ile sorunların daha kısa sürede ve daha doğru şekilde çözüleceğinin önemli olduğunu belirten Başkan Genç, “Yerel yönetimler katılımcılığın en önemli basamağıdır. Bu nedenle de demokrasinin gelişmesi için çok önemli rol oynamaktadırlar. Ayrıca sorunların tespitini daha kolay yapmak ve sürdürülebilir bir anlayışla çözebilmektedirler. Bu temelde paylaşımların yapıldığı toplantı çok başarılı geçti” dedi.

blank

Continue Reading

Popüler

blank