Connect with us

Genel

CHP Sarıyer yerel basınla buluştu

Published

on

blank

Cumhuriyet Halk Partisi Sarıyer İlçe Başkanı Ahmet Güveloğlu ve ekibi, Sarıyer’in yerel basın mensuplarıyla Büyükdere’deki Pileki Restoran‘da bir araya geldi.

CHP Sarıyer İlçe Başkanı olarak atanan Ahmet Güveloğlu, Büyükdere’deki Pileki Restoran’da yerel basınla bir tanışma kahvaltısı düzenledi. Samimi bir ortamda gerçekleşen tanışma kahvaltısına; CHP Sarıyer İlçe Yönetimi, CHP Sarıyer Kadın Kolları Başkanı Sunay Sevinç, Sarıyer Son Baskı gazetemizin Genel Yayın Yönetmeni Çetin Ali Aytaç ve Sarıyer’in diğer yerel basın mensupları katıldı. Kahvaltının ardından kendisini basın mensuplarına tanıtan Güveloğlu, “Önümüzde zorlu ve uzun bir yol var. Ülkemizi mutlu günlere ulaştırmak hepimizin görevidir. Sarıyer’de ve İstanbul’da Cumhuriyet Halk Partisi’nin insana değer yönetiminin farkını görüyoruz. Bunu tüm ülkemize yaymak için de elimizden gelen tüm çabayı göstereceğiz. Geliyor gelmekte olan…” dedi.

blank

Konuşmanın ardından CHP Sarıyer Hukuk ve Seçim İşlerinden Sorumlu İlçe Başkan Yardımcısı Bengisu Kadı, Ahmet Güveloğlu’nun basın açıklamasını okudu.

İşte CHP Sarıyer İlçe Başkanı Ahmet Güveloğlu’nun basın açıklaması:

Değerli Basın Mensupları, davetimize katılımınız için çok teşekkür ediyorum. Hepiniz hoşgeldiniz.

Öncelikle biraz gecikme ile de olsa Çalışan Gazeteciler Günü’nüzü kutluyorum. Basın milletin müşterek sesidir demiştir Gazi Mustafa Kemal Atatürk. Bu dönemde gerçekleri yazmak, halkın yaşadığı sorunları doğrudan anlatmanız, dile getirmeniz halk adına çok değerli. Sizlere büyük görevler düşüyor, sorumluluğunuz ağır.

Çünkü ülkemizin içerisinde bulunduğu olumsuz tablonun her geçen gün arttığı bir dönemi yaşıyoruz.

Ekonomi, adalet, eğitim, sağlık ve daha birçok alanda derin kriz içerisindeyiz. Bu gerçeği görüyoruz, yaşıyoruz.

Fakat her ne olursa olsun umutsuz olmadık, Olmayacağız da. Buna hakkımız da yok.

Yokluklar içerisinde Kurtuluş Savaşı vermiş ve yeni bir ülke kurmuş bu topraklarda umut bitmez.

Cumhuriyet Halk Partisi ülkemizin kurucu iradesidir. O nedenledir ki bizim gücümüz; tarihimizden, değerlerimizden, birlikteliğimizden, halkımıza olan inancımızdan ve Türkiye Cumhuriyeti sevgimizden gelir.

Her Cumhuriyet Halk Partili’nin yapacağı gibi arkadaşlarımla birlikte ülkenin bu zor günlerinde partimizin bize verdiği görev karşısında elimizi taşın altına koymaktan hiç çekinmedik. Görüyorum ki örgütümüzün her bir emektarı, her bir yol arkadaşım, ülkemizin içerisinde bulunduğu bu olumsuz tablo karşısında üzerine düşen sorumluluğun farkında. Bu beni çok mutlu etti.

Her yerde ve her alanda birlikte olmak zorundayız. Çünkü ülkemizin nefes almaya ihtiyacı var.

– Ayrıştırılmaktan, ötekileştirilmekten yorulduk. Birlikte olmamız lazım.

– Adalete olan güven yok oldu. Adalet yoksa gelecek yoktur. Adaleti yeniden tesis etmeliyiz.

– Her geçen gün daha da yoksullaşıyoruz. Çocuklar yatağa aç giriyor, anneler üzgün, babalar intihar ediyor. Toplumsal bunalımı ortadan kaldırmalıyız.

– Kadınlar, doktorlar öldürülüyor. Ne koruyabiliyoruz ne de cezası vicdanları rahatlatıyor.

– Çiftçilerimiz üretemiyor. Hayvancılık azaldı. Dışa bağımlılık arttı. Cumhuriyetimizin kuruluş değerlerine dönerek, üreten olmak zorundayız. Engelleri kaldırmalıyız.

– Bir eğitimci olarak bahsetmeden geçemeyeceğim. Öğretmenler, öğrenciler, veliler ve idarecilerin sorunları çok. Yapboz tahtasına dönmüş bir eğitim sistemi var. Önce fırsat eşitliğini sağlamak, her çocuğumuzun kıymetli olduğunu unutmamalıyız.

– Hasta muayene süresi 5 dakika altına düşen bir sağlık sistemi var. Vatandaşlar gün bulamıyor, ilaç krizi başladı.

Diğer alanlarda da sorunlar var. Hepsini dile getirerek zamanınızı almak istemiyorum.

Sayın Genel Başkanımızın ısrarla vurguladığı gibi bu ülkenin çözülmeyecek hiçbir problemi yoktur. Bütün çözüm önerilerimizi her fırsatta ve her yerde anlatıyor. Çözüm Cumhuriyet Halk Partisidir. Ülkemizi tek adam rejiminden, otoriter rejimden çıkarıp; herkesin eşit bir şekilde temsil edildiği, herkesin söz hakkının olduğu, vatandaşın sözünün irade kabul edildiği parlamenter sistemi hep birlikte el birliği ile yeniden tesis edeceğiz.

Ayrıca sizlerin yakından tanığı olduğunuz 14 yıldır toplumun huzur, hoşgörü, birlik ve beraberlik içerisinde yaşadığı bir Sarıyer ve Sarıyer Belediyesi örneği var. 2019’dan itibaren 16 milyon İstanbullu için hizmet veren İstanbul Büyükşehir

Belediyesi örneği var. Önceliği halk, önceliği liyakat, önceliği toplum olan yerel yönetimlerimizin başarısıdır bu tablo.

Şimdi sırada bu tabloyu bütün ülkeye taşımak var. Cumhuriyet Halk Partisi Sarıyer İlçe Örgütü olarak yöneticilerimizle ve bütün üyelerimizle biz hazırız. Birlikteliğimizden aldığımız güçle her yerde olmaya devam edeceğiz.

Yerel seçim ittifak ortağımız İYİ Parti ve 6’lı masayı oluşturan Millet İttifakı birleşeni partilerimizle güç birliği içerisinde çalışacak ve Cumhuriyetimizin 2.yüzyılında ülkemize huzuru ve mutluluğu getireceğiz.

Sayın Genel Başkanımız başta olmak üzere partimizin bütün yönetim kademesine ve yol arkadaşlarıma teşekkür ediyor, partimize emeği geçen tüm örgüt emekçilerimizi ve tüm basın mensubu arkadaşlarımızı sevgi ve saygıyla selamlıyorum.

Ahmet GÜVELOĞLU

CHP Sarıyer İlçe Başkanı

 

Genel

DSP’nin Sarıyer Belediye Başkan Adayı Alaaddin Pınarbaşı

Published

on

blank

Demokratik Sol Parti’nin Sarıyer Belediye Başkan Adayı, partinin mevcut ilçe başkanı Alaaddin Pınarbaşı oldu.

31 Mart 2024 yerel seçimleri öncesinde DSP’nin Sarıyer Belediye Başkan Adayı belli oldu. 5 yıldır DSP’nin Sarıyer İlçe Başkanlığı görevini yürüten Alaaddin Pınarbaşı, DSP Sarıyer Belediye Başkan Adayı oldu. Pınarbaşı, “Sarıyer’e hizmet için yola çıktık. Sarıyer için çalışacağız.” dedi.

Continue Reading

Genel

İstinye’de trafik kazası: 2 yaralı

Published

on

blank

İstinye’de seyir halindeki otomobil yolun karşısına geçen yayaya çarptı. Kazayı gören ters istikamete giren İETT otobüsü ise hafif ticari araçla kafa kafa çarpıştı. Kazada yaralanan 2 kişi ambulansla hastaneye kaldırıldı.

Kaza saat 11.45 sıralarında Sarıyer İstinye Bayırı’nda meydana geldi. İddialara göre, sahil istikametinde giden otomobil, yolun karşısına geçen şahsa çarptı. Hızını alamayan araç daha sonra yol kenarındaki ağaçlara vurarak durabildi. Bu sırada kazayı gören 34 HO 2542 plakalı 29S hatlı İETT otobüsü ilerlemek için ters yöne girince kaza da kaçınılmaz oldu. İETT otobüsü Maslak yönüne seyreden Veysel Çınar yönetimindeki 34 AAC 512 plakalı hafif ticari araçla kafa kafaya çarpıştı. Otobüste bulunan yolcular büyük panik yaşarken sürücü Veysel Çınar ise kazayı hafif sıyrıklarla atlattı. İlk kazada otomobil sürücü ve yayanın yaralandıkları ve ambulansla hastaneye kaldırıldıkları öğrenildi.

Continue Reading

Genel

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç bağımsız aday oldu

Published

on

blank

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Sarıyer Belediyesi Ana Hizmet Binası önünde yerel seçimlere ilişkin kararını açıkladı. CHP Genel Başkanı Özgür Özel ile görüşmesini aktaran Genç, seçimlere bağımsız aday olarak katılacağını duyurdu.

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, geçtiğimiz günlerde aday belirleme süreci ile ilgili bir basın açıklaması düzenlemiş, CHP yönetimine seslenerek kararın yeniden gözden geçirilmesi için 18 Şubat gece yarısına kadar süre vermişti. Verilen sürenin dolmasının ardından Sarıyer Belediyesi Ana Hizmet Binası önünde Sarıyerlilerin yoğun katılımıyla basın açıklaması düzenleyen Başkan Şükrü Genç, CHP Genel Başkanı Özgür Özel ile yaptığı görüşmeyi aktararak seçimlere bağımsız aday olarak katılacağını söyledi. Genç, açıklamanın ardıdan Sarıyerliler ile birlikte adaylık başvurusu için Sarıyer İlçe Seçim Kurulu’na gitti.

BÜYÜK BİR TEPKİ VAR

Başkan Genç, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Bugüne kadar birlikte konuştuk, birlikte yürüdük, birlikte karar verdik. Yine birlikte karar vereceğimiz bir aşamaya geldik. Sayın Genel Başkanımın telefon görüşmesiyle beraber Sarıyer’de aday belirleme süreciyle ilgili yapılan yanlışlığa karşı partime süreci yeniden değerlendirmeleri için haykırdım. Sarıyer’e yazık oluyor, kaybediyoruz dedim. Bu kararı vermeden önce Sarıyer’de ağırlığı olan 16 aday adayından dördüyle birlikte oturduk konuştuk, değerlendirme yaptık. Kamuoyuna ortak bir açıklama yaptık. Orada da özetle Sarıyer’de bu yanlışlığa karşı giderek yükselen büyük bir tepki var. Genel merkez tarafından partimizin geleneklerine ve liyakat, kazanacak aday söylemlerine ve bir oy bile bizim için çok önemli vurgusuna rağmen saha anketlerine bakmaya gerek duymadan en sonda yer alan bir arkadaş aday yapılmış, Sarıyerliler’in iradesi yok sayılmış, partimize, Sarıyer’e kaybettirecek en zayıf aday atanmıştır dedik! Sadece 16 aday adayı değil Sarıyerliler şaşkındır, öfkelidir, ayaktadır dedik. Partimize gönül veren seçmenlerimiz, kadınlarımız, çocuklarımız, esnaflarımız, balıkçılarımız, mülkiyet ve göç korkusu yaşayan mahallelerimiz endişelidir dedik! Beni aday yapın diye değil, kaybediyoruz diye endişelerimi paylaştım!

SORUMLULUK BİZİM OMUZLARIMIZDA DEĞİL

Partimizi her dönem artan oylarla iktidara taşıyan, 3 dönem bunu başaran bir belediye başkanı ve partili olmamın bir sorumluluğu var üzerimde. Bu açıklamaları Cumhuriyet Halk Partisi’ni düşündüğüm için yaptım. Türkiye siyaseti için yaptım Türkiye siyasetini, demokratik, toplumcu gördüğüm için, bunun bilincinde yaptım. Ve aynı şekilde bunu sessiz çoğunluk için yaptım. Sesini çıkarmaktan korkanlar için yaptım. Siyasetin bu kadar iki dudak arasında karar verildiği bir duruma getirilmesine karşı olduğum için yaptım. Sarıyer’i kaybetmenin sorumluluğu artık bizlerin omzunda değil. Bunu şimdi niçin söylüyorum? Biz bu kaybetmeye izin vermeyeceğiz. Kendisini siyasette sorumlu, önder, bu işin tek sorumlusu, tek karar vericisi olduğunu kendine arz eden insanlara hatırlatma yapıyorum. Bu sorumluluk Sarıyer halkının değil, halkımızın değil, sizlerin olacaktır.

AŞILAMAYAN NEDİR?

Ekip arkadaşlarımla bir araya geldik. Çalışma arkadaşlarımla bir araya geldim. Sivil toplum kuruluşları, önemli temsilcileriyle toplandık. Öğrencilere, çocuklara, kadınlara kısaca halka sorduk. Yaşanan süreci anlattık. Bildiğiniz gibi dün açıklamaya çok kısa bir süre kala Sayın Genel Başkanımız Özgür Özel’den telefon aldığımı ve bugün öğlene kadar süreci yeniden değerlendirileceğini sizlerle paylaştım. Geldiğimiz noktada biraz önce Sayın Genel Başkanım dedi ki ‘Başkanım biz sizi çok seviyoruz. Sizinle hep varız. Partide önemli görevlere sizi arz edelim, görev verelim. Ekrem Başkan da sizi çok seviyor. Bizler de çok seviyoruz ama bunu aşamadık.’ Aşılamayan nedir? Eğer bu partiye bu kadar hizmetim olmuşsa şahsen soruyorum. Bu aşılamayanın ne olduğunu lütfen bu halka açıklayın.

DEMOKRASİ DERSİ VERELİM

Daha önce defalarca paylaştığım gibi sürecin bundan sonrasına birlikte karar vereceğiz. Ve şimdi tam bu noktadayız. Sizden onay almadan karar vermeyeceğim. Karar anındayız şu anda. Şimdi sizlere soruyorum. Bunu önümüzdeki kırk gün içinde her bir nokta, her bir ocakta, her bir köşede ısrarla soracağım. Son anına kadar soracağım. 31 Mart’a kadar soracağım. Var mıyız yok muyuz? Varız Arkadaşlar. Biz şunu biliyoruz. Biz çok güzel konuştuk. Ben bu yaşıma kadar hiç kimseye zarar vermedim. Yine zarar vermeyeceğiz? Ama halkımızın çok güzel bir sözü var. Kısa çöp, uzun çöpten hakkını alacak. Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi ‘Bağımsızlık bizim karakterimizdir’. Gelin demokrasi dersi verelim. Nasıl barış içinde, aslanlar gibi kazanıldığını, kazanılacağını ve de bu işin bir örnek olacağını herkese gösterelim. Yolumuz açık olsun.”

Continue Reading

Popüler