Connect with us

Genel

CHP Sarıyer’de Ali İhsan Özdemir sesleri

Published

on

blank

31 Mart 2024 yerel seçimlerine doğru giderken, siyasette hareketlilik iyice artmaya başladı. CHP Sarıyer’in sevilen isimlerinden Ali İhsan Özdemir’in Sarıyer Belediye Başkan Aday Adaylığı için çalışmalara başladığı öğrenildi.

31 Mart 2024 yerel seçimleri öncesinde Sarıyer siyasetinde hareketlilik iyice artmaya başladı. Sarıyer Belediye Başkan Aday Adaylığı için CHP’de 4 isim çalışmalarına başlamıştı. Adını ilk duyuran Prof. Dr. Osman Devrim Elvan olurken, 3 dönemdir Sarıyer’i yöneten Başkan Şükrü Genç de, dördüncü dönem için hazırlıklarına başladı. Daha önce Sarıyer’de belediye başkan adayı olan Erol Aydın ve Cengiz Alp de, 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Sarıyer Belediye Başkan Adayı olabilmek için çalışmalarını sürdürüyor.

ALİ İHSAN ÖZDEMİR’DEN ADAYLIK SİNYALİ

CHP Sarıyer’de Belediye Başkan Aday Adaylığı için Ali İhsan Özdemir’in de çalışmalar yapmaya başladığı öğrenildi. Kulislerden alınan bilgiye göre, Özdemir’in parti örgütünden ve çevresinden gelen yoğun talep doğrultusunda bu kararı aldığı söyleniyor. Önümüzdeki günlerde daha somut adımlar atması beklenen Ali İhsan Özdemir, 31 Mart 2019 yılında yapılan yerel seçimlerde CHP’den Sarıyer Belediyesi Meclis Üyesi seçilmişti. 2015 yılında CHP Sarıyer İlçe Başkan Adayı da olan Özdemir’in, parti içinde etkili isimlerden olması dikkat çekiyor.