GenelSiyasetSon Dakika

CHP Sarıyer’den Kaftancıoğlu’na destek

CHP Sarıyer, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’na verilen cezaya tepki gösterdi. Kararın tamamen siyasi olduğu ifade edildi.

CHP Sarıyer’den yapılan açıklamada, “Ülke olarak hak, hukuk ve adalete en çok ihtiyaç duyduğumuz günlerden geçiyoruz. İl Başkanımız Canan Kaftancıoğlu için verilen hukuksuz cezanın istinaf mahkemesince onanması, alınan kararın hukuki dayanaktan yoksun ve bir o kadar da siyasi olduğu aşikârdır.

Bu kararın kazanılan İstanbul seçiminin yıldönümünde alınması tesadüf değildir. Bu karar ile “İstanbul’u haramilerin elinden alacağız ve halkın iktidarını kuracağız” sloganıyla yola çıkan İl başkanımız Canan Kaftancıoğlu’dan 23 Haziran seçiminin intikamı alınmak istenmiştir. Siyasi olarak sandıkta kaybedilmiş seçimin 1. yılında açıklanan karar ile seçimin intikamı, hukukun tarafsızlık ilkesine zarar verilerek alınmıştır.

Sandıktan başarı ile çıkamayacağını bilen bu anlayış korkutma, sindirme ve bastırma yöntemleri ile iktidarını sürdürme peşindedir. Beyhude bir çaba ile hukuk tanımaz kararlar alanlar bilmelidirler ki, halk geçim ve yaşam derdindeyken onların iktidarlarını sürdürme uğraşları ilk seçimde halk tarafından sandıkta gereken cevap ile karşılık bulacaktır. Ülkenin geleceği, halkımızın huzur ve refahı için mücadele eden bizler, bu sindirme politikalarına teslim olmayacağız, yılmayacağız. Milletimiz için çıktığımız demokrasi, adalet ve özgürlük anlayışından asla geri adım atmayacağız. İl Başkanımız Canan Kaftancıoğlu ve haksızlık ve adaletsizliğe uğrayan, siyasi linçlerle cezalandırılan hiç kimseyi yalnız bırakmayacağız. İl başkanımızın yürüdüğü yol, bizim de yolumuzdur, hak, hukuk ve adalet için bu yolda kol kola, omuz omuza halkımız için mücadele etmeye devam edeceğiz.” denildi.

Etiketler

Bir Cevap Yazın

Bu haberi okumak isteyebilirsiniz

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı