GenelSon Dakika

Sarıyer sahilde maske cezası

Sarıyer’de polis ekipleri tarafından maske denetimi yapıldı. Sahilde yapılan denetimlerde maske takmayan 10 kişiye ceza yazıldı.

Koronavirüs salgını nedeniyle alınan tedbirler kapsamında açık alanlarda maske takma zorunluluğu getirilmesinin ardından İstanbul’da denetimler arttırıldı. Sarıyer İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri de, dün akşam saatlerinde Aşiyan, Emirgan ve Yeniköy’de maske denetimi yaptı. Denetimlerde maske takmayan 10 kişiye 900 lira ceza yazıldı. Öte yandan ekipler, sahildeki vatandaşlara maske ve sosyal mesafe konusunda da uyarılarda bulundu.

MASKE TAKMAYANLARA TEPKİ GÖSTERDİLER

Gazetemize açıklamalarda bulunan bazı vatandaşlar, maske takmayanlara tepki gösterdi. Bir vatandaş, “Her gün Sarıyer sahilde yürüyüş yaparım. Hiçbir zaman evden maskesiz dışarı çıkmam. Evet, belki havalar çok sıcak; ama neticede bu uygulama bizim sağlığımız için yapılan bir uygulamadır. Sahilde yürürken çok bunaldığımda, etrafta insan da yoksa maskeyi biraz çenemin altına indiriyorum. Zaten birçok bilim insanı da açık havada etrafınızda kimse yoksa maskeyi çenemizin altına indirmemizde sakınca görmüyor. Yanınızda bir maske bulundurmak zor bir iş değil. Cezalar tam yerindedir.” diye belirtti.

Bir başka vatandaş ise “Maske takmayarak bir tek kendi sağlıklarını değil, bizim de sağlığımızı tehlikeye atıyorlar. Belki Sarıyer diğer ilçelere göre çok daha iyi durumda; ama hafta sonu buraya birçok yerden insan geliyor. Yani tehlikenin burada da artması mümkün. Kimse bir başkasının sağlığını tehlikeye atamaz. Cezalar iyi olabilir. İnsanlarımız da artık daha duyarlı olsun lütfen” diyerek tepkisini gösterdi.

Etiketler

Bir Cevap Yazın

Bu haberi okumak isteyebilirsiniz

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı