Connect with us

Genel

CHP’de peş peşe intihar istifası

Published

on

blank

CHP Kartepe Belediye Meclis üyesi Tugay Adak’ın ekonomik kriz nedeniyle intihar etmesinin yankıları sürüyor. Adak’ın intiharı partili gençleri isyan ettirdi.

Duruma öfkelenen partili gençler, partinin üst düzey yöneticilerine, TBMM Başkanvekili ve CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, PM Üyesi ve Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan’a ve İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’e tepki gösterdiler. Haydar Akar’ın Tugay Adak’ın cenazesine gönderdiği çelenk atılırken, İzmit Belediye Başkanı Hürriyet’in çelengi ise tepki amacı ile ters çevrildi.

 

ESKİ BAŞKAN İSTİFA ETTİ

Önceki dönem Gölcük CHP Gençlik Kolları Başkanı Murat Uzuner CHP’den istifa ettiğini sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla duyurdu. Murat Uzuner paylaşımında, “Tugay bu işin bahanesi değil Tugay meselenin adıdır. 10 Şubat 2021 tarihi itibariyle, yıllarımı, çocukluk ve gençlik yaşlarımı verdiğim, Cumhuriyet Halk Partisinden istifa etme kararı almış bulunmaktayım. Tugay, o parti için önce gazi olan sonra canına kıyan, gözünü kaybetmiş biri olarak partililerden daha kör değildi.” ifadelerini kullandı