Connect with us

Genel

Mehmet Deniz: Koca bir safsata

Published

on

blank
Her ölüm kötüdür. Ancak bir o kadar da acıklı, üstelik ders alınması gereken ölümler vardır. Ölen kişi hele hele ömrünün baharında ise daha da bir başka yıkar geride kalanları ailesini, sevenlerini ve dostlarını…
***
Evet CHP Kocaeli Kartepe Belediye Meclis Üyesi Turgay Adak, çekmiş olduğu ekonomik sıkıntılar nedeni ile yaşamına intihar ederek son verdi. Allah rahmet etsin. Üstelik aynı gencimizin Kocaeli gençlik kolları üyesi iken parti bayrağı asarken düşüp gözünü kaybetmiş olduğunu öğrendik.
***
Siyasî partiler, her zaman kritik dönemlerde biz kocaman bir aileyiz derler üyelerini heyecanlandırmak için, ancak görevlere gelindiğinde suyun başına geçenler, hemen unutuverirler koca bir aile olduklarını, bu kardeşimiz üstelik parti yüzünden engelli olan gencecik yavrumuz, Kartepe’ye 13 km uzaklıktaki İzmit CHP’li belediyesinde engelli kontenjanindan istihdam edilemezmiydi?
***
Ölümü son çare olarak gören bu genç kim bilir ne mücadeleler, ne çalmadık kapılar bırakmıştır, bütün yolları denemiş başaramamış belli ki, seçim dönemlerinde sırtını sıvazlayan abilerinin, büyüklerinin ona sahip çıkmamış olduğunu görmemek hissetmemek mümkün değildir.
***
Biliyorum ve de yaşıyorum, özellikle son bir yıldır, bu olaylara çok sık şahit olmaktayız. Seçim dönemleri alanlarda mücadele eden emekçiler, mevziler kazanılınca, iş için müracaat edilen il binalarında ilçe binalarında burası iş bulma kurumu değil deyip terslenmesi, itilip kakılması yetmiyor, haketmeyenlerin veya parti içi kongre hesapları ile yönetenlerin kendilerine yakın, kendilerine itaat edecek kişileri bir yerlere yerleştirmeleri, hangi vicdana sığar.
***
Şimdi timsah gözyaşları dökerek üzülüyormuş gibi yapmayın, sosyal medyada acıklı yazılar da paylaşmayın. Çok yaşadık, bu tür ölümlere maruz kalanları kendi bölgelerimiz de, gözlerimiz önünde…
***
Hangi siyasi partiden olursanız olun, ilk önce vicdanınızı onarın, “kocaman bir aileyiz” sözü, koca bir safsatadır.
***
Batsın sizin siyasetiniz…