Connect with us

Genel

CHP’li Yarkadaş çok sert çıktı: Yavşakça bir ilişkiyi deşifre ettim

Published

on

blank

Eski CHP Milletvekili gazeteci Barış Yarkadaş, CHP’deki taciz olayı ve Canan Kaftancıoğlu polemiği hakkında açıklamalarda bulundu. Yarkadaş, “O gece attığım tweetlerle yavşakça bir ilişkiyi deşifre ettim” dedi.

tv100’de yayınlanan Ahu Özyurt ile Sağlı Sollu programına konuk olan Barış Yarkadaş, CHP’de taciz olayına ilişkin yeni açıklamalar yaptı. Daha önce de CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun olayı örtbas ettiğini iddia eden Yarkadaş, bu duruma sessiz kalamayacağını kaydetti.

Yarkadaş’ın açıklamaları şöyle;

“Pazar günü evde dinlenirken Maltepe Kadın Kollarından bir arkadaş ısrarla telefonu çaldırınca açtım. Bana vekilim ısrarla çaldırmak zorunda kaldım.

‘Önemli ve ciddi bir sorunumuz var. CHP Maltepe İlçe Başkan yardımcısı bir kıza tecavüzden tutuklandı. İlk kez orda duydum. Biz ilçe kadın kolları üyeleri olarak bu ahlaksızlığı ilçe binamızın 50 metre ilersindeki alanda protesto etmek ve kamuoyuna duyurmak istiyoruz’ dedi.

‘Benim ne yapmamı istiyorsunuz?’ diye sorduğumda ise bana, ilçe başkanımız ve Canan Kaftancıoğlu bu açıklamayı yapmamıza izin vermiyor. Sizin de bize yardımcı olmanızı istiyoruz dedi.

Bir gazeteci olarak benim bu konuya girebilmem için elimde bir delil olması gerek. Bana da yollayın belge olmadan konuşamam dedim. 2-3 dakika sonra bana gönderdi. Okudum. Okumaz olaydım. Mideme bir yumruğun oturduğunu hissettim.

Bir ahlaksız, 23 yaşında bir kızla 2-3 aydır tanışıyor. Çay içelim diyor, kız da her yer kapalı nerede içeceğiz. O da benim bir arkadaşımın kafesi var orda içeriz diyor. Kafenin sahibi de ne hikmetse benim bir işim var çıkacağım diyor.

‘BUNUN PARTİCİLİKLE İLGİSİ YOK’

5 – 10 dk sonra bu alçak 23 yaşındaki kardeşimize bir cinsel yönelimde bulunuyor. Genç kız tabi doğal olarak tepki gösteriyor. Kızımız eliyle itince ifadeye göre bu alçak, kızın saçından ve kolundan sürüklemeye çalışıyor. Kızımız da cafedeki bardaklardan birini alıyor ve bu çocuğun kafasında kırıyor. Sonrasını anlatmayayım. Bunu bile şu an çok zor anlatıyorum. Ama buna sessiz kalamam. Bunun particilikle bir ilgisi yok.

‘O AHLAKSIZLIĞI DUYDUĞUN ANDAN İTİBAREN KAPININ ÖNÜNE KOYACAKSIN’

Daha sonra ilk tweetimi saat 20.03’te attım. Tweetim inanılmaz bir şekilde yayılmaya başladı. Saat 20.30’da İstanbul İl Sekreterliği’nden arandım.

‘Vekilim tweetinizi okuduk. Bu arkadaşla ilgili disiplin suçu soruşturması şu anda İstanbul İl Başkanlığı’nda. Pazartesi günü de bunun dosyası görülecek’ dendi. Kişi ancak pazartesi günü partiden ihraç edilmiş. Oysa bize aynı gün attık demişlerdi. O ahlaksızlığı duyduğun andan itibaren kapının önüne koyacaksın.

Avcılar’dan bir hanımefendi benim attığım tweetin altına, ‘Ben de İstanbul İl Başkanları Yardımcıları tarafından tacize uğradım. Canan Hanım’a bunu bildirdim. İl Başkan Yardımcılarına bildirdim. Herhangi bir şey yapılmadı’ yazmış. Benim attığım tweetin altına 3 bin tweet atılmış ben bu atılan tweeti görmedim.

Cumhuriyet Gazetesi de bu durum üzerine Canan Kaftancıoğlu’nu arıyor ve bu konularla ilgili ne diyorsununuz? diye yorumlarını alıyor. Canan Kaftancıoğlu da biz bu durumla ilgili gerekeni yaptık zaten demiş.

Sonra gazeteci arkadaş tekrar altında da böyle bir yorum olduğunu bir kadının daha tacize uğradığını söylüyor.

‘BARIŞ YARKADAŞ ŞOV YAPIYOR’

Canan Kaftancıoğlu gazetecinin bu sorusu üzerine ‘Barış Yarkadaş şov yapıyor. Onun söyledikleriyle ilgilenmiyoruz’ diyor. Konunun tarafı değilim. Benim haberim bile yokken Canan Hanım beni bu durumun içine katınca benim de doğal olarak kendisine cevap verme hakkım doğdu.”

‘YAVŞAKÇA İLİŞKİYİ DEŞİFRE ETTİM’

Maltepe’de yaşananları tacize uğrayan genç kızın ifadesinden alıntı yaparak anlatan Yarkadaş, “O gece attığım tweetlerle yavşakça bir ilişkiyi deşifre ettim” diye konuştu. Yarkadaş, “Yavşaklığa izin vermeyeceğiz hiçbir koşulda. Yavşak ilişkilere… Böyle bir şey yok! Burası Cumhuriyet Halk Partisi. Ben de bu partinin üyesi ve eski milletvekiliyim. Böyle bir yavşaklığa göz yumarsam, insan içinde dolaşmamam gerekir” dedi.

‘KILIÇDAROĞLU’NU GÖREVE DAVET EDİYORUM’

Yarkadaş, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na da şöyle seslendi:

“Arkadaş ben yalan söylüyorsam, CHP’nin Disiplin Kurulu beni görevden atsın ama biri de görev suçu işliyorsa, rica ediyorum, CHP gelsin bu meseleye el koysun. Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’na rica ediyorum. Bir partilisi olarak onu göreve davet ediyorum.”

Genel

Sarıyer FSM’deki iki katlı binada yangın

Published

on

blank

Sarıyer Fatih Sultan Mehmet Mahallesi’nde 2 katı bir binanın çatı katı alev alev yandı. Yangın çevre sakinlerine korku dolu dakikalar yaşattı.

Yangın, Fatih Sultan Mehmet Mahallesi Çiçek Çıkmazı Sokak’ta saat 21.00 sıralarında 2 katlı binanın çatı katında çıktı. Henüz bilinmeyen bir nedenle başlayan yangında alevler kısa sürede tüm çatıyı sardı. Çevre sakinlerinde korkuya neden olan yangına ilk başta İstinye itfaiyesi olmak üzere, Sarıyer, Seyrantepe ve Beşiktaş’tan gelen ekipler müdahale etti. Alevler, çevredeki diğer binalara sıçramadan kontrol altına alındı.

Yangın sırasında herhangi bir yaralanan olmazken, yangının çıkış nedenine ilişkin inceleme sürüyor.

Continue Reading

Genel

Sarıyerli çocuklara tiyatro dolu bir karne şenliği

Published

on

blank

SARIYERLİ ÇOCUKLARA TİYATRO DOLU BİR KARNE ŞENLİĞİ

Sarıyer Belediyesi tiyatro ekibinden yarıyıl tatiline girecek çocuklar için karne hediyesi var. Sarıyerli çocuklar, 23 Ocak – 5 Şubat 2022 tarihleri arasında BKSM’de birbirinden farklı oyunları izleyebilecek.

Yarıyıl tatiline giren öğrencilere karne hediyesi Sarıyer Belediyesi’nden. Bu yıl 23 Ocak – 5 Şubat 2022 tarihleri arasında sergilenecek oyunlar arasında Fısıltılı Masal, Eşit Masallar ve Kahraman Ağustos Böceği gibi tiyatrolar olacak. Boğaziçi Kültür Sanat Merkezi’nde sahnelenecek tiyatro oyunları hakkında ayrıntılı bilgi almak ve rezarvasyon yaptırmak için Sarıyer Beledeyisi web sitesini ziyaret ediniz.

Continue Reading

Genel

İBB daire başkanları Sarıyerli muhtarları dinledi

Published

on

blank

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in yönettiği oturumda, İstanbul Büyükşehir Belediyesi daire başkanları, Sarıyerli muhtarların sorunlarını dinledi, notlar aldı.

Sarıyer Boğaziçi Kültür Sanat Merkezi’nde İBB daire başkanları ile Sarıyerli muhtarlar bir araya geldi. Önce İBB daire başkanlarının yaptıkları çalışmaları anlattığı, ardından ise Sarıyerli muhtarların mahalle sorunlarını dile getirdiği toplantıyı Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç yönetti.

İstişare toplantısında konuşan Avrupa Yakası Yol Bakım ve Onarım Müdürlüğü 3. Bölge Müdür Yardımcısı Fatih Sarıcı, muhtarların diğer sorunlarının yanında asfalt ve kasis taleplerini de değerlendirdiklerini söyledi. Sarıcı, ayrıca 2022 planları içinde Sarıyer Hamidiye Etfal Hastanesi’nin araç giriş-çıkışının farklı yerlerden yapılması için çalışmalar sürdürdüklerini ifade etti.

İSKİ Genel Müdür Yardımcısı Selami Taşer de, yağmur suyu gibi atık suların geri kazandırılması konusunda çalışmaları olduğunu aktararak, “Asıl çalışma alanım Uskumruköy ve Zekeriyaköy. Sarıyer’in yukarı kısmında Karadeniz’e dökülen dereler var. Bu dereler taştığında bu sefer pisliği de dışarı taşıyor. Yani daha beter oluyor. Yağmur suyunu ayıracağız, böylece daha temiz bir ortam olacak. Baltalimanı Arıtma Tesisi var. O bölgenin atık sularını toplayacak. Zekeriyaköy’de de planladığımız bir arıtma tesisi var.” diye konuştu.

İETT Yolcu Hizmetleri ve İletişim Dairesi Başkanı Müfit Yetkin, muhtarlardan daha önce gelen talepler doğrultusunda Sarıyer’de otobüs duraklarının bakım ve temizliğinin yapıldığını, bazı güzergahlarda da otobüslere ek seferler konulduğunu kaydetti.

“SARIYER’DE ÖMRÜNÜ DOLDURMUŞ PARKLAR YENİLENECEK”

Avrupa Yakası Park ve Bahçeler Şube Müdürü Ziya Duman da İBB’nin yetki alanına giren ve ekonomik ömrünü doldurmuş parkları ele alarak yenileyeceklerini ifade etti.

İstanbul’da ağaçlara tehdit oluşturan teke böceği sorununa işaret eden Duman, şunları söyledi:

“Türkiye’ye musallat olan teke böceğiyle ilgili büyük bir çaba içerisindeyiz. Bu böcek türü, İstanbul’daki tüm ağaçları tehdit eder durumda. Eğer biz teke böceği ile mücadele etmezsek akça ağaç türlerinden başlayarak İstanbul’da ağaç olayının yüzde 80’ini kaybedebiliriz.”

Konuşmaların ardından Sarıyerli muhtarlar,  sırayla sorunlarını ve taleplerini dile getirdi. İBB daire başkanları ise gelen taleplerin ardından yapacakları çalışmalarla ilgili notlar aldı, bilgi verdi.

 

Continue Reading

Popüler

blank