Connect with us

Genel

Demokrat Parti İstanbul’dan iddialı kongre

Published

on

blank

Bir zamanlar merhum Menderes ve Demirel’in genel başkanlık yaptığı Demokrat Parti, İstanbul İl  Kongresini gerçekleştirdi. Kongrede Av. Ali Serdar Eriş, delegenin oyunu alarak il başkanlığı koltuğuna oturdu.

Demokrat Parti İstanbul İl Başkanlığı, yoğun katılımlı bir il kongresi gerçekleştirdi. Delegelerin oyunu alarak İstanbul İl Başkanı seçilen Av. Ali Serdar Eriş, kongrede yaptığı açıklamada önemli mesajlar verdi.

Eriş, “31Mart 2024’de yapılacak olan olan yerel seçimlerin önemine değinen Eriş, “Ülkemiz açısından oldukça önemli bir yerel seçime doğru emin adımlar ile ilerlerken, Siyasette yeni bir başlangıcın ilk fitilini de buradan ateşliyoruz” cümlesi ile İstanbul Teşkilatının seçimlerdeki önemini vurguladı.

Seçimlerin ülke açısından önemli bir dönemeç olduğunu belirten Eriş, önemli projeler hazırladıklarının ipuçlarını da verdi. “Unutmayalım ki bu seçim, ülkemizin yönetimine ve toplumsal dengelere etki edecek önemli bir dönemeçtir. Bu yüzden birlik ve beraberlik içinde, halkımızın beklentilerine yanıt verecek projeler ve politikalarla yola çıkıyor, daha güçlü, daha adil ve kalkınmış bir geleceğe giden yolun ilk adımlarını burada hep birlikte atıyoruz.”

Eriş; “Her türlü darbelere, muhtıralara rağmen hangi lider veya tüzel kişilik ile olduğuna bakılmaksızın bu ülkeye nice hizmetlerde bulunmuş, bu geleneğe Doğru yolda ilerleyen Anavatan için Adalet kavgası veren Demokrat ve Büyük Türkiye’yi arzulayan milletin derdini konuşan ve milleti susturmadan millete baskı kurmadan milletin partisi olan Demokrat Parti hikayesidir. “ cümleleriyle Demokrat Parti’nin, Türkiye’nin siyasi tarihindeki sürecini ve hangi mirasın sorumluluğunu aldıklarını da özetlemiş oldu.

Kongrede, Merhum Cumhurbaşkanımız Süleyman Demirel’in “Arkadaşlarım, teşkil ettiğiniz bu muhteşem manzara bir şeyi gösteriyor. Türkiye’de zaman kesiliyor, zaman kopuyor, benim arkadaşlarım davalarından kopmuyorlar, benim arkadaşlarım bir kenara bir köşeye itilmek isteniyor, unutturulmak isteniyor, davalarından vazgeçirilmek isteniyor, ama neticede zaman unutuluyor da dava unutulmuyor.” sözleri ile de davadan asla kopmadıklarının mesajını verdi.

İKTİDARA SERT MESAJLAR

Başkan Av. Ali Serdar Eriş’in konuşması iktidara sert bir mesajdı ve demokratların azimle yol aldıklarının kararlılığı görülüyordu.  Türkiye’nin her bir köşesinden gelen Demokratlar salonu doldurmuşlardı , heyecan ve coşkuları partilerinin daimi destekçisi olduklarını gösteriyordu.

Diğer siyasi partilerin ve yabancı diplomatların katılımı da gözden kaçmadı. İran Konsolosluğunu Diplomat Valiullallah Zargani, CHP İstanbul  İl Başkanı Özgür Çelik, İBB Meclisi CHP Eski Grup başkanvekili, aynı zamanda Ülke Politikaları Başkanı Doğan Subaşı ve İBB Meclis Üyesi Fidan Aslan Eroğlu, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu‘nun Danışmanı Ali Şar, Gelecek Partisi İstanbul İl Başkanı Mehmet Kuğu, Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Mustafa Doğan, Türk Demokrasi Vakfından Baki Mert, bazı organize sanayi bölgesi başkanları, STK ve Sendika Başkanları salonda göze çarpan isimlerdendi.

Click to comment

Bir Cevap Yazın

Genel

Cengiz Alp ve Erol Aydın’dan Seyit Torun’a Oktay Aksu tepkisi

Published

on

blank

Tarabya’nın efsane muhtarı Hasan Refet Üstün’ün cenaze törenine katılan CHP Ordu Milletvekili Seyit Torun, cami avlusunda partinin önemli isimlerinden Cengiz Alp ve Erol Aydın’ın tepkisiyle karşılaştı.

CHP Sarıyer’de belediye başkan adaylığı tartışması sürmeye devam ediyor… 94 yaşında hayatını kaybeden Tarabya’nın 64 yıllık muhtarı Hasan Refet Üstün’ün cenaze törenine katılan CHP Ordu Milletvekili Seyit Torun’a Cengiz Alp ve Erol Aydın’dan sert Mustafa Oktay Aksu tepkisi geldi.

“ANKETLERDE EN SONUNCU ADAY”

Alp ve Aydın Seyit Torun’a, “Sarıyer halkının sesini dinlemediniz. Seçilme kriteri en düşük ve anketlerde en sonuncu olan adayı Sarıyer halkına rağmen aday yaptınız. Sarıyer’de CHP’nin çok rahat alacağı seçimi ciddi anlamda riske soktunuz. Kimsenin istemediği bir adayı dayatmaya hakkınız yok. Hiçbir kritere uymayan bu adayı neye dayanarak aday gösterdiniz? Sarıyer halkı bunun hesabını seçim sonrasında sizden soracaktır.” diyerek çok sert tepki gösterdi. Cengiz Alp’in ve Erol Aydın’ın bu tepkileri karşısında Seyit Torun ise sorunu çözeceğiz diyerek bulunduğu ortamdan hızlıca uzaklaştı.

Continue Reading

Genel

Şükrü Genç’ten Bahçeköy ziyareti

Published

on

blank

Sarıyer Belediye Başkanı ve Bağımsız Belediye Başkan Adayı Şükrü Genç, Bahçeköy Mahallesi esnafını ziyaret etti. Esnafın sorunlarını ve taleplerini dinleyen Başkan Genç’e, Sarıyer Belediyesi başkan yardımcıları, birim müdürleri ve çok sayıda Sarıyerli gönüllü eşlik etti.

Sarıyerlilerin her zaman yanında olan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, esnaf gezisinde ekonomiden etkilenen esnafın, Sarıyer için öneri ve taleplerini dinledi. Başkan Genç’e, Bahçeköy Mahallesi esnafı ve halkı yoğun ilgi gösterdi.  Ziyareti sırasında kendisini yolda gören vatandaşlar ve gençlerle fotoğraf çektiren Başkan Genç, Bahçeköy buluşmasının ardından, Çayırbaşı Özden sitesindeki vatandaşlarla bir araya geldi.

Continue Reading

Genel

Hüseyin Coşkun’dan KURSDER’e ziyaret

Published

on

blank

Cumhur İttifakı Sarıyer Belediye Başkan Adayı Hüseyin Coşkun, KURSDER İstanbul’u ziyaret ederek görüş alışverişinde bulundu.

Meridyen Eğitim Kurumları Meridyen Ortaokulu Yerleşkesinde Sarıyer’de faaliyet gösteren Özel Okul ve Kurs kurucuları ve yöneticileriyle görüş alışverişinde bulunan Cumhur İttifakı Sarıyer Belediye Başkan adayı Hüseyin Coşkun, eğitimcilerin sorunlarını ve çözüm önerilerini dinledi.

KURSDER İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı ve EGİDER Genel Sekreteri aynı zamanda Meridyen Eğitim Kurumları kurucularından Abdullah Alp ve Mustafa Akyasan’ın ev sahipliğinde gerçekleşen görüşmeye, Meridyen Eğitim Kurumları, Kolezyum Eğitim Kurumları, Zekeriyaköy VİP Final Kurs, Zekeriyaköy Kampüs, Özel İlgi Okulları, Tarabya Çözüm Okulları, Pozitif Kurs Merkezi, Modüler Kurs Merkezi, İstinye Vega Kurs Merkezi, Sarıyer Oğuz Fen Bilimleri, Sarıyer VİP Final Kurs Merkezi ve diğer Kurum Kurucuları ve yöneticileri katıldı. Görüşmede Sarıyer İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcanlar, Sarıyer Halk Eğitim Merkezi Müdürü Temel Köroğlu, Eğitim Bir Sen Sarıyer Şube Başkanı Halil İbrahim Kahraman ve Ak Parti Sarıyer İlçe Başkan Yardımcısı Yusuf Korkmaz’da hazır bulundu.

Sarıyer özelinde eğitim öğretimde yaşanan sorunları, Sarıyer’in maddi imkanı yetersiz dezavantajlı gençlerinin sosyal belediyecilik anlayışı ile eğitime ulaşabilmeleri ile ilgili çözüm önerilerini dinleyen Cumhur İttifakı Sarıyer Belediye Başkan adayı Hüseyin Coşkun, ‘Halkın teveccühüyle göreve geldiğimizin ilk ayında eğitim konusundaki konuları görüşmek üzere sizlerle belediyede toplantı yapacağız’ açıklamasını yaparken talepleri not aldı ve çözümü noktasında gereğinin yapılacağını belirtti.

KURSDER İstanbul Yönetim kurulu başkanı ve EĞİDER genel sekreteri ve Meridyen Eğitim Kurumları kurucusu Abdullah Alp, ziyaretinden ve sorunlarını dinleyerek çözüm sözü vermesinden ötürü Hüseyin Coşkun’a teşekkür ederken, seçim çalışmalarında başarılar diledi.

Continue Reading

Popüler

blank