Connect with us

Genel

İYİ Parti Sarıyer’den Six Senses Kocataş Oteline gürültü tepkisi (Video haber)

Published

on

blank

İYİ Parti Sarıyer İlçe Başkanı İbrahim Temur ve ekibi, yılbaşı öncesinde günlerce düzenlenen konser ve partilerle Sarıyerlileri rahatsız eden ve şikayetlere duyarsız kalan Six Senses Kocataş Otelini, otel önüne gelerek yaptığı basın açıklamasıyla protesto etti.

İYİ Parti Sarıyer İlçe Başkanı İbrahim Temur’un yaptığı basın açıklamasında, “Öncelikle; Pençe Kilit Harekatı bölgesinde teröristlerle çıkan çatışmalarda 22 ve 23 Aralık tarihlerinde, 12 askerimizin şehit olması dolayısıyla aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet; ailelerine, milletimize başsağlığı ve sabırlar diliyoruz.

Bugün burada toplanarak bu açıklamayı yapma sebebimiz, arkamızda gördüğünüz Six Senses Kocataş Otelinin Türk Milletinin hassasiyetlerini ve Sarıyer Halkının değerlerini hiçe saymasıdır.

Six Senses Kocataş Oteli, uzun zamandır Sarıyer Sahilinde trafiği alt üst etmiş, bu konuda kendisine yapılan hiçbir uyarıyı dikkate almamıştır.

Yine bu otelin; yeni yıl etkinlikleri kapsamında uzun süredir yarattığı; yüksek düzeyde ses ve gürültü kirliliğinin Sarıyer de yaşayan tüm komşularımızı rahatsız ettiği de ortadadır.

Gürültü kirliliği kapsamında yapılan yüzlerce şikayeti hiçe sayan Otel Yönetimi;

Sarıyer Kaymakamlığı ve Sarıyer Belediyesinin uyarılarını dikkate almayıp, yaptırımlarını uygulamayarak günlerdir binlerce insanı mağdur etmiştir.

Son olarak yaşadığımız olay ise bardağı taşırmış, bugün burada bu açıklamayı yapmamıza bizleri mecbur bırakmıştır.

PKK lı teröristlerle çıkan çatışmalarda 12 şehit verdiğimiz Cuma ve Cumartesi günlerinde; milletçe yaşadığımız büyük acılara rağmen, Six Senses Kocataş Oteli konserler yapmış, yüksek sesle müzik yayınına devam etmiş, kendisine yapılan hiçbir uyarıyı dinlememiştir.

Şehitlerimizin olduğu acılı günlerimizde, milli ve insani hiçbir değeri gözetmeyen, Otel Yönetimini protesto ediyor, şiddetle kınıyoruz.

Sarıyer de hiçbir işletme Türk Milletinin hassasiyetlerini göz ardı edemez.

Six Senses Kocataş Oteli yönetimine sesleniyoruz; Sarıyerlileri rahatsız etmeyi, hayatlarını zorlaştırmayı artık bırakın.

Milletimizin hassasiyetlerini dikkate alarak ticari faaliyetlerinize devam edin.

Aksi takdirde Sarıyer de bu tepki daha da artacak, ticari faaliyetlerinizde sizleri zor durumda bırakacaktır.” ifadelerine yer verdi.

Genel

Cengiz Alp ve Erol Aydın’dan Seyit Torun’a Oktay Aksu tepkisi

Published

on

blank

Tarabya’nın efsane muhtarı Hasan Refet Üstün’ün cenaze törenine katılan CHP Ordu Milletvekili Seyit Torun, cami avlusunda partinin önemli isimlerinden Cengiz Alp ve Erol Aydın’ın tepkisiyle karşılaştı.

CHP Sarıyer’de belediye başkan adaylığı tartışması sürmeye devam ediyor… 94 yaşında hayatını kaybeden Tarabya’nın 64 yıllık muhtarı Hasan Refet Üstün’ün cenaze törenine katılan CHP Ordu Milletvekili Seyit Torun’a Cengiz Alp ve Erol Aydın’dan sert Mustafa Oktay Aksu tepkisi geldi.

“ANKETLERDE EN SONUNCU ADAY”

Alp ve Aydın Seyit Torun’a, “Sarıyer halkının sesini dinlemediniz. Seçilme kriteri en düşük ve anketlerde en sonuncu olan adayı Sarıyer halkına rağmen aday yaptınız. Sarıyer’de CHP’nin çok rahat alacağı seçimi ciddi anlamda riske soktunuz. Kimsenin istemediği bir adayı dayatmaya hakkınız yok. Hiçbir kritere uymayan bu adayı neye dayanarak aday gösterdiniz? Sarıyer halkı bunun hesabını seçim sonrasında sizden soracaktır.” diyerek çok sert tepki gösterdi. Cengiz Alp’in ve Erol Aydın’ın bu tepkileri karşısında Seyit Torun ise sorunu çözeceğiz diyerek bulunduğu ortamdan hızlıca uzaklaştı.

Continue Reading

Genel

Şükrü Genç’ten Bahçeköy ziyareti

Published

on

blank

Sarıyer Belediye Başkanı ve Bağımsız Belediye Başkan Adayı Şükrü Genç, Bahçeköy Mahallesi esnafını ziyaret etti. Esnafın sorunlarını ve taleplerini dinleyen Başkan Genç’e, Sarıyer Belediyesi başkan yardımcıları, birim müdürleri ve çok sayıda Sarıyerli gönüllü eşlik etti.

Sarıyerlilerin her zaman yanında olan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, esnaf gezisinde ekonomiden etkilenen esnafın, Sarıyer için öneri ve taleplerini dinledi. Başkan Genç’e, Bahçeköy Mahallesi esnafı ve halkı yoğun ilgi gösterdi.  Ziyareti sırasında kendisini yolda gören vatandaşlar ve gençlerle fotoğraf çektiren Başkan Genç, Bahçeköy buluşmasının ardından, Çayırbaşı Özden sitesindeki vatandaşlarla bir araya geldi.

Continue Reading

Genel

Hüseyin Coşkun’dan KURSDER’e ziyaret

Published

on

blank

Cumhur İttifakı Sarıyer Belediye Başkan Adayı Hüseyin Coşkun, KURSDER İstanbul’u ziyaret ederek görüş alışverişinde bulundu.

Meridyen Eğitim Kurumları Meridyen Ortaokulu Yerleşkesinde Sarıyer’de faaliyet gösteren Özel Okul ve Kurs kurucuları ve yöneticileriyle görüş alışverişinde bulunan Cumhur İttifakı Sarıyer Belediye Başkan adayı Hüseyin Coşkun, eğitimcilerin sorunlarını ve çözüm önerilerini dinledi.

KURSDER İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı ve EGİDER Genel Sekreteri aynı zamanda Meridyen Eğitim Kurumları kurucularından Abdullah Alp ve Mustafa Akyasan’ın ev sahipliğinde gerçekleşen görüşmeye, Meridyen Eğitim Kurumları, Kolezyum Eğitim Kurumları, Zekeriyaköy VİP Final Kurs, Zekeriyaköy Kampüs, Özel İlgi Okulları, Tarabya Çözüm Okulları, Pozitif Kurs Merkezi, Modüler Kurs Merkezi, İstinye Vega Kurs Merkezi, Sarıyer Oğuz Fen Bilimleri, Sarıyer VİP Final Kurs Merkezi ve diğer Kurum Kurucuları ve yöneticileri katıldı. Görüşmede Sarıyer İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcanlar, Sarıyer Halk Eğitim Merkezi Müdürü Temel Köroğlu, Eğitim Bir Sen Sarıyer Şube Başkanı Halil İbrahim Kahraman ve Ak Parti Sarıyer İlçe Başkan Yardımcısı Yusuf Korkmaz’da hazır bulundu.

Sarıyer özelinde eğitim öğretimde yaşanan sorunları, Sarıyer’in maddi imkanı yetersiz dezavantajlı gençlerinin sosyal belediyecilik anlayışı ile eğitime ulaşabilmeleri ile ilgili çözüm önerilerini dinleyen Cumhur İttifakı Sarıyer Belediye Başkan adayı Hüseyin Coşkun, ‘Halkın teveccühüyle göreve geldiğimizin ilk ayında eğitim konusundaki konuları görüşmek üzere sizlerle belediyede toplantı yapacağız’ açıklamasını yaparken talepleri not aldı ve çözümü noktasında gereğinin yapılacağını belirtti.

KURSDER İstanbul Yönetim kurulu başkanı ve EĞİDER genel sekreteri ve Meridyen Eğitim Kurumları kurucusu Abdullah Alp, ziyaretinden ve sorunlarını dinleyerek çözüm sözü vermesinden ötürü Hüseyin Coşkun’a teşekkür ederken, seçim çalışmalarında başarılar diledi.

Continue Reading

Popüler

blank