Connect with us

Genel

İYİ Parti Sarıyer’den Six Senses Kocataş Oteline gürültü tepkisi (Video haber)

Published

on

blank

İYİ Parti Sarıyer İlçe Başkanı İbrahim Temur ve ekibi, yılbaşı öncesinde günlerce düzenlenen konser ve partilerle Sarıyerlileri rahatsız eden ve şikayetlere duyarsız kalan Six Senses Kocataş Otelini, otel önüne gelerek yaptığı basın açıklamasıyla protesto etti.

İYİ Parti Sarıyer İlçe Başkanı İbrahim Temur’un yaptığı basın açıklamasında, “Öncelikle; Pençe Kilit Harekatı bölgesinde teröristlerle çıkan çatışmalarda 22 ve 23 Aralık tarihlerinde, 12 askerimizin şehit olması dolayısıyla aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet; ailelerine, milletimize başsağlığı ve sabırlar diliyoruz.

Bugün burada toplanarak bu açıklamayı yapma sebebimiz, arkamızda gördüğünüz Six Senses Kocataş Otelinin Türk Milletinin hassasiyetlerini ve Sarıyer Halkının değerlerini hiçe saymasıdır.

Six Senses Kocataş Oteli, uzun zamandır Sarıyer Sahilinde trafiği alt üst etmiş, bu konuda kendisine yapılan hiçbir uyarıyı dikkate almamıştır.

Yine bu otelin; yeni yıl etkinlikleri kapsamında uzun süredir yarattığı; yüksek düzeyde ses ve gürültü kirliliğinin Sarıyer de yaşayan tüm komşularımızı rahatsız ettiği de ortadadır.

Gürültü kirliliği kapsamında yapılan yüzlerce şikayeti hiçe sayan Otel Yönetimi;

Sarıyer Kaymakamlığı ve Sarıyer Belediyesinin uyarılarını dikkate almayıp, yaptırımlarını uygulamayarak günlerdir binlerce insanı mağdur etmiştir.

Son olarak yaşadığımız olay ise bardağı taşırmış, bugün burada bu açıklamayı yapmamıza bizleri mecbur bırakmıştır.

PKK lı teröristlerle çıkan çatışmalarda 12 şehit verdiğimiz Cuma ve Cumartesi günlerinde; milletçe yaşadığımız büyük acılara rağmen, Six Senses Kocataş Oteli konserler yapmış, yüksek sesle müzik yayınına devam etmiş, kendisine yapılan hiçbir uyarıyı dinlememiştir.

Şehitlerimizin olduğu acılı günlerimizde, milli ve insani hiçbir değeri gözetmeyen, Otel Yönetimini protesto ediyor, şiddetle kınıyoruz.

Sarıyer de hiçbir işletme Türk Milletinin hassasiyetlerini göz ardı edemez.

Six Senses Kocataş Oteli yönetimine sesleniyoruz; Sarıyerlileri rahatsız etmeyi, hayatlarını zorlaştırmayı artık bırakın.

Milletimizin hassasiyetlerini dikkate alarak ticari faaliyetlerinize devam edin.

Aksi takdirde Sarıyer de bu tepki daha da artacak, ticari faaliyetlerinizde sizleri zor durumda bırakacaktır.” ifadelerine yer verdi.