Connect with us

Genel

DEVA Sarıyer 10 Ocak’ta yerel basınla buluştu

Published

on

blank

DEVA Partisi Sarıyer İlçe Başkanı Bilal Çelik, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde Sarıyer’in yerel basınıyla bir araya geldi. Başkan Çelik, yerel basının önemine vurgu yaptı.

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Sarıyer İlçe Başkanı Av. Bilal Çelik, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde ilçe binasında düzenlediği kahvaltı programında Sarıyer Son Baskı Gazetesi İmtiyaz Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni Çetin Ali Aytaç ile Sarıyer’in diğer yerel basın temsilcilerini ağırladı.

“SİZİN GİBİ KORKUSUZ BASIN MENSUPLARININ VARLIĞINI ÇOK AÇIKÇA HİSSEDİYORUZ”

Samimi bir ortamda gerçekleşen buluşmada DEVA Partisi Sarıyer İlçe Başkanı Av. Bilal Çelik, günün anlamına ilişkin gerçekleştirdiği konuşmasında, özgür basının önemine vurgu yaparak şunları kaydetti; “Sarıyer’imizin çok kıymetli basın mensupları, yaşanan spekülasyon ve karartmayla sizin gibi yürekli, bilinçli ve korkusuz basın mensuplarının varlığını çok açıkça hissediyoruz. Dolayısıyla sizin gibi tarafsız, korkusuz ve yürekli basın mensuplarının olmasını temenni ediyoruz. Sadece bugün değil, DEVA Partisi Genel Başkanı Sayın Ali Babacan’ın eylem planlarının ilki olan özgürlükle ilgili açıklamasında, bir hareketle, basın mensuplarının yazılarından dolayı artık ceza almayacağını ve hapis yatmayacağını dile getirmişti. Dolayısıyla Türkiye’de kim iktidar olursa olsun basının hak arayışını sınırlamayacak şekilde bir iktidar temennisindeyiz. 2023’ün hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Umarım, sizler gibi doğruyu korkusuzca açıklayan, konuşan basın mensuplarının sayısı daha da artar. Bu vesileyle 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününüzü kutlarım.”

blank