Connect with us

Genel

DEVA Sarıyer 10 Ocak’ta yerel basınla buluştu

Published

on

blank

DEVA Partisi Sarıyer İlçe Başkanı Bilal Çelik, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde Sarıyer’in yerel basınıyla bir araya geldi. Başkan Çelik, yerel basının önemine vurgu yaptı.

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Sarıyer İlçe Başkanı Av. Bilal Çelik, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde ilçe binasında düzenlediği kahvaltı programında Sarıyer Son Baskı Gazetesi İmtiyaz Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni Çetin Ali Aytaç ile Sarıyer’in diğer yerel basın temsilcilerini ağırladı.

“SİZİN GİBİ KORKUSUZ BASIN MENSUPLARININ VARLIĞINI ÇOK AÇIKÇA HİSSEDİYORUZ”

Samimi bir ortamda gerçekleşen buluşmada DEVA Partisi Sarıyer İlçe Başkanı Av. Bilal Çelik, günün anlamına ilişkin gerçekleştirdiği konuşmasında, özgür basının önemine vurgu yaparak şunları kaydetti; “Sarıyer’imizin çok kıymetli basın mensupları, yaşanan spekülasyon ve karartmayla sizin gibi yürekli, bilinçli ve korkusuz basın mensuplarının varlığını çok açıkça hissediyoruz. Dolayısıyla sizin gibi tarafsız, korkusuz ve yürekli basın mensuplarının olmasını temenni ediyoruz. Sadece bugün değil, DEVA Partisi Genel Başkanı Sayın Ali Babacan’ın eylem planlarının ilki olan özgürlükle ilgili açıklamasında, bir hareketle, basın mensuplarının yazılarından dolayı artık ceza almayacağını ve hapis yatmayacağını dile getirmişti. Dolayısıyla Türkiye’de kim iktidar olursa olsun basının hak arayışını sınırlamayacak şekilde bir iktidar temennisindeyiz. 2023’ün hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Umarım, sizler gibi doğruyu korkusuzca açıklayan, konuşan basın mensuplarının sayısı daha da artar. Bu vesileyle 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününüzü kutlarım.”

blank

Genel

Sarıyer’in Sultanları PTT’ye set vermedi

Published

on

blank

Sultanlar Ligi‘nde Play Off mücadelesi veren Sarıyer’in Sultanları, ligin orta sıralardaki ekibi PTT‘ye karşı zorlanmadı ve salondan 3-0’lık galibiyetle ayrıldı.

Sultanlar Ligi’nde üst üste iki zorlu maçta THY’ye 3-0, Vakıfbank’a ise 3-1 mağlup olan Sarıyer Belediyespor Kadın Voleybol Takımı, Play Off iddiası için mutlak kazanması gereken mücadelede konuk ettiği PTT’yi 3-0 mağlup etti. Bahçeköy Orman Fakültesi’nde oynanan ve Sarıyer Belediyesi’nin Kilyos Sosyal Tesisleri’nde kalan depremzedelerin de izlediği mücadelede Sarıyer’in Sultanları, ilk seti 25-18, ikinci seti 25-20 ve üçüncü seti de 25-17 kazandı.

GALATASARAY’A KONUK OLACAK

21. haftayı 8. sırada tamamlayan Sarıyer Belediyespor Kadın Voleybol Takımı, 22. haftada Burhan Felek Spor Salonu’nda ligin güçlü ekiplerinden Galatasaray’a konuk olacak. Bu zorlu mücadele, 1 Nisan Cumartesi saat 15:00’te oynanacak.

Continue Reading

Genel

Derya Avcı DP’den aday adayı oldu

Published

on

blank

28 yıldır çalıştığı devlet memurluğu görevinden emekliye ayrılan Derya Avcı, 14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve TBMM seçimleri öncesinde Demokrat Parti’den Milletvekili Aday Adayı oldu.

BASK İstanbul İl Temsilcisi ve TEÇ-SEN İstanbul İl Başkanı Derya Avcı, 28 yıldır çalıştığı devlet memurluğu görevinden emekliye ayrılmasının ardından 14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve TBMM seçimleri öncesinde Millet İttifakı ortağı Demokrat Parti’den, “Yeter! Söz milletindir.” diyerek Milletvekili Aday Adayı olduğunu duyurdu. Uzun yıllardır sendikal faaliyetlerde aktif görevlerde bulunan Avcı, mücadelesini daha etkin bir şekilde meclis çatısı altında sürdürmek istediğini ifade etti.

blank

Continue Reading

Genel

CHP’li belediye başkanları Ankara’da toplandı

Published

on

blank

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, CHP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında Ankara’da düzenlenen Belediye Başkanları Toplantısı’na katıldı.

“Yerelde yaptık, genelde de başaracağız” sloganı ile açılış konuşmasına başlayan Seyit Torun’un ardından Onursal Adıgüzel seçim güvenliği konusunda bilgilendirme yaptı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş‘ın konuşmaları ile devam eden toplantı Kemal Kılıçdaroğlu’nun belediye başkanlarına hitap etmesiyle son buldu.
Basına kapalı gerçekleşen toplantı ile ilgili bilgi veren Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, güçlü yerel yönetimler kavramına vurgu yapıldığını söyledi.

Yaşamın merkezinde olan yerel yönetimlerin yetki ve imkanlarının artırılması ile sorunların daha kısa sürede ve daha doğru şekilde çözüleceğinin önemli olduğunu belirten Başkan Genç, “Yerel yönetimler katılımcılığın en önemli basamağıdır. Bu nedenle de demokrasinin gelişmesi için çok önemli rol oynamaktadırlar. Ayrıca sorunların tespitini daha kolay yapmak ve sürdürülebilir bir anlayışla çözebilmektedirler. Bu temelde paylaşımların yapıldığı toplantı çok başarılı geçti” dedi.

blank

Continue Reading

Popüler

blank