Connect with us

Genel

Erhan Vergili gazetecilerle buluştu

Published

on

blank

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle büyük bir özveriyle mesleğini yapan basın mensuplarıyla bir araya gelen deneyimli siyasetçi Erhan Vergili, hem gazetecilerin özel gününü kutladı hem de ‘aday olacak mı?’ sorusuna açıklık getirdi.

Sarıyer Merkez’de gerçekleşen buluşmaya; Sarıyer Son Baskı Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Çetin Ali Aytaç, Simas Ajans Yayın Grubu İmtiyaz Sahibi Celalettin Küçük, Sarıyer Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Bekir Batu, Sarıyer Gazetesi Haber Müdürü Rukiye Ay, İstanbul Gazetem İmtiyaz Sahibi Varol Kısa, Martı Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Emin Ayyıldız, Sarıyer Posta Gazetesi İmtiyaz Sahibi Levent Pehlivanoğlu,  Haber Derin İmtiyaz Sahibi Erdem Talaş, Uzman Klinik Psikolog Gizem Karataş ve Erhan Vergili’nin ilçe başkanı olduğu dönemde ilçe başkan yardımcılığını yürüten Figen Kıraç Kurt katıldı. Erhan Vergili, Gelecek Partisi Sarıyer İlçe Başkanı olduğu dönemde farklı siyasi partilerde görev yapan ilçe başkanlarını da davet etti. Programda; Vatan Partisi Sarıyer İlçe Başkanı Mesut Çalışkan ve Büyük Birlik Partisi Sarıyer İlçe Başkanı Gencay Çiftci de yer aldı.

“Sarıyer’de siyaset üstü bir yapıyı oluşturacağız”

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlayan Erhan Vergili, “Öncelikle zorlu şartlarda mesleğini icra eden tüm basın emekçilerinin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyorum. Yaklaşık 2 yıl sürdürdüğüm Gelecek Partisi Sarıyer İlçe Başkanlığı dönemimde de siz değerli gazetecilerle birlikte çalışma fırsatı yakaladım. Her birinizi ayrı ayrı tanımaktan dolayı son derece mutluyum. Davetimi kırmayıp icabet ettiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum. Bunun yanı sıra ilçe başkanlığı dönemimde farklı siyasi partilerde görev yapan ilçe başkanlarını da bu yemeğe davet ettim. Bunun nedeni de siyasetin bir amaç değil, araç olarak görüp Sarıyer’in menfaatleri için farklılıklarımızı muhafaza ederek ortak paydada buluşmak ve Türkiye’de bir ilki Sarıyer’de hayata geçirerek siyaset üstü bir yapıyı oluşturmaktır. Birçok ilçe başkanımız haklı mazeretleri nedeniyle aramıza katılamadı ama gönüllerinin burada olduğunu biliyorum. Davetimize icabet eden Vatan Partisi Sarıyer İlçe Başkanı Mesut Çalışkan ve Büyük Birlik Partisi Sarıyer İlçe Başkanı Gencay Çiftci’ye teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“Siyasette makamım yok deyip kenara çekilenlerden olmayacağız”

Siyasette aktif rol oynayacağını vurgulayan Vergili, “İlçe başkanlığını bırakmam siyasetten tamamen çekildiğim, Sarıyer için mücadele etmeyeceğim, Sarıyerlilerin haklarını savunmayacağım anlamına gelmez. Görevden ayrılmam bu serüvene bir nokta değil, sadece virgül koymaktır. Sarıyer sevdalısı biri olarak vatandaşın nabzını tutan, sorunlarını dile getiren, vatandaşın hakkını gözeten siz değerli basın mensuplarıyla bir araya gelip, ilçemiz ve milletimiz için nasıl daha iyi çalışmalar yapabiliriz diye fikir alışverişinde bulunuyoruz. ‘Siyasette makamım yok’ deyip kenara çekilenlerden olmadık, olmayacağız. Sarıyerlilere hizmet etmek için makamlara ihtiyacım yok” ifadelerini kullandı.

“Genel Başkanların gücüne ve etkisine güvenerek milletvekili adayı olanlardan değilim”

2024 yılında yapılacak yerel seçimlerde aday olup olmayacağına ilişkin soruya da cevap veren Vergili, “Bizler Sarıyer’e hizmet etme sevdasıyla siyaset yapan insanlarız. Her platformda dile getirdiğim gibi siyaset bir amaç değil, araç olmalıdır. Bireysel menfaat değil, toplumsal menfaat gözetilmelidir. Siyaseti amaç olarak görenler yalnızca kendi ceplerini düşünür. Görev sürecimde de, sonrasında da makamdan güç alan değil, makama güç veren biri oldum. Makamlar bir başkanı yönetmemeli, başkan makamı yönetmeli. Genel Başkanların gücüne ve etkisine güvenerek milletvekili adayı olanlardan değil, Sarıyer ve milletimiz için yapacaklarımız, düşüncelerimiz, hedeflerimiz ve hayallerimize güvenerek aday olanlardanım. Gücümü de halkımızın bize olan teveccühünden alıyorum. ‘Nasılsa Genel Başkan var, onun sayesinde oy alırım’ deyip, bu gücün arkasına sığınan ve aday olanlara hodri meydan! Muhtarlar nasıl ki kendi adına, projelerine güveniyorsa milletvekili adayları da kendilerine güvenerek çıksın. Bu vesileyle 2023 ve 2024 seçimlerinde Sarıyer, Türkiye ve milletimize hizmet etmek için sahadayım ve aday olacağım” şeklinde konuştu.

Genel

Sarıyer’in Sultanları PTT’ye set vermedi

Published

on

blank

Sultanlar Ligi‘nde Play Off mücadelesi veren Sarıyer’in Sultanları, ligin orta sıralardaki ekibi PTT‘ye karşı zorlanmadı ve salondan 3-0’lık galibiyetle ayrıldı.

Sultanlar Ligi’nde üst üste iki zorlu maçta THY’ye 3-0, Vakıfbank’a ise 3-1 mağlup olan Sarıyer Belediyespor Kadın Voleybol Takımı, Play Off iddiası için mutlak kazanması gereken mücadelede konuk ettiği PTT’yi 3-0 mağlup etti. Bahçeköy Orman Fakültesi’nde oynanan ve Sarıyer Belediyesi’nin Kilyos Sosyal Tesisleri’nde kalan depremzedelerin de izlediği mücadelede Sarıyer’in Sultanları, ilk seti 25-18, ikinci seti 25-20 ve üçüncü seti de 25-17 kazandı.

GALATASARAY’A KONUK OLACAK

21. haftayı 8. sırada tamamlayan Sarıyer Belediyespor Kadın Voleybol Takımı, 22. haftada Burhan Felek Spor Salonu’nda ligin güçlü ekiplerinden Galatasaray’a konuk olacak. Bu zorlu mücadele, 1 Nisan Cumartesi saat 15:00’te oynanacak.

Continue Reading

Genel

Derya Avcı DP’den aday adayı oldu

Published

on

blank

28 yıldır çalıştığı devlet memurluğu görevinden emekliye ayrılan Derya Avcı, 14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve TBMM seçimleri öncesinde Demokrat Parti’den Milletvekili Aday Adayı oldu.

BASK İstanbul İl Temsilcisi ve TEÇ-SEN İstanbul İl Başkanı Derya Avcı, 28 yıldır çalıştığı devlet memurluğu görevinden emekliye ayrılmasının ardından 14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve TBMM seçimleri öncesinde Millet İttifakı ortağı Demokrat Parti’den, “Yeter! Söz milletindir.” diyerek Milletvekili Aday Adayı olduğunu duyurdu. Uzun yıllardır sendikal faaliyetlerde aktif görevlerde bulunan Avcı, mücadelesini daha etkin bir şekilde meclis çatısı altında sürdürmek istediğini ifade etti.

blank

Continue Reading

Genel

CHP’li belediye başkanları Ankara’da toplandı

Published

on

blank

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, CHP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında Ankara’da düzenlenen Belediye Başkanları Toplantısı’na katıldı.

“Yerelde yaptık, genelde de başaracağız” sloganı ile açılış konuşmasına başlayan Seyit Torun’un ardından Onursal Adıgüzel seçim güvenliği konusunda bilgilendirme yaptı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş‘ın konuşmaları ile devam eden toplantı Kemal Kılıçdaroğlu’nun belediye başkanlarına hitap etmesiyle son buldu.
Basına kapalı gerçekleşen toplantı ile ilgili bilgi veren Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, güçlü yerel yönetimler kavramına vurgu yapıldığını söyledi.

Yaşamın merkezinde olan yerel yönetimlerin yetki ve imkanlarının artırılması ile sorunların daha kısa sürede ve daha doğru şekilde çözüleceğinin önemli olduğunu belirten Başkan Genç, “Yerel yönetimler katılımcılığın en önemli basamağıdır. Bu nedenle de demokrasinin gelişmesi için çok önemli rol oynamaktadırlar. Ayrıca sorunların tespitini daha kolay yapmak ve sürdürülebilir bir anlayışla çözebilmektedirler. Bu temelde paylaşımların yapıldığı toplantı çok başarılı geçti” dedi.

blank

Continue Reading

Popüler

blank