Connect with us

Genel

Ersin Özer: Seçim çalışmalarında asla bir beklenti içinde olmadım

Published

on

blank

CHP Sarıyer’in aktif siyasetçilerinden Ersin Özer, seçim sürecini ve CHP’de yaşanacak kongre sürecine ilişkin gazetemize özel önemli değerlendirmelerde bulundu. Özer, “Cumhuriyet Halk Partisi Sarıyer İlçe Başkanlığı, bütün il ve ilçe binalarımız bizim evimizdir. Görev beklenmemeli, gerektiğinde birey tarafından alınmalıdır.” ifadelerini kullandı.

CHP Sarıyer’in sevilen, aktif siyasetçilerinden Ersin Özer, Sarıyer Son Baskı gazetemizin Genel Yayın Yönetmeni Çetin Ali Aytaç’ın sorularını yanıtladı. Özer, “Görev beklenmemeli, gerektiğinde birey tarafından alınmalıdır. Seçim sürecinde her Cumhuriyet Halk Partili’nin yapması gereken görevi, yani bana verilen görevleri, elimden gelen tüm çabayı göstererek yerine getirdim. Partimin seçim çalışmalarında var gücümle çalıştım. Bu çalışmaları yapmamın sebebi de, asla herhangi bir adaylık veya beklenti için olmamıştır.” dedi.

İşte Ersin Özer ile gerçekleştirdiğimiz çok özel röportajın tamamı:

Genel seçimler sürecinde CHP Sarıyer İlçe Başkanı Ahmet Güveloğlu ve ekibiyle seçim çalışmalarında aktif bir şekilde yer aldınız. Partinizin seçim çalışmalarına ciddi bir destek verdiniz. Bu süreçle birlikte hakkınızda ilçe başkanı adayı olacağınızla ilgili bir takım iddialar ortaya atıldı. Bu iddialar hakkında ne söylemek istersiniz?

Daha önce bir adaylığım oldu. Adaylığımın oluş sürecini de, Sarıyer’de siyaseti yakından takip edenler çok iyi bilir. Bizim aday olmaktan ziyade, bir adaylaşma sürecimiz oldu. Örgütten gelen sese ve talebe kulak verdik. Cumhuriyet Halk Partisi’nde kongre salonuna aday olarak girmek, gerçekten çok büyük bir onurdur. Cumhuriyet Halk Partisi’nde aday adayı olabilirsiniz; ama kongre salonuna aday olarak giriyorsanız, bu çok büyük bir başarı ve gururdur. Benim için de bir dönüm noktası oldu. Ve kongreye gitmeden önce, “Burası Cumhuriyet Halk Partisi, hepimizin evi olduğu gibi CUMHURİYET‘inde evidir. Tarih ve zaman kişilerin değişmesine şahitlik eder fakat ilkeler her daim yaşar.” demiştim.

“PARTİME HİZMET ETMEK VE YARDIMCI OLMAK BİRİNCİ VAZİFEM”

Kongreden sonraki süreçte de, seçilmiş olan ilçe başkanımızı ziyaret ederek tebrik ettim. Bana ihtiyacı olduğu alanlarda kendisine ve partime hizmet etmeye, elimden geldiğince yardımcı olmaya devam ettim. Belirli bir süre sonra ilçe başkanımız önce Milletvekili Aday Adayı, ardından ise Milletvekili Adayı olunca yerine atanan ilçe başkanımız Sayın Ahmet Güveloğlu’nu da ziyaret ettim. Her konuda kendisine yardımcı olabileceğimi, bir partili olarak gereken desteği verebileceğimi söyledim. Ve bu söylemim, eyleme geçen bir söylem olmuştur. Bu tutumlar, her Cumhuriyet Halk Partili için de aynı olmalıdır. Bazı arkadaşlarımızın bu gibi durumlarda başarıya giden yollarla ilgili çok söylemi olur, duyuyoruz; ama bunun eylemsellik anlamında böyle olmadığını da maalesef görebiliyoruz veya yaşayabiliyoruz. Az önce de ifade ettiğim gibi Cumhuriyet Halk Partisi Sarıyer İlçe Başkanlığı, bütün il ve ilçe binalarımız bizim evimizdir. Görev beklenmemeli, gerektiğinde birey tarafından alınmalıdır.

“ASLA BİR ADAYLIK VEYA BEKLENTİ İÇİNDE OLMADIM”

İlçe başkanı kim olursa olsun, nasıl seçilirse seçilsin, isterse bana rakip olsun ben bunlarla ilgilenmiyorum. Ben, partimin başarısıyla ilgileniyorum. Bu süreçte de, partime katkı sağlayabileceğim her alanda mücadele ettim etmeye de devam edeceğimi ilçe başkanıma ilettim. Seçim sürecinde her Cumhuriyet Halk Partili’nin yapması gereken görevi, yani bana verilen görevleri, elimden gelen tüm çabayı göstererek yerine getirdim. Partimin seçim çalışmalarında var gücümle çalıştım. Bizim bölgemizden aday olan milletvekillerimizle Sarıyer’in tüm mahallelerinde çalışmalar gerçekleştirdik. Hatta bazı mahallelerimize birkaç kez gittik. Bu süreçte esnaf ziyaretleri, ev ziyaretleri, hasta ziyaretleri, cenazelerde taziye ziyaretleri, sivil toplum örgütleri ve pazar ziyaretleri yaparak çok yoğun tempoda çalıştık. Bu çalışmaları yapmamın sebebi de, asla herhangi bir adaylık veya beklenti için olmamıştır. Mesele de hiç bir zaman bu olmamıştır. Çalışkan, ileri görüşlü, mümkünse genç, uzlaşabilen, eğitimli, barıştıran ve her alanda köprü vazifesi kuracak arkadaşlarımız olacaktır. Partimizde bu donanımlara sahip arkadaşlarımız vardır. Tabi ki her mevki ve görevde başarılı işler yapabileceğim konusunda kendime güvenim tam olduğum gibi çevremdeki dostlarımdan aldığım feedbacklerde bu yönde… Ancak! Kendimi ilçe başkanlığı adaylığı konusunda bu tanımlamaların dışında tutuyorum. Umarım doğru bir şekilde anlatabilmişimdir. Bu bağlamda, tamamen her CHP’linin yapması gerektiği gibi hem sandıkta, hem seçim çalışmalarında ilçe başkanımızla, milletvekili adaylarımızla kim olduğuna, nerede olduğuna, ne kadar yorucu olduğuna bakmadan çalışmaya özen gösterdim.
Bu doğrultuda da, Sarıyer’de seçim sonuçları olarak güzel bir sonuç elde ettik. Gönül isterdi ki, Sarıyer’de aldığımız bu güzel sonuçları Türkiye’nin tamamında alalım; ama olmadı. Hedefimiz iktidar olmaktı; ama beklediğimiz sonuca ulaşamadık. CHP; kendini yenileyen, yenilemeye devam eden bir parti olduğu için gelecek dönemlerde de hiç üzüntüye düşmeden, kederlenmeden önümüzdeki yerel seçimleri kazanmak için daha güçlü bir şekilde mücadele edecektir. Kazanmamız gereken bir iktidar var elbet; ama kaybetmememiz gereken de bir Cumhuriyet ve Cumhuriyet Halk Partisi var. Bunlar önceliğimiz olmalı; bizlerin üzülmeden, kırılmadan kesinlikle aynı güçte, aynı kararlıkla bu değerlere sahip çıkmamız gerekiyor.

“KIRGINLIKLARI, KÜSKÜNLÜKLERİ BİR KENARA BIRAKMALIYIZ”

Sarıyer’deki seçim çalışmalarını ve alınan oyu yeterli buluyor musunuz?

Seçim çalışmalarıyla ilgili değerlendirmeyi Genel Merkez, il ve bütün ilçe teşkilatlarımız yapmıştır. Kişi kişi yapılan işi değerlendirmek çok mümkün değildir. Bildiğiniz üzere ilçe başkanımız bu süreçte atanarak göreve geldi ve yeni ilçe yönetimi oluşturuldu. Seçim çalışmaları kapsamında tüm arkadaşlarımız var gücüyle imkanlar çerçevesinde çalışmıştır veya elinden geleni yapmıştır. Ayrıca bu soruya farklı bir cevapta vermem mümkün değildir. Asla partimi ve partilimi sosyal medya veya basında eleştirmemişimdir. Bu yönteminde doğru olmadığını söylemek ve hatırlatmak zorundayım. Burada bizim esas kayıp yaşadığımız noktaların birden fazla sebebi olabilir; ancak ilgimizi çeken bir nokta var ki; partililerimizin (Türkiye genelinde) ve geçmişte emekleri çok fazla olan arkadaşlarımızın tamamının bu sürece katılmamasıydı. Aslında onların katılımıyla çok daha güçlü bir çalışma yapılabilirdi ve daha iyi neticeler alınabilirdi. Bu durum, zamanında yaşanan küskünlüklerden ve kırgınlıklardan dolayı olabilir. Ama Cumhuriyet’imizin 100. yılında, böyle bir ortamda hepimizin kırgınlıkları, küskünlükleri bir kenara bırakıp önce kendi içimizde barışıp, sonra sevgiyi ve saygıyı sahaya yani Türkiye’mize daha fazla yansıtabilseydik, çok daha da verimli olabilirdi. Biz insanların genel yapısında suçu karşı tarafta arama özelliğimiz var maalesef. Kendimizde bir eksiklik görmeyi tercih etmiyoruz. Kimisi ilçeden, kimisi il merkezinden, kimisi genel merkezden veya aday isimlerinden dem vurmuş olabilir. Biraz daha genelleştirecek olur isek kişisel tartışmalar, o varsa ben yokum, ben yoksam başari olmaz, beni aramadılar, biz yokken bu iş olmaz diyerek tepkisini koymuş olabilir veya koymuştur. Bunları kenara bırakmamız gereken bir dönemdeydik. Suçlamaları bıraktığımız zaman, yan yana olduğumuz zaman sevgi ve saygı çerçevesinde birlikte bir şeyleri başarmaya inandığımız zaman çok daha başarılı olacağımızı düşünüyorum.

“YAPABİLİRDİK, YAPARIZ!”

CHP’de yeni bir kongre süreci başlıyor. Son kongrede CHP Sarıyer İlçe Başkan Adayı Ersin Özer olarak, bu kongre süreciyle ilgili neler söylemek istersiniz?

Aday olduğum kongrede, daha önceki kongrelerde olduğu gibi yine parçalı bir örgüt yapısı vardı. Delege yapısı dağınıktı. Tek liste çıkan yerlerde vardı, çift liste çıkan yerler de… Tek liste çıkıp da, kendi içinde ikiye, üçe ayrılan mahalleler oldu. Blok olarak hareket eden bazı mahalleler de oldu. Burada delegenin kendi iradesini ortaya koyması çok önemlidir. Temennim tüme yakın mahallerde tek listeli ve renkli delege yapısının olmasıdır. Herkes inandığı projelerin, düşüncenin hayata geçirilmesi noktasında yol alırsa, parti olarak çok daha iyi sonuçlar alırız.

Son kongrede size haksızlık yapıldığını söyleyenler olmuştu. Bu konudaki düşünceniz nedir?

Cumhuriyet Halk Partisi’nde haksızlık olmaz, yarış ve demokrasi olur. Gerisi teferruattır ve bizim partimizin iç meselesi olup kendi içimizde çözemediğimiz bir mesele olamaz, olmamıştır. Mesele daha iyisini yapmaktan geçer.
Partimizde son dönemlere bakıldığında çok gürültülü, kavgalı, herkesin birbirini kırdığı kongreler yaşanmıştı. Bu süreçte birbirinden ayrışan birçok yapı oldu. Bu yapıları bir araya getirmek en zor işti. Benim adaylaştığım kongrede bu zor işi başarabilmek bana ve arkadaşlarıma kalmıştı. Bu arkadaşları ve yapıları bir araya getirmeye çalıştık, yani başardık.

“İNSANLARIN KAVGA ETMEDİĞİ BİR KONGRE YAŞADIK”

Karşımızda mevcut ilçe başkanı adaydı. Ve güçlü ekipler tarafından desteklenen bir adaydı. Bu yapıya karşı mücadele etmenin zor olduğunu biliyorduk. Ama karşımızdaki güç ne kadar büyük olursa olsun, partideki önemli isimleri ve yol arkadaşlarımızı bir araya getirerek başarılı olabileceğimize inandık. Bunu yaparken de, kimseyi kırmadan, üzmeden, kavga etmeden, parti içi ilişkilere ve hiçbir arkadaşımızın kişiliğine zarar vermeden bu mücadeleyi büyük bir çaba göstererek ortaya koyduk. Ve aslında insanların kavga etmediği çok güzel bir kongre yaşadık. Çok kalabalık bir ortamın olduğu, herhangi bir kargaşa ortamının yaşanmadığı, kimsenin kimseyi üzmediği bir kongre geçirdik. Bunun devamının yapılabileceğini göstermiş olmak da, hem Sarıyer’de, hem de Türkiye’de CHP’nin tüm birimlerinde çok önemlidir. Kişisel çıkarlarımız değil de, parti çıkarlarımız ön planda olursa, barış ve sevginin hakim olduğu kongreleri yapmaya devam ederiz. Bundan 4 yıl önce arkadaşlarımızla güzel bir adım attık. Bunun tekrarının yaşanabileceğini ve Türkiye’ye de yayılabileceğine inanıyoruz. Bakın aradan 4 yıl geçti, hem beni destekleyen hem de desteklemeyen bütüne yakın isim ile yol arkadaşlığım devam etmektedir. Dolayısı ile bu dönemde de tabi ki önemli adaylar çıkacaktır. Partimizde çok değerli isimler bulunmaktadır. Bunlardan en iyilerinin en iyi yerlerde olması, partimizin geleceği ve başarısı açısından çok faydalı bir yöntem olacaktır. Şu anda da partimizin yönetim kadrolarında olduğu gibi görev almamış arkadaşlarımızın içinde de çok değerli kişilerin olduğunu biliyoruz. Bu süreçte partimizin değerli isimlerinin belirli makamlara gelmesini canı gönülden isterim. Benim de yapabileceğim bir şey varsa elimden gelenin en iyisini yapmaya hazırım. Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi, YURT SEVGİSİ ONA HİZMETLE ÖLÇÜLÜR…

Genel

Erol Aydın’ın “Proje Tanıtım” Toplantısına Sarıyerlilerden yoğun ilgi

Published

on

blank

CHP Sarıyer Belediye Başkanlığı için aday adaylığını açıklayan Erol Aydın, Proje Tanıtım Toplantısıgerçekleştirdi. Korupark İstanbul’daki toplantıya Sarıyerliler yoğun ilgi gösterdi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sarıyer Belediye Başkan Aday Adayı Erol Aydın, 2 Aralık Cumartesi günü Koruparkİstanbul’da gerçekleşen Proje Tanıtım Toplantısı’nda halkla kucaklaştı.

SARIYERLİLER YOĞUN KATILIM GÖSTERDİ

“Hayata geçireceğimiz projelerle ülkemizin ve İstanbul’un en güzel ilçelerinden biri olan Sarıyer’imizi modern bir cazibe merkezine dönüştüreceğiz” mesajını veren Erol Aydın’ın Proje Tanıtım Toplantısı’na çok sayıda Sarıyerlikatıldı.

“SARIYERLİ VATANDAŞLARIMIZIN SORUNLARININ FARKINDAYIZ”

Yaklaşık bin kişinin katıldığı toplantıda Erol Aydın, Sarıyerli vatandaşların sorunlarının farkında olduklarını vurgulayarak; “Bu sorunların çözümlerini biliyoruz ve her gün daha da fazla çözümlerin üzerinde çalışmaya devam ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Aynı zamanda mevcutta aktif olan projelerin sayılarını artırarak geliştireceklerinin altını çizen Erol Aydın;Sarıyerlikomşularımızın bütün haklarının sonuna kadar takipçisi ve çözüm merkezi olacağımızdan hiçbirinizin tereddüttü olmasın. Varımız yoğumuz Sarıyer, müjdelerle geliyoruz”şeklinde konuştu.

“ORTAK AKILLA YÖNETECEĞİZ

“Sarıyer’i ortak akılla hep birlikte yöneteceğiz. Bu inançla bu güzel yola çıkıyoruz” diye ekleyen Aydın, şöyle devam etti:

“Sevdalısı olduğum Sarıyer’i modern dünyanın yaşanabilir kentlerinden biri yapabilmek için bir yola çıkıyoruz. Bu bayrağı güzel bir yerde alıp, kazanımlarımızı koruyarak çıtayı daha yükseğe koymak istiyorum.”

“ALANINDA UZMAN EKİPLERLE YÖNETECEĞİZ”

Doğal afet yönetimi, mülkiyet sorunu, eğitim, sağlık, ulaşım, kalkınma, yaşam, spor, kültür ve turizm, kadınlara yönelik birçok proje açıklayan Sarıyer Belediye Başkan Aday Adayı Erol Aydın, Alanlarında uzman ekiplerimizle Sarıyer’e uygun akılcı bir yönetim anlayışımız olacak. Çalıştığımız projeleri alternatifleriyle birlikte mahallelinin görüşüne sunacağız, Sarıyerli vatandaşlarımızı işin içine katarak, hep beraber Sarıyer’i yöneteceğiz. diyerek sözlerini tamamladı.

İlçenin gelişmesi için yapılacak projeleri sinevizyonla tanıtanErol Aydın’ın öne çıkan projeleri şöyle:

BARINMA PROJELERİ

Hak Sahipliği Tespit ve Bilgilendirme Ofisi

Tapu Hakkı

İmar Planı

Yerinde Dönüşüm

AFET PROJELERİ

Afet Yönetim Merkezi

Acil Toplanma ve Barınma Merkezleri

Afet Eğitim ve Simülasyon Merkezi

KALKINMA PROJELERİ

Sarıyer Güneş Enerji Sistemi Projesi

Balıkçılar Çarşısı

SPOR PROJELERİ

Spor Kompleksleri

SAĞLIK PROJELERİ

Alzheimer Okulu ve Hobi Merkezi

Engelli Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi

Engelli Birey Bakım Evi

SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİ

Mahalle Meydanları

Yeni Bahar Evi

Katılımcı Planlama Projesi

Çorba Çeşmesi

Kadın Sığınma Evi

ULAŞIM PROJELERİ

Metro Bağlantılı Teleferik Hatları

BARINMA PROJELERİ

Hak Sahipliği Tespit ve Bilgilendirme Ofisi

Tapu Hakkı

İmar Planı

Yerinde Dönüşüm

DİĞER PROJELER

Engelli Parkı

Botanik Parkı

Sarıyer Rüzgar Enerji Sistemi Projesi

Evde Sağlık Projesi

Mahalle Kreşleri

Kız ve Erkek Yurtları

Geri Dönüşüm Sevgi Çiçeği Kulübü

Organik Tarım

İftar Programları & Ev Ziyaretleri

Aşevi

Şeffaf Belediyecilik

Devlet Okullarına Temizlik Seti

Belediyede Güleryüzlü Hizmet

Evlilik Öncesi SMA Tarama Testi Desteği

Yenidoğan Bebek

Yeni Evli Çiftler

Taziye Hizmetleri

Doğum Günü Kutlamaları

blank blank

Continue Reading

Genel

Karafazlı: Amacım sorunları çözülmüş bir Sarıyer’de demokrasinin gelişimine katkı sunmak

Published

on

blank

Yerel seçimlere yaklaşık 4 aylık bir süre kaldı. Bir yandan siyasi partilerin seçimlerde izleyecekleri yollar yavaş yavaş belli olurken, bir yandan da aday adayları kendilerini göstermeye başladı. Bunlardan biri de CHP’den Sarıyer belediye başkanı aday adaylığını açıklayan Dilek Karafazlı oldu. CHP’nin ve Sarıyer’in ilk kadın aday adayı olan Karafazlı, belediye başkanı olursa ve seçilirse Sarıyer’e çok farklı bir çehre kazandıracak.

2010 yılından beri Sarıyer CHP İlçe Örgütünde aktif üye olarak görev alan Karafazlı ayrıca Parti Okulu Eğitmenliği de yapıyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesinde Basın Yayın Halkla İlişkiler Dairesi Başkanlığı’nda çeşitli birimlerde şef olarak görev yapmış, İBB’nin Sivil Toplum Kuruluşları ile ilişkilerini kuran müdürlükte etkin görevler üstlenen Dilek Karafazlı, aday adaylığı başvurusunu CHP Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Kubat’a teslim etti.

“DEMOKRATİK, ÇAĞDAŞ, KAPSAYICI YÖNETİM İÇİN SARIYER’E KADIN BAŞKAN”

Demokratik, Çağdaş, Kapsayıcı bir yönetim için Sarıyer’ e KADIN Başkan sloganıyla yola çıkan Karafazlı, Sarıyer Belediyesi’nin daha çağdaş, interaktif bilgiye dayalı bir yönetimi hak ettiğini düşünüyor. Karafazlı, “Sarıyer Belediyesi Kadın Merkezi’nin kurucusuyum ve 5 yıl yöneticiliğini yaptım. Sarıyer’de Şiddete karşı kadın dayanışması adına ilk kadın yürüyüşünü gerçekleştirdim. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüklerinde çeşitli projelere koordinatörlük yaptım.

Belediye adına pek çok kurumsal işbirlikleri gerçekleştirdim. Belediyecilikte olan tecrübemi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde üstlendiğim aktif görevlerle iyice pekiştirdim. Bir Sarıyerli olarak ilçemi tanıyor ve seviyorum. Amacım sorunları çözülmüş bir Sarıyer’de demokrasinin gelişimine katkı sunmak, semt kültürünün varlığını korumak, toplumun huzurunu önceleyen, dayanışmayı artıran anlayışım ile yurttaşlarımızın mutluluğunu öncelemektir” dedi.

TOPLUMUN HER KESİMİNE DOKUNUYOR

Deprem yönetmeliğinden sosyal belediyeciliğe, kadın politikalarından çevre ve şehircilik alanında çok sayıda proje hazırlayan Karafazlı, özellikle öğrenciler başta olmak üzere Sarıyer’in hemen her kesimi için özel projeler hazırladı.

Modern su ürünleri pazarı ve balıkçılık çarşısı kurulması, öğrenciler için yurtların artırılması, gençler için sosyal alanların çoğaltılması, yeni kreşler açılması, STK’ların en çok ihtiyacı olan mekan sorunlarının çözülmesi, kriterleri belirlenmiş ve buna uygun olanların faydalanabileceği Sarıyer Sivil Toplum Merkezi kampüsü kurulması Yurttaşların her mahallede spor yapabilecekleri spor merkezlerinin kurulması, engelliler için her alanda erişilebilirliğin sağlanması için çözümler geliştiren Karafazlı, faaliyetlerini tamamen sürdürülebilir belediyecilik prensibi üzerine kuruyor.

Yurttaşların karar alma süreçlerinin bir öznesi haline getirileceği, sivil toplum kuruluşları ile etkin ve etkili işbirliğini önceleyen, yurttaş memnuniyeti çalışmaları ile hizmette sürekli iyileştirme ve yenilikçi bakış tarzının esas alınacağı “Sarıyer İnovasyon Merkezi” ise en önemli projesi.

blank

Continue Reading

Genel

Başkan Genç, iş insanlarıyla buluştu

Published

on

blank

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, ekonominin nabzını tutan iş insanlarıyla bir araya geldi. Sevgi ve Barış teknesinde düzenlenen yemeğe İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birliği, İstanbul Esnaf Kefalet Kooperatifi, İkitelli OSB Kooperatifi başkanları ve yönetimi katıldı.

Ülke ekonomisinin gelişiminde üreticilere büyük rol düştüğünün altını çizen Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, ev sahipliği yaptığı yemekte yaptığı konuşmasında, “Sizler üretiyorsunuz, istihdam sağlıyorsunuz. Üretmek şu an en büyük gündemimiz. Hepimiz üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirirse ülkenin geleceği için daha faydalı oluruz. Bu nedenle yaptığınız işlerin görünmesi lazım. Farkındalık oluşturulması, desteklenmeniz lazım. Sizin desteklenmeniz, ülkenin gelişmesi demektir. Her zaman yanınızdayız” dedi.

Continue Reading

Popüler