Connect with us

Genel

FLAŞ HABER: KİLYOS AÇIKLARINDA FECİ KAZA!

Published

on

blank

Karadeniz’in Kilyos açıklarında bir Rus savaş gemisiyle canlı hayvan taşıyan kargo gemisi çarpıştı.Büyük kazada 78 personel kurtarıldı.Yük gemisi batarken, Rus istihbarat gemisinin ise yan yattığı belirtildi.

Kilyos’un 18 mil açığında Rus savaşa gemisi ile canlı hayvan taşıyan Togo bandıralı bir kuru yük gemisi çarpıştı. Gemide bulunan 78 kişi kurtarıldı. Çarpışma sonrası yük gemisinin battığı, Rus istihbarat gemisinin yan yattığı belirtilmişti. Rus gemisi de saat 14.48 itibarıyla battı. Gemicilik Acentası’nın verdiği bilgiye göre Türk römorkör Rus gemiye yardım sağlıyor.

Sputnik haberinde Rusya Savunma Bakanlığı’dan yapılan açıklamaya da yer verdi. Açıklamaya göre, Karadeniz Filosu’na ait Liman isimli araştırma gemisi İstanbul Boğazı’nın 40 kilometre kuzeybatısında hangi ülkeye ait olduğu belirlenemeyen Aşot-7 isimli bir başka gemiyle çarpıştı. Liman gemisinin mürettebatından kimsenin ölmediği ya da yaralanmadığı belirtildi.

Bakanlık’tan yapılan açıklamada ayrıca, çarpışma sonucunda geminin sancak kısmında bir delik oluştuğu belirtildi. Çarpışma sonrasında olay yerine bir An-26 uçağı ile kurtarma ekiplerinin gönderildiği de kaydedildi.

Çarpışmadan sonra Kilyos açıklarında ve Boğaz’ın Rumeli Kavağı kısmında yoğun sis oluştu.

Click to comment

Bir Cevap Yazın

blank
blank
blank