Connect with us

Genel

SARIYER CUMHURİYET MEYDANI’NA KURULAN PAZARLA İLGİLİ KARAR! SARIYER BELEDİYESİ: İZİN İBB’DEN ALINDI…

Published

on

blank

Sarıyer’de Cumhuriyet Meydanı’na kurulan yöresel pazara hem esnaf, hem de bazı vatandaşlar tepki gösterdi.Kaymakam Bilgin, bir daha Meydan’da pazar kurulmasına izin vermeyeceğini açıkladı.

Sarıyer Merkez’de sahilde bulunan Atatürk Anıtı’nın oraya kurulan yöresel pazar, çevredeki esnafın ve bazı vatandaşların tepkisine sebep oldu.Başkanlığını İstinye Muhtarı Recep Alkan’ın yaptığı Sarıyer Rizeliler Derneği tarafından İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden ve Sarıyer Kaymakamlığı’ndan izin alarak Cumhuriyet Meydanı’na kurulan yöresel pazara esnaf,” Zaten işlerimiz durgundu.Bir de baharın gelmesiyle insanların en çok uğradığı bölge olan sahile yöresel pazar kurulması işlerimizi tamamen bitirdi.” diye isyan etti.Baharın gelmesi ve sıcaklıkların artmasıyla birlikte sahile nefes almaya gelen bazı vatandaşlarda, “Sahilimiz işgal edildi.Hava almaya geldiğimiz, huzur bulduğumuz yerde oturacak yer kalmadı.” diyerek sitem etti.

Yaklaşık bir hafta daha devam edecek olan pazarın kaldırılması için birçok esnafın topladığı imzalar, kaymakamlığa iletildi.Merkez mahallesinde esnafların ve vatandaşların tepkisini dikkate alan Sarıyer Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin’in, Cumhuriyet Meydanı’nda bir daha bu tür pazarlara izin vermeyeceği öğrenildi.

blank

İSMAİL ERDEM: SARIYER BELEDİYESİ’NİN İZNİ VE DAHİLİ OLMAMIŞTIR

Sarıyer Gazetesi’nden Bekir Batu’ya konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Erdem, “Bu pazarın kurulması konusunda kesinlikle Sarıyer Belediyesi’nin izni ve dahili olmamıştır. İzinler bu meydanın sorumluluk sahibi olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden alınmıştır. Bu yüzden bu konuda belediyemize herhangi bir şekilde olası bir eleştiri yapılması doğru değildir. Zaten bu pazarı biz kurmuş olsaydık, diğer organizasyonlarımızda yaptığımız gibi afişler ve pankartlar asarak bunu vatandaşlarımıza duyururduk.” dedi.

Click to comment

Bir Cevap Yazın

blank
blank
blank