Connect with us

Genel

Garipçe’de uçurumdan düşen adam 5 gün sonra kurtarıldı

Published

on

blank

Garipçe’de uçurumdan düşerek 5 gün boyunca düştüğü yerde mahsur kalan 65 yaşındaki Remzi Geyik, idrarını içerek hayata tutundu.

1 Ekim Pazar günü gittiği Sarıyer Garipçe Mahallesi’nde ormanlık alanda su almak için tırmandığı yamaçtan düşen 65 yaşındaki Remzi Geyik, düştüğü yerde mahsur kaldı. Telefonu olmadığı için hiç kimseden yardım isteyemeyen Geyik’i 5 gün sonra aynı bölgeye gelen piknikçiler fark etmişti. İhbar üzerine gelen ekipler uzun uğraşlar sonucu Remzi Geyik’i mahsur kaldığı yerden kurtarmıştı. Yaralı olarak kurtarılan Geyik, hastanede tedavisi devam ederken yaşadığı 5 günü anlattı.

“5 GÜNDÜR İDRARIMI İÇİYORUM”

“Ben oraya su almaya gittim. Saat 10.00’da oradaydım. Yerimi temizledim, gömleğimi yıkadım, şapkamı yıkadım ve oraya astım. Sonra kendime biraz su getirmek istedim. Gitmemle gazi olmam bir oldu. Yer kaygandı. Bir ayağımı kayanın üstüne attım. Devamlı oraya gidiyorum, aynı yerden su getiriyorum. İnanın ki sanki birisi beni oradan aldı, aşağıya attı. Ben şaşırdım kaldım. Orada çalılara tutundum, elim yara oldu. 5 gün ayı seyrettim, yıldızları seyrettim, doğayı seyrettim. Gelen giden gemileri saydım. O köyden orada balıkçılık yapanlar var, birisi gelmedi. Dün saat 9- 9 buçuk gibi, tam saati tahmin edemiyorum. Güneş daha tam batmamışı. İki kişi geldi, ‘Dayı burada ne yapıyorsun’ dediler. ‘Hiç sormayın, ayağım gitti, ben 5 gündür burada idrarımı içiyorum. 4-5 metre ileride, getirdiğim suyu gidip alamıyorum.’ dedim. Bana suyu getirdiler, belki yarım saatte 5 litre su içtim. O çocuklar sağ olsun, ambulansı aradılar. Ambulans geldi, köyün mezarlığının oradan patika yollar var, bulamadılar. Helikopteri aradılar, denizden kurtarıcılar varmış onu aradılar, onlarda geldi.” dedi.

“DOLDURDUĞUM SUYU İÇEMEDİM”

Geyik, “Doldurduğum suyu yanıma getiremedim. 3 tane salatalığım vardı onu yedim. Kepek ekmeğim vardı. Baktım poşetin içinde, kokladım bozulmuş. Mümkün değil zaten tükürük bezlerim kuruduğu için yutamıyorum. Yesem boğulurum. Ekmekleri de attım oraya kuşlar yesin diye, ben nasıl olsa öleceğim dedim. Kendimi denize atayım, birisi görür de ‘Burada birisi ölmüş’ der diye düşündüm. 31 yıldır, 1992’den beri ben oralara gidiyordum. Şeker hastasıyım, ayaklarım ağrıdı. Biraz güneş vurdu, biraz rahatlar gibi oldum. Sonra karıncalanmaya başladı. Günde 1-2 saat uyudum. Tam saati de bilmiyorum. Gölgeye bakarak anlıyorum. Saatim, telefonum olmadığı için ben öyle kaldım. Yoksa o kadar mahsur kalma imkanım yoktu.” diye konuştu.

 

Genel

Özgür Özel’den Başkan Genç’e teşekkür

Published

on

blank

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, TBMM’de yaptığı grup toplantısında, haftasonu açılışı yapılan Büyükdere Atatürk Fidanlığı için Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’e teşekkür etti.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, TBMM’de yaptığı grup toplantısında Pazar günü Sarıyer’de açılışını yaptığı Büyükdere Atatürk Fidanlığı’na değindi. Genel Başkan olarak yaptığı ilk açılışın önemine değinen Özel, bugüne kadar bu alanı koruyan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ve yeşil alan olarak İstanbullulara kazandıran İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na teşekkür etti.

İMARA AÇMAYA DİRENEN ŞÜKRÜ GENÇ’E TEŞEKKÜR

Özgür Özel konuşmasında şu ifadeleri kullandı: “Pazar günü çok önemli bir binayı açtık. Sadece açarken eski dokusuna uygun olarak yapılmış o binaların içinde, kadınlarımız çalışma hayatı içinde olsun diye bir tane kreş, bir tane meslek edindirme kursu, İstanbul Vakfı’nın bursiyer öğrencilerinin gelip doğayla çiçekle iç içe olacakları alan, bir tarafı yeniden bahçıvanlık okulu. İnanılmaz güzel bir tesisti. Kurdelesini kestiğim ilk açılış olmasından büyük memnuniyet duydum. Oraya emek veren, geçmişten bu güne orayı imara açmaya direnen Belediye Başkanımız Şükrü Genç’e, meclis üyelerimize ve İstanbul’da yaptığı muhteşem işlerle İstanbulluların teveccühünü kazanan ve 31 Mart’ta rekor oyla yeniden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olacak olan Ekrem İmamoğlu’na bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.

 

Continue Reading

Genel

Sarıyer Belediyesi ekipleri Sarıyerliler için seferber oldu

Published

on

blank

Sarıyer’de etkisini gösteren yoğun yağış ve fırtına sonrasında mazgallar taştı, çatılar uçtu ve ağaçlar devrildi.  Sarıyer Belediyesi ekipleri yağıştan etkilenen bölgelere hızla müdahalede bulunuyor.

Sarıyer Belediyesi ekipleri,  sabah saatlerinden itibaren etkisini gösteren sağanak yağış ve lodos sonrasında Sarıyerlilerin olumsuz etkilenmemesi için çalışmalarını sürdürüyor. Aşırı yağıştan dolayı caddelerde oluşan su birikintilerine müdahale eden Fen İşleri ekipleri, mazgalları da temizliyor. Park Bahçeler ekipleri ise fırtına nedeniyle devrilen ağaçları ve kırılan dalları kaldırıyor. Ekipler kriz masasından gelen ihbarları değerlendirerek, sorun yaşanan noktalara tek tek giderek çalışmalarına devam ediyor.

blank

 

Continue Reading

Genel

İbrahim Temur özel kalem bütçesini eleştirdi

Published

on

blank

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin 2024 yılı bütçesinin kabul edilmesinden sonra İBB’nin özel kalem bütçesi üzerinden Sarıyer Belediyesi ile ilgili değerlendirme yapan İYİ Parti Sarıyer İlçe Başkanı İbrahim Temur, “Nasıl oluyor da Sarıyer Belediyesinin Özel Kalem Bütçesi, koskoca İBB’nin Özel Kalem Bütçesinin 4 katından fazla oluyor?” diye sordu.

İBB’nin 2024 yılı bütçesinin açıklanmasının ardından İBB’nin özel kalem bütçesi üzerinden Sarıyer Belediyesi’nin özel kalem bütçesini eleştiren İYİ Parti Sarıyer İlçe Başkanı İbrahim Temur, “İstanbul Büyükşehir Belediyesinin 2024 bütçesi, İBB Meclisinde kabul edildi. Öncelikle İstanbul’umuz için hayırlı olsun. Sarıyer için dikkatinizi çekmek istediğim konu şu; İBB’nin 2024 Özel Kalem Bütçesi 13.157.000 TL Peki Sizce Sarıyer Belediyesinin 2024 Özel Kalem Bütçesi ne kadar? Sarıyer Belediyesinin 2024 Özel Kalem Bütçesi 54.871.000 TL. Nasıl oluyor da Sarıyer Belediyesinin Özel Kalem Bütçesi, koskoca İBB’nin Özel Kalem Bütçesinin 4 katından fazla oluyor? Sarıyer Belediye Başkanı ve bu bütçeye Sarıyer Meclisinde kabul oyu veren Meclis Üyeleri nasıl oluyor anlatın!” diyerek tepkisini ortaya koydu.

Continue Reading

Popüler