GenelSon Dakika

Garipçe’deki girişlere jandarma engeli

Günlerdir yapılan uyarılara aldırış etmeyen vatandaşlar için jandarmalar, Sarıyer’in Garipçe köyü girişi engellemeye başladı.

Ülkemizi iyice etkisi altına almaya başlayan koronavirüs salgını için 1 haftayı aşkın süredir, “Evde kal” çağrıları yapılıyor. Ancak ısrarla bazı vatandaşlar bu çağrılara uymamakta ısrar ediyor. Hafta sonunun da gelmesiyle birlikte hem kendi sağlığını, hem de başkalarının sağlığını tehlikeye atmayı göze alan bazı vatandaşlar, sabah saatlerinden itibaren Garipçe köyüne kahvaltı yapmak için gelmeye başladı. Ancak jandarma engeline rastladı. Hem kendi sağlığını, hem de başkalarının sağlığını düşünmeyen insanlar için jandarma uyarılarda bulundu. Garipçe köyüne girişleri engelledi.

GARİPÇE MUHTARI ELVAN ASLAN DUYURDU

Garipçe Muhtarı Elvan Ateş Aslan, jandarmaların köye girişini engellediklerini sosyal medya hesabından duyurdu. Aslan, “Kendi sağlıklarını tehlikeye atıp,evinde oturmayı beceremeyen,toplumun ve kendi sağlığını önemsemeyen insanları uyarıp köyümüze girislerini engelleyen jandarma’mıza sonsuz teşekkürler ediyorum varlığınız daim olsun?” ifadelerini kullandı.

 

blank
Etiketler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı