Connect with us

Genel

Güveloğlu: Çok çalışmaya devam edeceğiz

Published

on

blank

CHP Sarıyer İlçe Başkanı Ahmet Güveloğlu, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ardından gazetemize önemli değerlendirmelerde bulundu. Güveloğlu, “Netice ne olursa olsun biz mücadele etmeye devam edeceğiz.” dedi.

CHP Sarıyer İlçe Başkanı Ahmet Güveloğlu, Sarıyer Son Baskı gazetemizin Genel Yayın Yönetmeni Çetin Ali Aytaç’a çok özel değerlendirmelerde bulundu. Güveloğlu, “Seçim demokratik yollarla gerçekleşmiş olsaydı, seçimin galibi kesinlikle biz olurduk. Seçimin üzerinden daha bir ay geçmeden AKP’ye oy veren seçmende dahi büyük bir memnuniyetsizlik var. Çünkü bu iktidar, kendi yarattığı sorunları bu dönemde de çözemeyecek. Hatta her alanda yaşanan krizler, daha da büyüyecek. Ülkemizin CHP iktidarına çok ihtiyacı vardır. Şimdi önümüzde yerel seçimler var. 2019’da nasıl 11 büyükşehiri kazandıysak, önümüzdeki yerel seçimlerde de bunu daha da çok çoğaltmalıyız.” diye konuştu.

İşte Sarıyer Son Baskı gazetemizin Genel Yayın Yönetmeni Çetin Ali Aytaç’ın CHP Sarıyer İlçe Başkanı Ahmet Güveloğlu ile gerçekleştirdiği röportajın tamamı:

CHP Sarıyer olarak genel seçim sürecinde yaşadıklarınızı anlatır mısınız?

Seçim sürecinde Sarıyerlilerin bize ilgisi çok iyiydi. Bundan dolayı da, Sarıyer’de hem TBMM seçimlerinde, hem de Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde açık ara birinci olduk. Tabi isterdik ki, Sarıyer’de yaşadığımız bu güzel tabloyu Türkiye’de görelim. Ama demokratik olmayan bir seçim nedeniyle kaybettik. Netice ne olursa olsun biz mücadele etmeye devam edeceğiz. Çünkü bu ülkenin bize ihtiyacı var. Seçim demokratik yollarla gerçekleşmiş olsaydı, seçimin galibi kesinlikle biz olurduk. Seçimin üzerinden daha bir ay geçmeden AKP’ye oy veren seçmende dahi büyük bir memnuniyetsizlik var. Çünkü bu iktidar, kendi yarattığı sorunları bu dönemde de çözemeyecek. Hatta her alanda yaşanan krizler, daha da büyüyecek.

“ÜLKEMİZİN CHP İKTİDARINA ÇOK İHTİYACI VAR”

Ülkemizin CHP iktidarına çok ihtiyacı vardır. Bunun için çok çalışmaya devam edeceğiz. 3 dönemdir Sarıyer’de belediyeyi, oylarımızı arttırarak kazanıyoruz. Bu seçimde de AKP’ye 40 bin oy fark attık. Ayrıca geçen dönem İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçimlerini de kazandık. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde de yine İstanbul’da Erdoğan’ın yaklaşık 4 puan önünde seçimi bitirmemize rağmen AKP’liler her yere, “Teşekkürler İstanbul” pankartları astılar.

SARIYER VE İSTANBUL İÇİN TEŞEKKÜR

Biz seçimi kazanamadığımız için pankart asmayı tercih etmedik; ama buradan tüm Sarıyer ve İstanbul halkına, Cumhurbaşkanı Adayımız Kemal Kılıçdaroğlu’na çok büyük bir destek vererek Sarıyer’de ve İstanbul’da birinci çıkmasını sağladığı için teşekkür ederim.

Sarıyer’de aldığınız oyu yeterli buluyor musunuz?

Hayır. Daha fazlası olabilirdi. Arkadaşlarımız çok büyük bir özveriyle çalıştılar. Ancak ben kendi adıma çalışmamızı tam yeterli bulamadım. Çünkü bir Atatürk Oto Sanayi’nin tamamında seçim çalışması yapamadık. Eksik kaldık. Bu yüzden seçim çalışmalarında tam istediğimizi alabildik, diyemem. Ama inanılmaz bir özveriyle sahada çalışan arkadaşlarımın da tüm emeklerine çok teşekkür ederim. Şimdi önümüzde yerel seçimler var. 2019’da nasıl 11 büyükşehiri kazandıysak, önümüzdeki yerel seçimlerde de bunu daha da çok çoğaltmalıyız. Seçime Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun önderliğinde gideceğimizi düşünüyorum.

“BÜYÜKŞEHİRLERİ VE DAHA ÇOK İLÇEYİ ALMAK ZORUNDAYIZ”

Bu süreçte çok çalışarak büyükşehirleri ve daha çok ilçeyi almak zorundayız. Çünkü yerel seçimde alacağımız büyük bir zaferle genel seçimlere daha büyük bir moralle hazırlanmış olacağız. Zaten halkçı belediyelerimiz, yönetim anlayışıyla halkta çok büyük bir karşılık buldu. Önümüzdeki yerel seçim sürecinde bu karşılığın daha da artacağını düşünüyorum.

blank
blank
blank