Connect with us

Genel

İçişleri Bakanlığı’ndan yeni koronavirüs genelgesi

Published

on

blank

İçişleri Bakanlığı’ndan son dakika açıklaması… Koronavirüs tanısı konan ancak izolasyon koşullarına uymayan vatandaşlar için yeni genelge 81 il valiliğine gönderdi.

İçişleri Bakanlığı, koronavirüs tanısı konan ancak izolasyon koşullarına uymayarak risk yaratan kişilere ilişkin genelgeyi 81 il valiliğine gönderdi.

İçişleri Bakanlığı genelgesine göre;

Evde izolasyon koşullarını ihlal eden kişiler, karantina süreçlerini yurt ve pansiyonlarda tamamlayacak.

Yurt ve pansiyonların güvenliği, mülki idare amiri gözetiminde kesintisiz sürdürülecek, bunun için yeteri kadar personel görevlendirilecek.

Genel

Sarıyerliler kan vermek için sıraya girdi

Published

on

blank

Kızılay kritik seviyenin altına inen kan ihtiyacı için İstanbul’un 39 ilçesinde kan bağışı kampanyası başlattı. Bu merkezlerden biri de Sarıyer oldu. Üç gün sürecek kampanyaya destek vermek isteyen vatandaşlar çadırların önünde uzun kuyruklar oluşturdu. Sarıyer Belediyesi çalışanları ise kampanyanın en büyük destekçilerinden biri oldu.

Türk Kızılayı kan stoklarının kritik seviyenin altına düşmesi nedeniyle İstanbul’un 39 ilçesinde kan bağışı noktaları kuruldu. Bu zor günlerde kan bağışına ihtiyaç duyan insanlar için Sarıyer Merkez’de kurulan çadır önünde sıra oluştu. Sarıyer Kaymakamı Mehmet Özer’in de kan verdiği kampanyaya Sarıyer Belediyesi personelleri de destek verdi. Pandemi çerçevesinde kan ihtiyacının arttığını dile getiren Sarıyer Kaymakamı Mehmet Özer, üç gün boyunca ilçe genelinde 750 ünite kan ihtiyacının giderilmesinin hedeflendiğini ifade etti. Kan bağışı için Sarıyer Merkez’e gelenlerin arasında vatandaşların yanı sıra siyasi partilerin ilçe başkanları, Sarıyer Belediyesi başkan yardımcıları, müdürler, muhtarlar ve belediye çalışanları da vardı. Sizler de başka hayatlara umut olmak isterseniz 14-16 Haziran tarihleri arasında devam edecek bağış kampanyası için 09.00 / 20.30 saatleri arasında Sarıyer Cumhuriyet Meydanı’ndaki Kızılay çadırlarında kan verebilirsiniz.

blank

Continue Reading

Genel

Kilyos’ta köpeğe çarpan araç, umursamadan gitti

Published

on

blank

Kilyos’ta süratli giden bir sürücü, o sırada yolda bulunan bir köpeğe çarpıp kaçtı. Kazada köpek ağır yaralandı ve tedavi altına alındı.

Sarıyer Kilyos’ta süratli giden bir sürücü, o sırada yolda bulunan bir köpeğe çarpıp kaçtı. İsmi ‘Tiger’ olan köpek ağır yaralandı. Klinikte tedavi altına alan köpekte kırıklara rastlandığı öğrenildi. Bazı hayvanseverler ise yaşanan kaza sonrasında tepki gösterdi ve Sosyal Tesisler’in bulunduğu plaj yolunda araçların çok hızlı gittiğini, bu bölgede birçok kedi ve köpeğin ezildiğini ifade ederek, yetkililerden önlem alınmasını istedi.

 

Continue Reading

Genel

Sarıyer’den deniz kirliliğine dikkat çekecekler

Published

on

blank

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, KEİ Genel Sekreteri Mıchael B. Chrıstıdes, ABD İstanbul Başkonsolosu Daria Darnell ve dünya serbest dalış rekortmeni Şahika Encümen Kireçburnu’nda ağ toplayacak.

Sarıyer Belediyesi, Karadeniz Araştırmaları Merkezi ve Karadeniz Ekonomik İşbirliği Örgütü (KEİ) deniz kirliliğine dikkat çekmek amacıyla Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, KEİ Genel Sekreteri Mıchael B. Chrıstıdes, ABD İstanbul Başkonsolosu Daria Darnell ve AB Delegasyonu Ankara’dan bir temsilcinin katılımıyla Sevgi&Barış Teknesi’nde bir program düzenleyecek. Gerçekleşecek programda geri dönüşüme dikkat çekmek amacıyla eski balık ağları ve denize atılan çöpler toplanacak. Dünya serbest dalış rekortmeni Şahika Encümen’in de dalış yapacağı etkinliğin ardından Büyükelçi Crıstıdes, Başkan Genç ve Şahika Encümen’in katılımıyla basın toplantısı düzenlenecek.

PROGRAM:

TARİH:15 Haziran 2021

YER: Sarıyer Belediyesi Sevgi&Barış Teknesi /Kireçburnu Haydar Aliyev Parkı

SAAT:11.00

Continue Reading

Popüler