Connect with us

Genel

İMAMDAN HAYIR DİYECEK OLANLARA AĞIR İFTİRA! CAMİ KARIŞTI…

Published

on

blank

Ümraniye’deki bir camide cuma vaazı veren İmam Hüseyin Güleç, Nisan ayında yapılması planlanan Başkanlık referandumunda “Hayır” oyu kullanacak olanları hainlikle suçladı.Cemaat tepki gösterdi.

Türkiye’de, Nisan ayında yapılması planlanan Başkanlık referandumu öncesi tansiyon iyice yükselmeye başladı.Demokrasiden bahseden hükümet, referandumda “Hayır” diyecek olanları hedef gösterirken, sokaklarda “Hayır” bildirileri dağıtanlarda gözaltına alınıyor.Bazı vatandaşlarda elinde silahla fotoğraflar çekilip, “Hayır” oyu propagandası yapanları sokaklarda bekliyor olacağız, diye tehdit ediyor.

EVET PROPAGANDASI CAMİDE

Hükümetin baskıcı tutumu altında seçime gitmeye hazırlanan Türkiye’de, “Evet” propagandası camilere kadar girdi.Ümraniye Modoko Camii İmamı Hüseyin Güleç, 03 Şubat 2017 tarihinde Ümraniye İmes Sanayi Camii’nde verdiği Cuma vaazında Başkanlığa Hayır diyenleri gafillikle, hainlikle suçladı, AKP’nin icraatlarını sayarak “Evet” propagandası yaptı.

Güleç’in “Hayır” oyu verecekler için kullandığı “15 Temmuz’daki bu milletin iradesiyle, bu milletin istikrarıyla oynayan katiller bunlar. Faturayı ödesinler o faturayı” ifadeleri Cuma namazı için camiye gelen cemaatin tepkisini çekti.

Cemaat, Güleç’e “Hocam hepimiz camideyiz. Hayır diye düşünenler de var. Camii burası” diye tepki gösterdi..Cemaatin tepkisinin ardından İmam Güleç “Biz Hayırcılara da saygılıyız Evetçilere de saygılıyız. Herkes hürdür iradesini söyler, fikrini söyler. Size bir şey dediğimiz yok” dedi.

Cemaattekiler ise “Hain diyorsunuz, ne diyorsunuz? Yapmayın böyle” diye tepki göstermeye devam ettiler.

 

Click to comment

Bir Cevap Yazın