Connect with us

Genel

İmamoğlu’ndan İstanbullulara iki yeni hizmet

Published

on

blank

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, her gün 100 bin çocuğa süt ulaştıran “Halk Süt” projesinde görev alan çalışanlarla bir araya geldi. Burada çalışmalar hakkında bilgi veren İmamoğlu, yakında İstanbul’da ‘Halk Market’ ve ‘Halk Lokantaları’nın açılacağını duyurdu.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, seçim vaatleri arasında yer alan ve yaklaşık 5 ay önce hayata geçirilen “Halk Süt” projesinde çalışanlarla bir araya geldi.

Şu anda günde 100 bin çocuğa süt ulaştırdığı belirtilen projede görev alan kadın ve ulaştırma görevlilerine “yardım melekleri” olarak seslenen İmamoğlu, “Sizlerle yüz bin çocuğa dokunuyoruz. Yüz bin çocuğa dokunmakla kalmıyorsunuz, yüz bin annenin mutlu olmasına sebep oluyorsunuz. Yüz bin annenin yanı sıra, onun yakın çevresine umut veriyorsunuz” dedi.

“Veren elin alan eli görmediği Halk Marketleri hayata geçireceğiz”

İBB’nin aktardığına göre, Halk Süt projesinde çalışanlara, “Siz, büyükşehir belediye başkanı veya yöneticilerin eli değilsiniz aslında, 16 milyonun elisiniz, vicdanısınız” sözleriyle seslenen İmamoğlu, “Yani aslında, kendiniz için de çalışıyorsunuz. İnanın çok mutluyum. İyi ki böyle bir süreci hızlıca başlatmışız. Yenilerini yapmak zorundayız. Arkadaşlarım çalışıyor; biz, insanlara en temiz gıda erişimini sağlayacağız, göreceksiniz. Bu şehrin onlarca noktasına ‘Halk Market’i açacağız. İnsanların ihtiyaç duyduklarında, oradan ürün alabildikleri, aynı zamanda satın da alabildikleri, bizim kayıtlı kartlarımızın geçtiği ve hiç hissettirmeden, veren elin alan eli görmediği bir biçimde sağlıklı gıdaya eriştikleri Halk Marketler’i harekete geçireceğiz” dedi.

Çalışanlar yaşadıklarını anlattı

İmamoğlu’nun ardından söz alan çalışanlar süt dağıtım sırasında tanık oldukları bazı olayları anlattı. Şiddet gören kadınlardan, cinsel istismara maruz kalan çocukların dokunaklı hikayelerini anlatan çalışanlardan bazıları, gözyaşlarına hakim olamadı. İmamoğlu da, “Sütten çok daha fazlası. Şehrin melekleri gibisiniz. Harika. Tam da istediğimiz şey” karşılığını verdi.

Projede çalışan bir şoför de “Bizler, girdiğimiz bölgelerde, sahalarda artık tanınıyoruz. Ekip arkadaşımızla bölgeye girdiğimiz zaman, ‘Süt annemiz geldi’, diye alkış tutuyorlar. İnsanlar gerçekten çok mutlu oluyorlar. Bu süt projesiyle milyonlara dokunduk” sözleriyle yaşadıklarını anlattı.