Connect with us

Genel

Sivil Oluşum Sarıyer’den 8 Mart’a davet

Published

on

blank

Sarıyer’in yeni sivil toplum hareketi olan Sivil Oluşum Sarıyer, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde “Türkland” isimli tiyatro oyununa tüm Sarıyerlileri davet ediyor.

Yapılan açıklamada, “Saygıdeğer Sarıyerliler, 1857 yılında New York’ta yakılarak öldürülen 120 kadın emekçiyi anıyoruz. Bu anlamlı günde, 163 yıl önce katledilen 120 tekstil işçisi kadını, yine çok anlamlı bir etkinlikle anacağız. Bu yılki anmamızın teması GÖÇ. GÖÇ her insanı vuruyor ama özellikle de KADINLARI VE ÇOCUKLARI. Biz Sivil Oluşum Sarıyer (SOS) ve Cumhuriyetçi Eğitim Vakfı Sarıyer Şubesi ile birlikte düzenlediğimiz etkinlikte, GÖÇ ile kimliğinden, vatanından kopartılmış bir kız çocuğunun, iki arada, bir derede süren hayatını irdeleyen TÜRKLAND oyununu takdim ediyoruz. GÖÇMENLERİN karlar, buzlar altında, iğreti botlarla, denizlerin dalgalarında, sınır tellerinde ve de nehir boylarında son bulan yaşamlarına ithafen TÜRKLAND performansında buluşmaya davet ediyoruz. Sizleri de bu anlamlı günde, ülkemiz ve dünyamızın en önemli sorunlarından GÖÇ konusunu ele alan TURKLAND performansında aramızda görmekten mutluluk duyacağız. İlgi göstermeniz dileğiyle saygılar sunuyoruz.

Sivil Oluşum Sarıyer (SOS) Cumhuriyetçi Eğitim Vakfı Konferans Salonu (Cumhuriyet mahallesi, Sarıyer) 8 Mart 2020 Pazar Saat 15:00

blank

blank
blank
blank