Connect with us

Genel

İstanbul’da korkunç olay! Ağaca asılı ceset bulundu

Published

on

blank

İstanbul Fatih’teki Sirkeci Parkı’nda ağaca asılı olarak yabancı uyruklu bir erkeğin cansız bedeni bulundu. Ölen kişinin cansız bedeni, kimliğinin ve kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

Olay, saat 04.00 sıralarında Sirkeci Parkı’nda yaşandı. Çevredeki vatandaşlar, ağaca asılı olarak yabancı uyruklu bir erkek bedeni buldu. İhbar üzerine parka gelen sağlık ekipleri, ağaca asılı halde bulunan kişinin öldüğünü tespit etti.

Polis ekipleri de park ve çevresinde güvenlik önlemi aldı. Üzerinden kimlik çıkmayan kişinin cenazesi olay yeri ekiplerinin incelemeler sonrası, kimliğinin tespiti ve kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

Polis, olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlattı.

Click to comment

Bir Cevap Yazın

Genel

Sarıyer’den deniz kirliliğine dikkat çekecekler

Published

on

blank

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, KEİ Genel Sekreteri Mıchael B. Chrıstıdes, ABD İstanbul Başkonsolosu Daria Darnell ve dünya serbest dalış rekortmeni Şahika Encümen Kireçburnu’nda ağ toplayacak.

Sarıyer Belediyesi, Karadeniz Araştırmaları Merkezi ve Karadeniz Ekonomik İşbirliği Örgütü (KEİ) deniz kirliliğine dikkat çekmek amacıyla Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, KEİ Genel Sekreteri Mıchael B. Chrıstıdes, ABD İstanbul Başkonsolosu Daria Darnell ve AB Delegasyonu Ankara’dan bir temsilcinin katılımıyla Sevgi&Barış Teknesi’nde bir program düzenleyecek. Gerçekleşecek programda geri dönüşüme dikkat çekmek amacıyla eski balık ağları ve denize atılan çöpler toplanacak. Dünya serbest dalış rekortmeni Şahika Encümen’in de dalış yapacağı etkinliğin ardından Büyükelçi Crıstıdes, Başkan Genç ve Şahika Encümen’in katılımıyla basın toplantısı düzenlenecek.

PROGRAM:

TARİH:15 Haziran 2021

YER: Sarıyer Belediyesi Sevgi&Barış Teknesi /Kireçburnu Haydar Aliyev Parkı

SAAT:11.00

Continue Reading

Genel

İBB doğa kampı başlıyor

Published

on

blank

İstanbul’un 39 ilçesinden çocuk ve gençler, İBB Doğa Kampı’nda bir araya gelecek. 28 Haziran ve 30 Ağustos tarihleri arasında düzenlenecek kampa katılanlar, birbirinden keyifli etkinliklerle unutulmaz bir yaz tatili geçirecek. 9-15 yaş arası çocukların katılabileceği kampa, aileler 5-17 yaş arasındaki engelli çocuklarını da kayıt edebilecek. Kayıtların başladığı İBB Doğa Kampı, Çekmeköy Nişantepe Orman Park’ta yapılacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), İstanbul’un 39 ilçesindeki çocuk ve gençlerin birbirleriyle kaynaşmaları, erken yaşta sorumluluk duygusu,  takım ruhu ve sportif bilinç kazanmaları amacıyla Doğa Kampı düzenleyecek. Kamp boyunca yapılacak eğitim ve etkinliklerle çocuklarla gençlerin, sportif ve teknik gelişimlerine katkı sağlanacak. Eğlenceli ve eğitici serbest zaman aktiviteleriyle de renkli bir yaz tatili yapmaları sağlanacak.

KAYITLAR BAŞLADI

İBB Gençlik ve Spor Müdürlüğü ile SPOR İSTANBUL iş birliğinde Çekmeköy Nişantepe Orman Park’ta düzenlenecek olan kamp için kayıtlar event.spor.istanbul  adresi üzerinden başladı. 9 ve 15 yaş arasındaki çocukların kayıt olabildiği kampa, engelli bireyler de katılabilecek. Aileler kampa 5 – 17 yaş arası engelli çocuklarının kayıtlarını yapabilecekler.

12’si engelli olmak üzere günlük 100 kişilik kontenjanı bulunan kampın kayıtları haftalık olarak alınıyor. Katılmak istenen dönemin kontenjanı dolduğunda çocuklar kayıt için bir sonraki döneme yönlendiriliyor.

ETKİNLİK DOLU BİR YAZ TATİLİ

İBB Doğa Kampı, 28 Haziran’da başlayacak ve 30 Ağustos’a kadar devam edecek. Kampta çocuklar için birbirinden eğlenceli etkinlikler ve eğitimler düzenlenecek. Hafta içi her gün devam edecek olan kampta kaya tırmanışı, bisiklet, oryantiring, okçuluk, atletizm, doğada yaşam teknikleri, ekolojik ve sanat atölyeleri, ilk yardım ve afet bilinçlendirme atölyeleri, survivor oyun parkurları, ipli macera parkı aktiviteleri, sağlıklı beslenme aktiviteleri ve eğitimleri yapılacak. Konaklamasız olarak günü birlik gerçekleştirilecek olan kampa çocuklar isterse 1 gün, isterlerse 5 gün boyunca katılabilecekler.

ULAŞIM VE ÜÇ ÖĞÜN YEMEK İBB’DEN

İBB, transfer araçlarıyla çocukların kampa ulaşmalarına da destek olacak. Avrupa Yakası’ndaki İBB Sefaköy Yüzme Havuzu ve Fatih Spor Kompleksinden her gün saat 08:00’de; Anadolu Yakası’daki Ümraniye Haldun Alagaş Spor Tesisinden ve Kartal Hasan Doğan Spor Kompleksinden her gün saat 08:30’da kamp alanına araç tesis ediecek. Kampa katılacak çocukların tişört, matara, şapka ve çantaları İBB tarafından hediye edilecek. Çocuklardan da yanlarında yedek eşofman, el havlusu, iç çamaşırı ve çorap getirmeleri istenecek. Katıldıkları süre boyunca çocukların yemekleri de kampta verilecek. Katılımcılar 18 yaşından küçük olacağı için aileler kayıt adresindeki muvafakatnameyi imzalayarak kamp görevlilerine teslim edecekler.

HAŞEREYE VE PANDEMİYE KARŞI TEDBİRLER ALINDI

İBB, kamp alanında pandemi ve haşereye karşı çeşitli önlemler alıyor. Her türlü haşereye karşı ilaçlama çalışmalarının şimdiden başlatıldığı kamp alanında eğitim alanları ve aktivite parkurları düzenli olarak ULV cihazları ve dezenfektasyon pompaları ile dezenfekte ediliyor.

Continue Reading

Genel

Sarıyer Belediyesi’nden kan bağışı çağrısı

Published

on

blank

Sarıyer Belediyesi, “Dünya Gönüllü Kan Bağışçıları Gününde” kan bağışı yapılması için Sarıyerlilere çağrı yaptı ve 14-15-16 Haziran tarihlerinde Sarıyerlileri, kan bağışı için Sarıyer Meydanı’na davet etti.

İstanbul Valiliği, Sarıyer Belediyesi ve Türk Kızılayı, “Dünya Gönüllü Kan Bağışçıları Gününde” kan bağışı için çağrıda bulunuyor. Sarıyer Belediyesi’nden yapılan açıklamada,  “Değerli Hemşerimiz, Covid-19 salgını nedeni ile Kızılay’ımızın kan stokları kritik seviyenin altına inmiştir. Bu zor günlerde değerli desteklerinize ve kan bağışlarınıza her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyulmaktadır. Sizleri Hayat kurtarmak üzere 14-15-16 Haziran (P.tesi-Salı-Çarşamba) -Sarıyer Meydana 09:00-20:30 saatleri arasından kan bağışına bekliyoruz. Haydi Sarıyer! Vakit İyilik Vakti.” denildi.

Continue Reading

Popüler