Connect with us

Genel

Gelecek Partisi Sarıyer’e yeni ilçe başkanı atandı

Published

on

blank

Genel Başkanlığını Ahmet Davutoğlu’nun yaptığı Gelecek Partisi’nin Sarıyer İlçe Başkanlığı’na, daha önce AKP Sarıyer’in kurucuları arasında yer alan Erhan Vergili atandı.

AKP Sarıyer’in kurucularından Erhan Vergili, AKP’den ayrılarak Ahmet Davutoğlu’nun Gelecek Partisi’ne geçmişti.

Gelecek Partisi’nin Sarıyer İlçe Başkanlığı’na Sarıyer siyasetinin önemli isimlerinden Erhan Vergili’nin atandığını Gelecek Partisi İstanbul İl Başkanı İsa Mesih Şahin sosyal medya hesabından “Sarıyer İlçe Başkanımız olarak Erhan Vergili atanmıştır. Hayırlı olsun Sarıyer.” İfadesiyle duyurdu.

“SARIYER’DE UMUTLU BİR GELECEĞE MERHABA DEDİK”

Sarıyer İlçe Yönetimini oluşturmak için çalışmalarını tamamladığını ifade eden Gelecek Partisi Sarıyer İlçe Başkanı Erhan Vergili, “Tüm Türkiye’de olduğu gibi Sarıyer’de de umutlu bir geleceğe merhaba dedik. Geleceğe hep birlikte yürüyeceğiz. Demokrasi için, insan hakları için, güzel bir gelecek isteyip de başka partilerde düşüncelerini özgürce ifade edemeyen herkesi Gelecek Partisi’nin çatısı altında toplanmaya davet ediyorum.” dedi.

‘EL ELE, KOL KOLA, GÖNÜL GÖNÜLE’

Ülkemizde huzurun, adaletin ve refahın hoyratça ve hunharca yok edildiğini ve Gelecek Partisi olarak seyirci kalamayacaklarını kaydeden Erhan Vergili, “Genel Başkanımız Sayın Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’nun önderliğinde, tüm halkımıza hizmet etmek için kutsal bir yola çıktık. Gelecek Partisi’nin ilkeleri doğrultusunda hiç kimseyi ötekileştirmeden, Sarıyer’deki dört yüz bin vatandaşımızı da eşit görecek şekilde hareket edeceğiz. Türkiye’nin, İstanbul’un ve Boğaz’ın incisi Sarıyer’in yarınlarını, geleceğini düşünen herkesi bizimle birlikte hareket etmeye ve destek olmaya davet ediyorum. Bize güvenerek bu görevi veren Genel Başkanımız Ahmet Davutoğlu’na, Genel Merkez Teşkilat Başkanımız Selim Temurci’ye ve İl Başkanımız Sayın İsa Mesih Şahin’e de çok teşekkür ediyorum.  Ayrıca bugüne kadar tüm mücadelemde bana en büyük gücü veren eşim Selma ve sevgili kızlarım Defne Nazende ve İrem Asya’ya teşekkür ediyorum.  El ele, kol kola, gönül gönüle yürüyeceğimiz çok uzun bir yolumuz var. Sarıyer’imize hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.

ERHAN VERGİLİ KİMDİR?

1977 Almanya doğumlu olan Erhan Vergili, aslen Sivas Suşehrilidir. 
Otomotiv sektöründe faaliyet gösteren başarılı işadamı Vergili evli ve iki kız çocuk babasıdır. 
Sarıyer siyasetinin de önemli isimlerinden olan Vergili AKP Rumelihisarı Kurucu Mahalle Başkanlığı yaptı. Vergili 2011 genel seçimlerinde de İstanbul 2. Bölgede Milletvekili Aday Adayı oldu. 
Birçok sivil toplum kuruluşunda da görev alan Vergili, Akil Gençlik Platformu İstanbul İl Başkanlığı yaptı.
Aydın Gençlik Derneği kuruculuğu ve genel başkan yardımcılığı ve İstanbul İl Başkanlığı görevinde bulundu.
Sarıyer’in önemli spor kulüplerinden biri olan Ferahevler Spor Kulübü’nde de asbaşkanlık görevinde bulundu. 
Siyasetteki aktif çalışmalarıyla dikkat çeken Vergili, Türkiye’nin birçok ilinde düzenlenen seminerlerde de görev aldı.

Genel

Pınar Mahallesi’nde fırtınadan uçan baca, karşı binanın çatı katı duvarını yıktı

Published

on

blank

Sarıyer’de dün akşam saatlerinde etkili olan yağış ve fırtınayı seyretmek için balkona çıkan evli çift, salona döndüklerinde kalktıkları koltuğun üzerinde karşı binanın bacasını buldu. Odalarının duvarını yıkan bacayı gören çift büyük şok yaşadı.

Olay dün akşam saatlerinde Sarıyer Pınar Mahallesi İğde Sokak’ta bulunan 3 katlı bir binanın çatı katında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre Elif ve Enes Şahin çifti salonda bulunan üçlü kanepenin üzerinde oturmuş televizyon izliyorlardı. Yağmur yağmaya başlayınca yağmuru izlemek için kalkıp balkona çıkan çift, birkaç dakika sonra büyük bir gürültü duydu. Birkaç dakika önce oturdukları kanepenin üzerinde karşı binanın bacasını, evin çöken çatısını gören çift şok geçirdi. Çifti komşuları teselli ederken, olay yerine itfaiye ekipleri çağrıldı. İtfaiye ekipleri kopan çatıdan kalan ve tehlike arz eden parçaları da aldı.

Yaşanan olaylardan sonra belediye ekipleri çevrede başlattığı hasar tespit çalışmaları devam ediyor.

Continue Reading

Genel

Sarıyer’de şiddetli fırtına ağaçları yola devirdi

Published

on

blank

İstanbul genelinde etkili olan şiddetli yağış ve rüzgar nedeniyle Sarıyer’de ağaçlar gövdesinden kırılarak yola devrildi. Ağaçlar nedeniyle trafikte yoğunluk yaşandı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün uyarılarının ardından İstanbul genelinde dün akşam saatlerinde şiddetli yağış ve rüzgar etkili olmaya başladı. Sarıyer’de yağış ve rüzgar etkisini artırarak Büyükdere Caddesi ve Sakıp Sabancı Caddesi’nde bulunan bazı ağaçların yola devrilmesine neden oldu. Yolların ağaçlarla kapanması nedeniyle trafikte uzun araç kuyrukları oluştu. Vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine itfaiye ve polis ekipleri yönlendirildi. Polis ekipleri yol üzerinde önlem alarak trafiği başka yollara yönlendirirken, itfaiye ekipleri ise ağaçları kaldırmak için çalışma başlattı. Yol üzerinde geri dönüşleri mümkün olmayan İETT otobüsleri ise kontak kapatarak, ağaçların kaldırılmasını bekledi.

Ekipler, yoğun bir çalışmayla yoldaki ağaçları temizledi ve daha sonra trafik yeniden normal akışına döndü.

Continue Reading

Genel

Sarıyer’deki köpek otelinde dehşet

Published

on

blank

Sarıyer’deki hayvan otelinde köpeği, başka bir köpeğin saldırısı sonucu ölen Beliz Naz Özışıkçılar savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Beliz Naz Özışıkçılar, Sarıyer’deki köpek oteline 18 Temmuz’da yurt dışı seyahatine gitmeden önce Pomerian cinsi Puffy isimli köpeğini bıraktı. Otelde bulunan Staffordshire cinsi köpek, Puffy’e saldırdı. Otel çalışanının gözlerinin önündeki saldırıda Puffy hayatını kaybetti. Olayın ardından Özışıkçılar, avukatı aracılığıyla İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Özışıkçılar, yurt dışında olduğu sırada bilinmeyen bir numaradan arandığının anlattığı dilekçede, arayan kişinin kendisine köpeğinin öldüğünü söylediği belirtildi. Otelde çalışan bir kadının saldırıyı görmesine karşın durdurmadığı kaydedilen dilekçede işletmecinin otele en fazla 12 köpek alınabileceğini söylediği ancak otelde 22 köpeğin kaldığı öne sürüldü

Suç duyurusu dilekçesinde, otel sahibi Neva D.T. ile otel çalışanının ‘görevi kötüye kullanma’ suçundan 1 yıldan 7 yıla kadar hapisle cezalandırılması talep edildi.

Continue Reading

Popüler

blank