Connect with us

Genel

İSTANBUL’UN BEKÇİLERİ BU GECE GÖREVE BAŞLIYOR… PEKİ, SARIYER’DE KAÇ GECE BEKÇİSİ OLACAK

Published

on

blank

Özal döneminde başlayan ve daha sonra kaldırılan gece bekçiliği dönemi yeniden başlıyor. Bu geceden itibaren 386 bekçi İstanbul sokaklarında olacak.

Geceleri İstanbul’un mahallelerinde nöbet tutacak 386  bekçi, bu akşam ilk görevine çıkacak.  İstanbul Emniyet Müdürlüğü, mahallelerde güvenliğin sağlanması için 8  Şubat’tan itibaren bekçiliğe müracaat eden 8 bin 320 kişiden 700’ünü seçti.  Teorik ve uygulamalı eğitimden geçen bekçilere, Özel Hareket polislerinin  katıldığı derslerde araç durdurma ve silah kullanma teknikleri öğretildi. Eğitimini başarılı şekilde tamamlayan 386 bekçi, bu akşam ilk  mesaisine çıkacak. Mahallelerde görev yapacak bekçiler, güneşin batışından  doğuşuna kadar devriye görevini yerine getirecek. 8 saat çalışma ve haftada bir  gün istirahat esasına göre çalışacak bekçiler, ilk etapta polis eşliğinde göreve  çıkacak. Çarşı ve mahalle bekçileri, daha sonra da her mahallede iki kişi olacak  şekilde nöbet tutacak. Eğitimi süren 136 ve diğer işlemleri devam eden 178 kişi olmak üzere  314 bekçi de daha sonra göreve başlayacak.

SARIYER’DE 22 BEKÇİ BU GECE GÖREVİNE BAŞLIYOR

Şubat ayında İstanbul’un hangi ilçesinde kaç tane bekçinin görevde olacağını açıklayan İstanbul Valiliği, bu rakamlarda değişikliğe gitmedi. Bu doğrultuda, bu gece 22 bekçi Sarıyer’de göreve başlayacak.

 

Click to comment

Bir Cevap Yazın