Connect with us

Siyaset

KILIÇDAROĞLU 2019 TALİMATINI VERDİ. İSTANBUL’DA SÜRPRİZ 3 İSİM ÖNE ÇIKTI

Published

on

blank

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Mart 2019’da yapılacak olan yerel seçimler için start verdi. Büyükşehirler için şimdiden bazı adaylar ön plana çıkarken, İstanbul’da ise 3 isim adaylık için konuşuluyor.

CHP, Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatıyla Mart 2019’da yapılacak olan yerel seçimler için çalışmalara başladı. Çalışmaların başlamasıyla dikkatler en çok İstanbul, Ankara ve İzmir’de kimlerin aday olacağı yönüne çevrildi. İzmir’de adaylık sürecinin Aziz Kocaoğlu’nun yeniden devam edip etmeyeceğiyle ilgili olduğu belirtilirken, son yerel seçimde İzmir ilçelerinde yara alan CHP’nin bu sefer İzmir’de 30’da 30 yapmak için çok sıkı hazırlık içinde olduğu belirtildi.

İSTANBUL’A 3 ADAY

2009 seçimlerinde Kılıçdaroğlu ile 2014 seçimlerinde Mustafa Sarıgül’le Kadir Topbaş’a az bir farkla İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni kaptıran CHP’de, 2019 yerel seçimlerinde üç ismin İstanbul’a aday olmaya hazırlandığı ve genel başkana isteklerini ilettiği ifade edildi. İlk olarak CHP’nin Meclis Başkanvekili olan Akif Hamzaçebi’nin CHP liderine niyetini belli ettiği ifade edilirken, Gürsel Tekin’in ve Engin Altay’ın da İstanbul’a aday olmak için çalışma hazırlığında olduğu söylendi. Bu isimler içinde Karadenizli olmasıyla birlikte Akif Hamzaçebi’nin şanslı olduğu ve ön plana çıktığı konuşuluyor. Kılıçdaroğlu’nun, İstanbul’da Karadenizli nüfusunun çok yoğun olması sebebiyle Hamzaçebi’ye daha sıcak baktığı belirtildi. Mustafa Sarıgül’ün de, yeniden Şişli Belediye Başkanlığı’nı istediği konuşulurken, Kadir Topbaş’ın İstanbul’a yeniden aday olmayacağı süreçte İstanbul içinde nabız yoklayabileceği öne sürüldü.

ANKARA’DA YILDIRIM

Ankara’da şu ana kadar büyükşehir için anılan tek isim eski Ankaragücü Başkanı Cengiz Topel Yıldırım. Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ın da adı kulislere yansıyor.

Click to comment

Bir Cevap Yazın