Connect with us

Genel

İstanbul’un plajları sporla hareketleniyor

Published

on

blank

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, her yıl olduğu gibi bu yaz da İstanbulluları plajlarda sporla buluşturuyor. Plajlarda 5 Haziran’dan itibaren haftanın beş günü birçok farklı spor etkinliği düzenleniyor. 9 plajda, 6 branşta yapılan etkinlikler önümüzdeki günlerde 11 plajda devam edecek.

İstanbul’da yaz, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından birçok noktada devam eden açık alan etkinlikleri, doğa kampı ve spor organizasyonlarıyla renklenirken, plajlar da sporla hareketleniyor. Serinlemek için plajlara gelen vatandaşlar İBB Gençlik ve Spor Müdürlüğü ile Spor İstanbul tarafından düzenlenen spor etkinlikleriyle keyifli anlar yaşıyor.

Spor etkinlikleri, alan kurulumları İBB İşletmeler Müdürlüğü tarafından yapılan plajlarda gerçekleştiriliyor. 5 Haziran’da başlayan etkinlikler Arnavutköy’deki Karaburun ve Yeniköy plajları, Bakırköy Florya L Motel Plajı ve Güneş Plajı, Çatalca Yalıköy Plajı, Sarıyer Kısırkaya ve Caddebostan (1-2-3)  plajlarında yapılıyor.

Pazartesi ve salı günleri hariç haftanın beş günü 11.00 ve 18.00 saatleri düzenlenen etkinlikler kapsamında; plaj voleybolu, plaj futbolu, plaj tenisi, futbol ayak tenisi, koordinasyon parkuru etkinlikleri ve badminton etkinlikleri yapılıyor. Plajlardaki etkinliklere katılan çocukları spora teşvik etmek amacıyla gün boyu; plaj kova seti, oyuncak, voleybol-futbol antrenman topları ve badminton setleri hediye ediliyor.

Yaz boyunca spor etkinliklerinin yapılacağı plaj sayısı 11’e çıkacak ve İBB’nin plaj spor etkinlikleri 15 Eylül’e kadar devam edecek.

Genel

Memleket Partisi Sarıyer’in 1. Olağan Kongresi yapıldı

Published

on

blank

Memleket Partisi Sarıyer’de ilk kongre heyecanı yaşandı. Büyükdere’deki ilçe binasında gerçekleştirilen kongrede Doğan Altıntaş, yeniden başkan seçildi.

Memleket Partisi Sarıyer İlçesi, ilk kongresini gerçekleştirdi. Büyükdere’deki ilçe binasının bahçesinde yapılan kongre, koronavirüs önlemleri alınarak gerçekleştirildi. Yoğun bir katılımın olduğu kongreye Memleket Partisi’nin Kurucular Kurulu Üyeleri Mehmet Kazancı, Ali Evren Özsoy, Aykut Demiray ve Meryem Şengül Kala, Memleket Partisi İstanbul İl Başkanı Ertuğrul Gülsever ve il yöneticileri, DSP Sarıyer İlçe Başkanı Alaaddin Pınarbaşı, CHP Sarıyer ilçe yöneticileri, AKP Sarıyer ilçe yöneticileri, Memleket Partisi Şişli İlçe Başkanı ve bazı muhtarlar katılım sağladı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan kongrede, İlçe Başkanı Doğan Altıntaş tarafından faaliyet raporu okundu. Yapılan oylama ile yönetim idari ve mali açıdan ibra edildi.

MEHMET DENİZ: SARIYER’DE İYİ İNSANLARLA YOL YÜRÜYECEĞİZ

Kongrede konuşan Memleket Partisi İstanbul İl Başkan Yardımcısı Mehmet Deniz, “Başkanımız Doğan Altıntaş ve yönetim kurulu üyeleri yaklaşık 1 ay önce atanmışlardı. Fakat bu ilçe örgütü 3 ay önce kuruldu. Dolayısıyla bu süre zarfında emek sarf eden tüm yoldaşlarıma teşekkür ediyorum. Maddi ve manevi açıdan her zaman yanımızda olan arkadaşlarıma da şükranlarımı sunuyorum. Bize ‘kaynaklarınız nerede?’ diyenlere cevap olarak bizim kaynağımız kendi kadrolarımız, üyelerimiz demek istiyorum. Türk siyasetinde ve toplumumuzda en büyük sorunun üslup ile nezaket olduğunu düşünüyorum. Maalesef son yıllarda bu iki husus çok geriledi. 1970’li yıllarda Türkiye büyük buhranlar yaşarken Bülent Ecevit, Süleyman Demirel, Necmettin Erbakan ve Alparslan Türkeş siyasi üsluplarını bozmadılar. Türkiye teknoloji olarak çağ atladı diyorlar; ancak üslupta çağ dışı kaldı. Bunun en büyük sorumluları, ülkemizdeki siyasilerdir. Tehdit ve şantaj dili, baskı kabul edilemez. Bizim için iki çeşit insan var. İyi ve kötü insan. Bizler Sarıyer’de ve İstanbul’da iyi insanlarla yol yürüyeceğiz. Din, dil, ırk ve parti ayrımı yapmayız” dedi.

DOĞAN ALTINTAŞ YENİDEN BAŞKAN

Memleket Partisi Sarıyer ilçesinin kurucu ilçe başkanı olan Doğan Altıntaş, gerçekleştirilen 1. Olağan Kongre’de tek aday oldu ve delegelerin oyu ile yeniden başkan seçildi. Yeniden başkan seçilmesinin ardından konuşan Altıntaş, “Sarıyer’in birçok sorunu var. Yıllarca vaat edilen; fakat bir türlü çözüme kavuşturulamayan problemlerin hepsini biliyoruz. Özellikle İstanbul’un balık ihtiyacının önemli bir bölümünü karşılayan Sarıyer’de modern bir balıkçılar çarşısı yok. Bunun dışında özellikle hafta sonu kilitlenme noktasına gelen trafik Sarıyer’in kangreni oldu. Sitelerin kanalizasyon ve altyapı sorunları var. Çok sayıda mahallemizin mülkiyet ve imar problemi devam ediyor. Hem iktidar hem de muhalefet halkımızı yıllardır kandırıyor. Belediyenin bütçesi verimli kullanılmıyor. Makam saltanatı ülkenin her yerinde olduğu gibi ilçemizde de mevcut. Tüm bu sorunlar kimseye diyet borcu olmayan, cesur yürekli Genel Başkanımız Muharrem İnce liderliğinde ve Memleket Partisi iktidarında çözülecek. Barışacağız, bölüşeceğiz, büyüyeceğiz. Tepeden tırnağa cesaret, her şey memleketi sevmekten ibaret.” ifadelerini kullandı.

İşte Memleket Partisi Sarıyer’in ilçe yönetimi ve il delege listesi:

blank

Continue Reading

Genel

Sarıyer’de Yaz Spor Okulları 12. kez kapılarını açtı

Published

on

blank

Sarıyer Belediyesi tarafından hayata geçirilen ve pandemi sebebiyle geçtiğimiz yıl ara verilen Yaz Spor Okulları, 12. yılında 8 branşla yeniden kapılarını açtı. Uzun bir aradan sonra spor ile buluşan çocuklar pandemi şartlarına uygun bir şekilde eğitim alıyor.

Pandemi dönemi boyunca ara verilen Sarıyer Belediyesi Yaz Spor Okulları, sınırlı kontenjan dahilinde maske, mesafe ve temizlik koşullarına uygun bir şekilde hizmete başladı. Sarıyer’de spor kültürünü yaygınlaştırmak, çocukları spora yönlendirerek kötü alışkanlıklardan uzaklaştırmak amacıyla düzenlenen Yaz Spor Okulları bu yıl açtığı Kano branşı ile dikkat çekti.

KANO EĞİTİMLERİ BAŞLADI

Bu zamana kadar Sarıyer’de toplam 29.500 çocuğun ücretsiz spor yapma fırsatı bulduğu spor okullarında Futbol, Kız Futbol, Basketbol, Voleybol, Karate, Taekwondo ve Judo branşlarında eğitimler uzman eğitmenler tarafından devam ediyor. Bunların yanı sıra bu sene bir de Kano branşı hizmete girdi. 2007 – 2011 doğumlu 5’er kişilik gruplar halinde yapılan eğitimler, Büyükdere’de bulunan Sarıyer Belediyesi Su Sporları Merkezi’nde veriliyor. Kano dışında açılan Sarıyer Belediyesi Yaz Spor Okullarında eğitimler, 3 Eylül 2021 tarihine kadar devam edecek.

Continue Reading

Genel

Kocataş’ta Halk Ekmek sevinci

Published

on

blank

Sarıyer’in Kocataş Mahallesi Halk Ekmek büfesine kavuştu. Müjdeyi, mahalle muhtarı Serdal Doğan verdi.

31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Kocataş Mahallesi Muhtarlık seçimlerini kazanan Serdal Doğan, göreve gelir gelmez mahalle sakinlerinin talebi olan Halk Ekmek büfesi için girişimlerde bulunmuş, İBB’ye dilekçe vermişti. Doğan’ın uzun uğraşlarının ardından Kocataş Mahallesi sakinleri, talep ettikleri Halk Ekmek büfesine kavuştu. Müjdeyi, Kocataş Mahalle Muhtarı Serdal Doğan verdi. Doğan, “Muhtarlık görevimize başladığımız andan itibaren İBB’ye ilk dilekçemiz olan İstanbul Halk Ekmek talebimiz uzun uğraşlarımız sonucunda yerine getirilmiştir. Cumhuriyet Cad. İski Su deposu durağı yanında hizmete açılan Halk Ekmek büfemiz Kocataş Mahallemize hayırlı olsun.” ifadelerini kullandı.

 

Continue Reading

Popüler

blank