Connect with us

Genel

Kocataş Muhtarı Doğan’dan bank iddialarına cevap

Published

on

blank

Sarıyer Belediyesi’nin Kocataş Mahallesi’nde bulunan Şehit Piyade Uzman Çavuş Tunahan Kartal Parkı’na bank konulmasını isteyen vatandaşların taleplerine cevap vermediğine dair bazı yayın organlarında yer alan haberler gerçeği yansıtmamaktadır.

Parkın durumu hakkında bilgi veren Kocataş Mahalle Muhtarı Serdal Doğan, “Parkımızda bankımız vardı fakat sürekli kırılıyor, yerlerinden sökülüyor, yakılıyordu. Birkaç kez bu bankları yeniledik. En son iki bank kalmıştı onlar da çalınınca biz de bir süre bank talep etmemeye karar verdik. Çünkü elektrik panosu gece kırıldı, kırıldıktan sonra bank alev aldı burada tehlike arz ediyordu. Aynı zamanda parkın hemen yanında yaşayan komşumuzun evinin önünde ateş yakıldı, evi tehlikeye atıldı. Bağımlılar tarafından banklar ziyan ediliyor. Vatandaşlarımız bu konuda duyarlı fakat dediğim gibi bazı kişiler bunları tahrip ediyor. Bazı mahalle sakinleri bu durumu görmediği için gelip burada bank yok diye şikayet ediyor. Tabi ki vatandaşlarımız haklı fakat gece biz madde bağımlılarından kurtulabilmek için bir süre banksız kalmayı tercih ettik. Çünkü etrafa zarar veriyorlar. İki gün önce banklar belediye tarafından yenilendi. Belediyeyi bu konuda ne zaman arasak gereken yapıldı. Aslında burada toplumsal olarak her birimizin duyarlı olması gerekiyor neticede bu hepimizin malı. Burada vatandaş haklı fakat madde bağımlılarının burayı tahrip ettiği gerçeğini unutmamak lazım” diye konuştu.

Mahalle sakini Zeki Kurt ise, “ Parka yakın oturuyorum. Her gün saat 00.00 gibi işten geliyorum ve her gün burada bazı gruplar görüyorum. Kim yapıyor bilmiyorum ama her yıl buraya bank konuluyor ve bir şekilde bunlar kayboluyor” dedi.

Sarıyer Belediyesi olarak ilçemizde yer alan bütün parklarımızı düzenli periyotlarla baştan aşağı yeniliyoruz. Söz konusu parka da mahalle muhtarı ve park civarında yaşayan vatandaşların talebi üzerine koyulmayan banklar iki gün önce istek üzerine yeniden monte etmiştir. Sarıyer Belediyesi olarak ortak yaşam alanımız olan parklarımızın korunması konusunda tüm vatandaşlarımızdan duyarlı olmalarını rica ediyoruz.

Genel

Zekeriyaköy’de 5 Milyon liralık uyuşturucu operasyonu

Published

on

blank

Sarıyer Asayiş Büro Amirliği polisleri yoğun koku üzerine Zekeriyaköy’de bir eve yaptığı baskında, piyasa değeri yaklaşık 5 milyon lira olan 17 kilogram marihuana ele geçirdi.

Sarıyer İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği polisleri, önceki hafta Pazar günü saat 02.00 sıralarında Zekeriyaköy’de uygulama yaptı. Uygulama esnasında polis ekipleri, bir binanın bahçesinden yoğun uyuşturucu madde kokusu geldiğini fark etti. Bunun üzerine ekipler, belirlenen adresi bir süre izlemeye aldı. Binanın çevresinde araç ve yaya yoğunluğunun olduğunun görülmesi üzerine yapılan çalışmada şahısların girdiği dairenin M.M.K. isimli şahsa ait olduğu belirlendi.

SARIYER ASAYİŞİN YİNE GÖZÜNDEN KAÇMADI

Çalışmaların ardından operasyon için düğmeye basan Sarıyer Asayiş Büro Amirliği polisleri, binanın çevresinde güvenlik önlemleri aldı. Ardından harekete geçen polis, dairede ve müştemilatında yaptığı aramada piyasa değeri yaklaşık 5 milyon lira olan 17 kilo 258 gram marihuana ele geçirdi. Aramaların ardından M.M.K. isimli şahıs gözaltına alındı. Devam eden çalışmalar çerçevesinde binanın bodruma katına inen polis, gördüğü manzara karşısında adeta şoke oldu. Katta uyuşturucu madde yetiştirmek maksatlı düzenek kurulduğunun görülmesi üzerine inceleme yapıldı. İçeride 81 adet Marihuana ekili saksı, marihuana bitkisi dalları, Led ışıklı sistemleri, bağlantı kabloları, plastik boru ve hortumlar, havalandırma boruları ve motorları, nem cihazı, buhar cihazı, termostat ve çok sayıda vantilatör ele geçirildi.

UYUŞTURUCU İMAL VE TİCARET SUÇUNDAN TUTUKLANDI

Gözaltına alınarak emniyete getirilen şahsın ifadesi alınarak adli işlemleri yapıldı. Ardından adliyeye sevk edilen şahsı, çıkarıldığı mahkemece, “Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde İmal ve Ticareti” suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Continue Reading

Genel

Sarıyer Belediyesi’nin personelleri sağlık taramasından geçti

Published

on

blank

Sarıyer Belediyesi, ortaya çıkabilecek sağlık problemlerinin önceden belirlenmesi amacıyla personeline sağlık taraması yapıyor. Sağlık İşleri Müdürlüğü koordinatörlüğünde gerçekleşen çalışma sonrasında sonuçlar uzman doktorlar tarafından değerlendirilecek.

Sarıyer Belediyesi, iş sağlığı ve güvenliği kapsamında personele sağlık taraması yapıyor. Muayeneler kapsamında; akciğer filmi, görme ve işitme testi, kan tetkikleri ve fiziksel muayene yapılarak tarama verileri personele ait sağlık takibi dosyalarına işleniyor. Ayrıca personele iş sağlığı ve güvenliği hakkında düzenli olarak eğitimler de veriliyor. Çalışanların sağlığını önemsediklerini belirten Sağlık İşleri Müdürü Dr. Armağan Eren, belediye bünyesinde çalışan personelin yaptıkları işe bağlı olarak gelişebilecek sağlık problemleri ve iş risklerini tespit etmenin ve çalışanları bu risklerden korumanın öncelikleri olduğunu söyledi.

Continue Reading

Genel

Sarıyer’in sevilen ismi hayatını kaybetti

Published

on

blank

Sarıyer’in sevilen isimlerinden, bir dönem Sarıyer Lisesi Mezunlar Derneği Başkanlığı görevini yürüten Ali Tuncer Hülagü hayatını kaybetti.

Sarıyer’in sevilen isimlerinden Ali Tuncer Hülagü vefat etti. Acı haberi ailesi sosyal medya hesabından duyurdu. Bir dönem Sarıyer Lisesi Mezunları Derneği Başkanlığını yapan Ali Tuncer Hülagü, 2017’de seçildiği görevini başarıyla sürdürmüştü.

Ali Tuncer Hülagü’nün cenazesi, bugün ikindi namazına müteakip Sarıyer Merkez Camii’nden kaldırılacak ve Kilyos Mezarlığı’na defnedilecek.

Sarıyer Son Baskı gazetesi olarak, Ali Tuncer Hülagü’ye Allah’tan rahmet, tüm sevenlerine ise başsağlığı dileriz.

Continue Reading

Popüler

blank