Connect with us

Genel

Kocataş Muhtarı Doğan’dan bank iddialarına cevap

Published

on

blank

Sarıyer Belediyesi’nin Kocataş Mahallesi’nde bulunan Şehit Piyade Uzman Çavuş Tunahan Kartal Parkı’na bank konulmasını isteyen vatandaşların taleplerine cevap vermediğine dair bazı yayın organlarında yer alan haberler gerçeği yansıtmamaktadır.

Parkın durumu hakkında bilgi veren Kocataş Mahalle Muhtarı Serdal Doğan, “Parkımızda bankımız vardı fakat sürekli kırılıyor, yerlerinden sökülüyor, yakılıyordu. Birkaç kez bu bankları yeniledik. En son iki bank kalmıştı onlar da çalınınca biz de bir süre bank talep etmemeye karar verdik. Çünkü elektrik panosu gece kırıldı, kırıldıktan sonra bank alev aldı burada tehlike arz ediyordu. Aynı zamanda parkın hemen yanında yaşayan komşumuzun evinin önünde ateş yakıldı, evi tehlikeye atıldı. Bağımlılar tarafından banklar ziyan ediliyor. Vatandaşlarımız bu konuda duyarlı fakat dediğim gibi bazı kişiler bunları tahrip ediyor. Bazı mahalle sakinleri bu durumu görmediği için gelip burada bank yok diye şikayet ediyor. Tabi ki vatandaşlarımız haklı fakat gece biz madde bağımlılarından kurtulabilmek için bir süre banksız kalmayı tercih ettik. Çünkü etrafa zarar veriyorlar. İki gün önce banklar belediye tarafından yenilendi. Belediyeyi bu konuda ne zaman arasak gereken yapıldı. Aslında burada toplumsal olarak her birimizin duyarlı olması gerekiyor neticede bu hepimizin malı. Burada vatandaş haklı fakat madde bağımlılarının burayı tahrip ettiği gerçeğini unutmamak lazım” diye konuştu.

Mahalle sakini Zeki Kurt ise, “ Parka yakın oturuyorum. Her gün saat 00.00 gibi işten geliyorum ve her gün burada bazı gruplar görüyorum. Kim yapıyor bilmiyorum ama her yıl buraya bank konuluyor ve bir şekilde bunlar kayboluyor” dedi.

Sarıyer Belediyesi olarak ilçemizde yer alan bütün parklarımızı düzenli periyotlarla baştan aşağı yeniliyoruz. Söz konusu parka da mahalle muhtarı ve park civarında yaşayan vatandaşların talebi üzerine koyulmayan banklar iki gün önce istek üzerine yeniden monte etmiştir. Sarıyer Belediyesi olarak ortak yaşam alanımız olan parklarımızın korunması konusunda tüm vatandaşlarımızdan duyarlı olmalarını rica ediyoruz.