Connect with us

Genel

Memleket Partisi Sarıyer kahvaltıda muhtarlarla buluştu

Published

on

blank

Memleket Partisi Sarıyer İlçe Başkanlığı, Sarıyer’in mahalle muhtarlarıyla Kireçburnu’nda düzenlenen kahvaltıda bir araya geldi.

Memleket Partisi Sarıyer İlçe Başkanlığı, Sarıyer’in mahalle muhtarlarıyla bir kahvaltılı toplantı düzenledi. Toplantıda ülke gündemine dair konular konuşuldu. Memleket Partisi Genel Başkan Yardımcıları konuşmalarının ardından muhtarların sorularını cevapladı. Düzenlenen programa Memleket Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve MYK Üyesi Mehmet Levent Kazancıoğlu, Memleket Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Merkez Yürütme Kurulu Üyesi Berk Hacıgüzeller, Memleket Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Meclis Üyesi Aziz Aykut Demiray, İstanbul il Başkan Yardımcısı ve 2. Bölge Başkanı Tülay Doğan, Memleket Partisi Sarıyer İlçe Başkanı Cevdet Bayraktar, Memleket Partisi Sarıyer Eski İlçe Başkanı Doğan Altıntaş, mahalle muhtarları ve yerel basın mensupları katıldı.

KAZANCIOĞLU: PARALARI BETONLARA GÖMDÜLER

Toplantıda bir konuşma gerçekleştiren Memleket Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve MYK Üyesi Mehmet Levent Kazancıoğlu, “Bazılarının içinde bulunduğu büyük çaplı yolsuzluklar, israf ve bazı şeylerin sıra ve tercihler ile kullanılması veyahut beton yerine fabrikalar açılsaydı, işsizler o fabrikalar da çalışıyor olurdu. Paraları betonlara gömdüler. Halbuki fabrikalara ihraç edilebilir işler yapılabilirdi. 2002’den 2012’ye kadar bir süreç yakalanmıştı. Ve sonrasında kalan her şey satıldı, onları tekrar dönüştürebilecek şey fabrikadır. Bu işler yapılsaydı bu enflasyon olmazdı. Hazinenin aldığı paralar bizlerin vergileri ile oluyor. Politika olarak Anadolu’dan gelen insanları bazı yerlere yerleştirip onları kendilerine muhtaç duruma düşürüyorlar ve ilk işlerini kaybedenler o çeperdeki arkadaşlar oluyor maalesef. Enflasyon aynı zamanda hayat pahalılığı ve işsizlik demektir.” ifadelerini kullandı.

“MUHTARLARIMIZDAN YABANCILAR KONUSUNDA DEĞİNMELERİNİ İSTİYORUM”

Kazancıoğlu’ndan sonra söz alan Memleket Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Merkez Yürütme Kurulu Üyesi Berk Hacıgüzeller, ”Değerli muhtarlar, ben sosyal politikalar ve kalkınmadan da sorumluyum aynı zamanda. Özellikle büyük şehirdeki mahalleler mahalle statüsünden çıkmış durumdadır. Biz her muhtarlık için bir bütçe planlaması yapılması taraftarıyız. Takip ediyoruz; bir mahallede yardıma ihtiyacı olan bir aile varsa bunu belirleyenler muhtarlardan çok Ankara’dan bazı yetkililer oluyor. Tüm bunları dikkate alarak Mustafa Kemal Atatürk 19 senede sıfırdan bir devlet kurmuştur. Ben muhtarlarımızdan yabancılar konusuna da değinmelerini istiyorum.” diye belirtti.

blank blank

Genel

Zekeriyaköy’de 5 Milyon liralık uyuşturucu operasyonu

Published

on

blank

Sarıyer Asayiş Büro Amirliği polisleri yoğun koku üzerine Zekeriyaköy’de bir eve yaptığı baskında, piyasa değeri yaklaşık 5 milyon lira olan 17 kilogram marihuana ele geçirdi.

Sarıyer İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği polisleri, önceki hafta Pazar günü saat 02.00 sıralarında Zekeriyaköy’de uygulama yaptı. Uygulama esnasında polis ekipleri, bir binanın bahçesinden yoğun uyuşturucu madde kokusu geldiğini fark etti. Bunun üzerine ekipler, belirlenen adresi bir süre izlemeye aldı. Binanın çevresinde araç ve yaya yoğunluğunun olduğunun görülmesi üzerine yapılan çalışmada şahısların girdiği dairenin M.M.K. isimli şahsa ait olduğu belirlendi.

SARIYER ASAYİŞİN YİNE GÖZÜNDEN KAÇMADI

Çalışmaların ardından operasyon için düğmeye basan Sarıyer Asayiş Büro Amirliği polisleri, binanın çevresinde güvenlik önlemleri aldı. Ardından harekete geçen polis, dairede ve müştemilatında yaptığı aramada piyasa değeri yaklaşık 5 milyon lira olan 17 kilo 258 gram marihuana ele geçirdi. Aramaların ardından M.M.K. isimli şahıs gözaltına alındı. Devam eden çalışmalar çerçevesinde binanın bodruma katına inen polis, gördüğü manzara karşısında adeta şoke oldu. Katta uyuşturucu madde yetiştirmek maksatlı düzenek kurulduğunun görülmesi üzerine inceleme yapıldı. İçeride 81 adet Marihuana ekili saksı, marihuana bitkisi dalları, Led ışıklı sistemleri, bağlantı kabloları, plastik boru ve hortumlar, havalandırma boruları ve motorları, nem cihazı, buhar cihazı, termostat ve çok sayıda vantilatör ele geçirildi.

UYUŞTURUCU İMAL VE TİCARET SUÇUNDAN TUTUKLANDI

Gözaltına alınarak emniyete getirilen şahsın ifadesi alınarak adli işlemleri yapıldı. Ardından adliyeye sevk edilen şahsı, çıkarıldığı mahkemece, “Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde İmal ve Ticareti” suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Continue Reading

Genel

Sarıyer Belediyesi’nin personelleri sağlık taramasından geçti

Published

on

blank

Sarıyer Belediyesi, ortaya çıkabilecek sağlık problemlerinin önceden belirlenmesi amacıyla personeline sağlık taraması yapıyor. Sağlık İşleri Müdürlüğü koordinatörlüğünde gerçekleşen çalışma sonrasında sonuçlar uzman doktorlar tarafından değerlendirilecek.

Sarıyer Belediyesi, iş sağlığı ve güvenliği kapsamında personele sağlık taraması yapıyor. Muayeneler kapsamında; akciğer filmi, görme ve işitme testi, kan tetkikleri ve fiziksel muayene yapılarak tarama verileri personele ait sağlık takibi dosyalarına işleniyor. Ayrıca personele iş sağlığı ve güvenliği hakkında düzenli olarak eğitimler de veriliyor. Çalışanların sağlığını önemsediklerini belirten Sağlık İşleri Müdürü Dr. Armağan Eren, belediye bünyesinde çalışan personelin yaptıkları işe bağlı olarak gelişebilecek sağlık problemleri ve iş risklerini tespit etmenin ve çalışanları bu risklerden korumanın öncelikleri olduğunu söyledi.

Continue Reading

Genel

Sarıyer’in sevilen ismi hayatını kaybetti

Published

on

blank

Sarıyer’in sevilen isimlerinden, bir dönem Sarıyer Lisesi Mezunlar Derneği Başkanlığı görevini yürüten Ali Tuncer Hülagü hayatını kaybetti.

Sarıyer’in sevilen isimlerinden Ali Tuncer Hülagü vefat etti. Acı haberi ailesi sosyal medya hesabından duyurdu. Bir dönem Sarıyer Lisesi Mezunları Derneği Başkanlığını yapan Ali Tuncer Hülagü, 2017’de seçildiği görevini başarıyla sürdürmüştü.

Ali Tuncer Hülagü’nün cenazesi, bugün ikindi namazına müteakip Sarıyer Merkez Camii’nden kaldırılacak ve Kilyos Mezarlığı’na defnedilecek.

Sarıyer Son Baskı gazetesi olarak, Ali Tuncer Hülagü’ye Allah’tan rahmet, tüm sevenlerine ise başsağlığı dileriz.

Continue Reading

Popüler

blank