Connect with us

Genel

Memleket Partisi Sarıyer kahvaltıda muhtarlarla buluştu

Published

on

blank

Memleket Partisi Sarıyer İlçe Başkanlığı, Sarıyer’in mahalle muhtarlarıyla Kireçburnu’nda düzenlenen kahvaltıda bir araya geldi.

Memleket Partisi Sarıyer İlçe Başkanlığı, Sarıyer’in mahalle muhtarlarıyla bir kahvaltılı toplantı düzenledi. Toplantıda ülke gündemine dair konular konuşuldu. Memleket Partisi Genel Başkan Yardımcıları konuşmalarının ardından muhtarların sorularını cevapladı. Düzenlenen programa Memleket Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve MYK Üyesi Mehmet Levent Kazancıoğlu, Memleket Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Merkez Yürütme Kurulu Üyesi Berk Hacıgüzeller, Memleket Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Meclis Üyesi Aziz Aykut Demiray, İstanbul il Başkan Yardımcısı ve 2. Bölge Başkanı Tülay Doğan, Memleket Partisi Sarıyer İlçe Başkanı Cevdet Bayraktar, Memleket Partisi Sarıyer Eski İlçe Başkanı Doğan Altıntaş, mahalle muhtarları ve yerel basın mensupları katıldı.

KAZANCIOĞLU: PARALARI BETONLARA GÖMDÜLER

Toplantıda bir konuşma gerçekleştiren Memleket Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve MYK Üyesi Mehmet Levent Kazancıoğlu, “Bazılarının içinde bulunduğu büyük çaplı yolsuzluklar, israf ve bazı şeylerin sıra ve tercihler ile kullanılması veyahut beton yerine fabrikalar açılsaydı, işsizler o fabrikalar da çalışıyor olurdu. Paraları betonlara gömdüler. Halbuki fabrikalara ihraç edilebilir işler yapılabilirdi. 2002’den 2012’ye kadar bir süreç yakalanmıştı. Ve sonrasında kalan her şey satıldı, onları tekrar dönüştürebilecek şey fabrikadır. Bu işler yapılsaydı bu enflasyon olmazdı. Hazinenin aldığı paralar bizlerin vergileri ile oluyor. Politika olarak Anadolu’dan gelen insanları bazı yerlere yerleştirip onları kendilerine muhtaç duruma düşürüyorlar ve ilk işlerini kaybedenler o çeperdeki arkadaşlar oluyor maalesef. Enflasyon aynı zamanda hayat pahalılığı ve işsizlik demektir.” ifadelerini kullandı.

“MUHTARLARIMIZDAN YABANCILAR KONUSUNDA DEĞİNMELERİNİ İSTİYORUM”

Kazancıoğlu’ndan sonra söz alan Memleket Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Merkez Yürütme Kurulu Üyesi Berk Hacıgüzeller, ”Değerli muhtarlar, ben sosyal politikalar ve kalkınmadan da sorumluyum aynı zamanda. Özellikle büyük şehirdeki mahalleler mahalle statüsünden çıkmış durumdadır. Biz her muhtarlık için bir bütçe planlaması yapılması taraftarıyız. Takip ediyoruz; bir mahallede yardıma ihtiyacı olan bir aile varsa bunu belirleyenler muhtarlardan çok Ankara’dan bazı yetkililer oluyor. Tüm bunları dikkate alarak Mustafa Kemal Atatürk 19 senede sıfırdan bir devlet kurmuştur. Ben muhtarlarımızdan yabancılar konusuna da değinmelerini istiyorum.” diye belirtti.

blank blank