Connect with us

Genel

Memleket Partisi Sarıyer kahvaltıda muhtarlarla buluştu

Published

on

blank

Memleket Partisi Sarıyer İlçe Başkanlığı, Sarıyer’in mahalle muhtarlarıyla Kireçburnu’nda düzenlenen kahvaltıda bir araya geldi.

Memleket Partisi Sarıyer İlçe Başkanlığı, Sarıyer’in mahalle muhtarlarıyla bir kahvaltılı toplantı düzenledi. Toplantıda ülke gündemine dair konular konuşuldu. Memleket Partisi Genel Başkan Yardımcıları konuşmalarının ardından muhtarların sorularını cevapladı. Düzenlenen programa Memleket Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve MYK Üyesi Mehmet Levent Kazancıoğlu, Memleket Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Merkez Yürütme Kurulu Üyesi Berk Hacıgüzeller, Memleket Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Meclis Üyesi Aziz Aykut Demiray, İstanbul il Başkan Yardımcısı ve 2. Bölge Başkanı Tülay Doğan, Memleket Partisi Sarıyer İlçe Başkanı Cevdet Bayraktar, Memleket Partisi Sarıyer Eski İlçe Başkanı Doğan Altıntaş, mahalle muhtarları ve yerel basın mensupları katıldı.

KAZANCIOĞLU: PARALARI BETONLARA GÖMDÜLER

Toplantıda bir konuşma gerçekleştiren Memleket Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve MYK Üyesi Mehmet Levent Kazancıoğlu, “Bazılarının içinde bulunduğu büyük çaplı yolsuzluklar, israf ve bazı şeylerin sıra ve tercihler ile kullanılması veyahut beton yerine fabrikalar açılsaydı, işsizler o fabrikalar da çalışıyor olurdu. Paraları betonlara gömdüler. Halbuki fabrikalara ihraç edilebilir işler yapılabilirdi. 2002’den 2012’ye kadar bir süreç yakalanmıştı. Ve sonrasında kalan her şey satıldı, onları tekrar dönüştürebilecek şey fabrikadır. Bu işler yapılsaydı bu enflasyon olmazdı. Hazinenin aldığı paralar bizlerin vergileri ile oluyor. Politika olarak Anadolu’dan gelen insanları bazı yerlere yerleştirip onları kendilerine muhtaç duruma düşürüyorlar ve ilk işlerini kaybedenler o çeperdeki arkadaşlar oluyor maalesef. Enflasyon aynı zamanda hayat pahalılığı ve işsizlik demektir.” ifadelerini kullandı.

“MUHTARLARIMIZDAN YABANCILAR KONUSUNDA DEĞİNMELERİNİ İSTİYORUM”

Kazancıoğlu’ndan sonra söz alan Memleket Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Merkez Yürütme Kurulu Üyesi Berk Hacıgüzeller, ”Değerli muhtarlar, ben sosyal politikalar ve kalkınmadan da sorumluyum aynı zamanda. Özellikle büyük şehirdeki mahalleler mahalle statüsünden çıkmış durumdadır. Biz her muhtarlık için bir bütçe planlaması yapılması taraftarıyız. Takip ediyoruz; bir mahallede yardıma ihtiyacı olan bir aile varsa bunu belirleyenler muhtarlardan çok Ankara’dan bazı yetkililer oluyor. Tüm bunları dikkate alarak Mustafa Kemal Atatürk 19 senede sıfırdan bir devlet kurmuştur. Ben muhtarlarımızdan yabancılar konusuna da değinmelerini istiyorum.” diye belirtti.

blank blank

Genel

Sarıyer’de aidatlar cep yakıyor

Published

on

blank

Enflasyonun artmasıyla son yıllarda ev sahipleri ve kiracılar için büyük gider kalemlerinden biri haline gelen aidatlar, Sarıyer’de yüzde 100’ün üzerinde artış gösterdi.

Konumu, sosyal alanları, temizlik ve güvenlik hizmetleri gibi kriterlere göre değişiklik gösteren konut aidatları, site ya da apartmanlarda yaşayan ev sahipleri ve kiracılar için yüklü giderler arasında yer alıyor. Bir gayrimenkul teknoloji platformunun, İstanbul’un 39 ilçesinde site içi ve site dışı aidat rakamlarını incelediği İstanbul Konut Aidat Raporu’na göre, İstanbul’da ortalama aidatlar site içerisinde yüzde 107 site dışında yüzde 118 artış gösterdi. Sitelerde en yüksek aidat ödeyen ilçe ortalama bin 971 lira ile Şişli olurken en düşük aidat ödemesi 423 lira ile Arnavutköy ilçesinde gerçekleşti. En yüksek aidatlarda ise 8 bin 575 TL ortalama ile Şişli, 7 bin 477 TL ile Büyükçekmece, 7 bin 334 TL ile Beşiktaş ilk üçte yer alıyor.

SİTE DIŞINDA ZİRVE SARIYER’İN

Site dışı aidat ödemelerinde ise ilk sırayı 533 lira ile Sarıyer ve Beyoğlu paylaşıyor. Bu ilçeleri 420 lira ile Kadıköy ve 359 lira ile Beşiktaş ve 275 lira ile Bakırköy takip ediyor.

Continue Reading

Genel

Vergili: Turban Tesisi kış aylarında evsiz vatandaşlarımıza tahsis edilsin

Published

on

blank

Hava sıcaklığının düşmesi ve yılın ilk kar yağışının ardından deneyimli siyasetçi Erhan Vergili, sokakta yaşayan vatandaşlar ve ihtiyaç sahipleri için Sarıyer Belediyesi’ne çağrıda bulundu.

Kilyos’ta bulunan Turban Tesisleri’nin kış ayları boyunca sokakta yaşayan evsiz vatandaşlara tahsis edilmesi konusunda Sarıyer Belediyesi’ni göreve davet eden Vergili, ihtiyaç sahipleri için de sıcak yemek dağıtılması gerektiğini belirtti.

“Vatandaşlarımız için ne tür hazırlıklar yapılıyor?

Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Vergili, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Hava sıcaklıkları düştü, Meteoroloji’den gelen bilgiler önümüzdeki günlerde yoğun kar yağışı olacağını gösteriyor. Peki Sarıyer Belediyesi evsiz insanlarımız ve ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız için ne tür hazırlıklar yapıyor? Yılın sadece belirli günlerinde hizmet veren Kilyos Turban Tesisleri kış aylarında sokakta yaşayan vatandaşlarımız için tahsis edilmeli, barınma, giyecek ve yiyecek ihtiyaçları karşılanmalı. Bunun yanı sıra 2019’daki açıklanan ama aradan geçen 4 yıla rağmen tamamlanamayan Aşevi projesi de bir an önce hayata geçirilmeli. Bu sayede ihtiyaç sahiplerine sıcak yemek dağıtılabilir.

blank

Continue Reading

Genel

Emirgan’da görme engelli çiftin çığlıkları sahili inletti

Published

on

blank

Emirgan Sahili‘nde yürüdükleri sırada merdiven boşluğunu fark edemeyen görme engelli çift denize düştü. Yardım seslerini duyan vatandaşların kurtararak banka oturttuğu çift uzun süre kendine gelemedi.

Olay, önceki gün saat 16:00 sıralarında meydana geldi. Sarıyer Emirgan Sahili’nde önlerindeki merdiven boşluğunu fark edemeyen görme engelli çift denize düştü. Çiftin yardım seslerini duyan sahildeki vatandaşlar onların yardımına koştu. Vatandaşların seferber olduğu olayda, önce genç kadın ardından da erkek arkadaşı denizden çıkartıldı. Sırılsıklam olan iki arkadaş ardından da banka oturtuldu. Neye uğradığını şaşıran çift olayın şokunu uzun süre atlatamadı. Çiftin durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Continue Reading

Popüler

blank