Connect with us

Genel

Memleket Sarıyer’de kıran kırana seçim

Published

on

blank

Memleket Partisi Sarıyer İlçe Başkanlığı, Olağanüstü Kongresi’ni Büyükdere’de bulunan RİVA’da gerçekleştirdi. İki adayın yarıştığı kıran kırana seçimde seçimi kazanan, 4 oy farkla Cevdet Bayraktar oldu.

Muharrem İnce’nin Genel Başkanı olduğu Memleket Partisi’nin Sarıyer İlçe Başkanlığı’nda Olağanüstü Kongre heyecanı yaşandı. Memleket Partisi Sarıyer’in Kurucu İlçe Başkanı olan ve devamında yapılan ilk kongrede tek aday olarak girdiği seçimde Sarıyer İlçe Başkanı seçilen Doğan Altıntaş, daha sonra Memleket Partisi İstanbul İl Başkanlığı tarafından görevinden alınmıştı. Altıntaş’ın yerine ise atama yapılmış ve ilçe yönetiminde yer alan Cevdet Bayraktar İlçe Başkanı olmuştu.

blank

Cevdet Bayraktar – Memleket Partisi Sarıyer İlçe Başkanı

KIRAN KIRANA BİR SEÇİM OLDU

Sarıyer Büyükdere’de bulunan RİVA’da gerçekleşen Memleket Partisi Sarıyer İlçe Başkanlığı Olağanüstü Kongresi’ne; Memleket Partisi PM Üyeleri Mehmet Kazancıoğlu ve Ümran Köksüz, Memleket Partisi İstanbul İl Başkanı Ertuğrul Gülsever, İl Başkan Yardımcısı Mehmet Deniz ve bazı il yöneticileri, DSP Sarıyer İlçe Başkanı Alaaddin Pınarbaşı, CHP Sarıyer’in önceki dönem ilçe yöneticileri, Sarıyer’in yerel basını ve Memleket Partisi Sarıyer üyeleri katılım sağladı. Kahvaltı ile başlayan kongrede ilçe başkanlığına Cevdet Bayraktar ile Doğan Altıntaş talip oldu. Divan Başkanlığı’na PM Üyesi Ümran Köksüz’ün seçildiği kongrede, adayların konuşması esnasında kısa süreli gerginlikler yaşandı. Daha sonra ise üyelerin katılımı ile oylama sürecine geçildi. Kıran kırana geçen seçimde seçimi, 4 oy farkla Cevdet Bayraktar kazandı. Bayraktar’ın 69 oyuna karşılık, Doğan Altıntaş ise 65 oy aldı. Cevdet Bayraktar, Memleket Partisi Sarıyer’in ilçe başkanı oldu ve seçim sonrası yaptığı konuşmada, “Kaybedeni olmayan, demokrasinin en iyi şekilde işlediği bir seçim yaşadık. Memleket Parti’mize hayırlı olsun.” dedi. Konuşmanın ardından ise Divan Başkanı ve PM Üyesi Ümran Köksüz, yarışan iki adayı yanına alarak, “Kongremizin kaybedeni yoktur. Hep birlikte çalışarak kazanacağız.” diye konuştu.

İşte Memleket Partisi Sarıyer’in yeni ilçe yönetimi:

blank

blank

blank

Genel

Demirciköy açıklarında balıkçı ağına takılan yunus kurtarıldı

Published

on

blank

Sarıyer Demirciköy açıklarında balıkçı ağlarına takılan yunus, Sualtı Arama Kurtarma Timi tarafından kurtarıldı.

Demirciköy açıklarında balıkçıların ağına yunus takıldı. Yunusun kurtarılması için ekiplerden yardım istendi. İhbar üzerine bölgeye yakın olan İstanbul İl Jandarma Komutanlığı Sualtı Arama Kurtarma Timi hızlıca olay yerine gelerek ağlara dolanıp, iğnelere takılan yunusa müdahale etti. Arama kurtarma ekibi, botla yunusun yanına kadar yaklaşırken, timden bir kişi önce yunusu severek sakinleştirmeye çalıştı. Daha sonra gövdesine ve kuyruğuna takılan ağları bıçakla kesti. Başarılı operasyonun ardından kurtarılan yunus, tekrar denize bırakıldı.

Continue Reading

Genel

Sarıyer’de Gündüz Bakımevi Öğrencileri mezun oldu

Published

on

blank

Sarıyer Belediyesi Gündüz Bakımevleri’nin mezuniyet töreni Boğaziçi Kültür Sanat Merkezi’nde renkli ve coşkulu bir kutlamayla yapıldı. 10 farklı Gündüz Bakımevi’nden öğrenci yakınlarının davetli olduğu törende toplam 184 çocuk mezun oldu.

Boğaziçi Kültür Sanat Merkezi, Gündüz Bakımevi öğrencilerinin mezuniyet törenine ev sahipliği yaptı. Okul öncesi 3-6 yaş arası çocuklara eğitim veren Çocuk Gündüz Bakımevi öğretmenleri yıl boyunca verilen eğitimin sonuna gelerek öğrencilerini mezun etmenin gururunu yaşadı. En az öğrenciler kadar heyecanlı olan veliler ise sahnedeki çocuklarını izlerken duygusal dakikalar yaşadı.

PROGRAMIN AÇILIŞINI ÇOCUKLAR YAPTI

Programın açılış konuşmasının öğrenciler tarafından yapıldığı törende, çocukların koro halinde söyledikleri şarkının ardından toplu olarak mezuniyet yemini edildi. Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, mezuniyet töreninde yaptığı konuşmada bu yıl 38 köy gezdiğine değindi ve sözlerini şöyle sürdürdü: “Oralarda binlerce çocuk var ama okul yok, öğretmen yok. Bunlara şahit oldum. Bu tabi ki çok büyük bir üzüntü ama bir yandan da şimdi sahnedeki çocuklarımızı görünce gurur duyuyorum. Eğitimin önemine değinmemize bile gerek yok. Anadolu’nun her yerinde çocuklarımıza buradaki imkânları sunmalıyız.Sizlerin heyecanı, benim de heyecanım. Gündüz Bakımevlerimiz kadar Sarıyer Gençlik Eğitim Merkezi ve Akademimiz de çok önemli. Sonrasında Yaz Spor Okulları var. Çocuklarımız yaz aylarını kaliteli bir ortamda bir spor dalında alacağı eğitimle geçiriyor. Özgüvenli, eğitimli çocuklar yetiştirmek zorundayız. Bütün hedefimiz o. Özgüvenli bir çocuğu hiç kimse bir yere götüremez. Özgüvenli çocuğa hiç kimse de herhangi bir şey yapamaz.Çocuklarımızla iletişim kurmayı bilmeliyiz. O beklentisini zaten size bir şekilde söylüyor” dedi. Başkan Genç konuşmasının sonunda Gündüz Bakımevi bağışçılarına teşekkür etti. Programın sonunda keplerini atan öğrenciler rengarenk balonların arasında gönüllerince dans ederek mezuniyetlerini kutladılar.

Continue Reading

Genel

Sarıyer’de Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a yaklaşık 20 puan fark

Published

on

blank

28 Mayıs 2023 Pazar günü yapılan Cumhurbaşkanlığı seçiminin 2. turu tamamlandı. Recep Tayyip Erdoğan, aldığı yüzde 52.1’lik oyla yeniden Cumhurbaşkanı seçildi. Kılıçdaroğlu ise yüzde 47.9 aldı. Sarıyer’deki seçim sonuçlarında ise muhalefet gücünü korumayı başardı.

14 Mayıs 2023’te yapılan genel seçimlerde TBMM’de çoğunluk az bir farkla Cumhur İttifakı’nda olurken, Cumhurbaşkanlığı seçiminde hiçbir aday yüzde 50’yi geçemeyince Cumhurbaşkanlığı seçimi ikinci tura kalmıştı. 28 Mayıs 2023 Pazar günü yapılan 2. tur seçimleri kıran kırana geçti. Mevcut Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yüzde 52.1’lik bir oy alarak yeniden Cumhurbaşkanı seçilirken, muhalefet bloğunun adayı Kemal Kılıçdaroğlu, yüzde 47.9 oyda kaldı.

SARIYER’DE MUHALEFET BLOĞU GÜCÜNÜ KORUDU

Sarıyer’de yerel, genel ve referandum sonuçlarına bakıldığında yüzde 58-60 bloğunda bir oya sahip olan muhalefet bloğu, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde de gücünü korudu. Kemal Kılıçdaroğlu, aldığı yüzde 59.48’lik oyla birinci oldu ve Erdoğan’a 43 bin oy fark attı. Recep Tayyip Erdoğan ise yüzde 40.52’de kaldı.

blank

Continue Reading

Popüler