Connect with us

Genel

Memleket Sarıyer’de kıran kırana seçim

Published

on

blank

Memleket Partisi Sarıyer İlçe Başkanlığı, Olağanüstü Kongresi’ni Büyükdere’de bulunan RİVA’da gerçekleştirdi. İki adayın yarıştığı kıran kırana seçimde seçimi kazanan, 4 oy farkla Cevdet Bayraktar oldu.

Muharrem İnce’nin Genel Başkanı olduğu Memleket Partisi’nin Sarıyer İlçe Başkanlığı’nda Olağanüstü Kongre heyecanı yaşandı. Memleket Partisi Sarıyer’in Kurucu İlçe Başkanı olan ve devamında yapılan ilk kongrede tek aday olarak girdiği seçimde Sarıyer İlçe Başkanı seçilen Doğan Altıntaş, daha sonra Memleket Partisi İstanbul İl Başkanlığı tarafından görevinden alınmıştı. Altıntaş’ın yerine ise atama yapılmış ve ilçe yönetiminde yer alan Cevdet Bayraktar İlçe Başkanı olmuştu.

blank

Cevdet Bayraktar – Memleket Partisi Sarıyer İlçe Başkanı

KIRAN KIRANA BİR SEÇİM OLDU

Sarıyer Büyükdere’de bulunan RİVA’da gerçekleşen Memleket Partisi Sarıyer İlçe Başkanlığı Olağanüstü Kongresi’ne; Memleket Partisi PM Üyeleri Mehmet Kazancıoğlu ve Ümran Köksüz, Memleket Partisi İstanbul İl Başkanı Ertuğrul Gülsever, İl Başkan Yardımcısı Mehmet Deniz ve bazı il yöneticileri, DSP Sarıyer İlçe Başkanı Alaaddin Pınarbaşı, CHP Sarıyer’in önceki dönem ilçe yöneticileri, Sarıyer’in yerel basını ve Memleket Partisi Sarıyer üyeleri katılım sağladı. Kahvaltı ile başlayan kongrede ilçe başkanlığına Cevdet Bayraktar ile Doğan Altıntaş talip oldu. Divan Başkanlığı’na PM Üyesi Ümran Köksüz’ün seçildiği kongrede, adayların konuşması esnasında kısa süreli gerginlikler yaşandı. Daha sonra ise üyelerin katılımı ile oylama sürecine geçildi. Kıran kırana geçen seçimde seçimi, 4 oy farkla Cevdet Bayraktar kazandı. Bayraktar’ın 69 oyuna karşılık, Doğan Altıntaş ise 65 oy aldı. Cevdet Bayraktar, Memleket Partisi Sarıyer’in ilçe başkanı oldu ve seçim sonrası yaptığı konuşmada, “Kaybedeni olmayan, demokrasinin en iyi şekilde işlediği bir seçim yaşadık. Memleket Parti’mize hayırlı olsun.” dedi. Konuşmanın ardından ise Divan Başkanı ve PM Üyesi Ümran Köksüz, yarışan iki adayı yanına alarak, “Kongremizin kaybedeni yoktur. Hep birlikte çalışarak kazanacağız.” diye konuştu.

İşte Memleket Partisi Sarıyer’in yeni ilçe yönetimi:

blank

blank

blank

Genel

Kocataş’ın ulaşım sorunu için İETT’de önemli toplantı

Published

on

blank

Kocataş Mahallesi’nde bir süredir ulaşım sorunu yaşanıyor. Yüksek enflasyonla birlikte mazotun çok pahalı olması nedeniyle bir süredir minibüs seferlerinin yapılmadığı Kocataş’ta minibüs yolcusunun da otobüse yönelmesi, bir süredir ulaşım aksaklıklarının yaşanmasına neden olmuştu. Bu sorun, İETT Genel Müdürlüğü’nce yapılan toplantıda ele alındı.

Sarıyer’in Kocataş Mahallesi’ndeki ulaşım sorunu İETT Genel Müdürlüğü’nün düzenlediği toplantının gündem maddesi oldu. Mazotun pahalı olması nedeniyle masraflarını karşılamakta güçlük çeken minibüs esnafının bir süredir seferlerini yapmadığı Kocataş hattında minibüs yolcusunun da otobüse yönelmesiyle birlikte ulaşımda önemli aksaklıklar meydana gelmeye başlamıştı.

GÜNDEM MADDESİ ULAŞIM VE OTOBÜS SORUNU

İETT Yolcu Hizmetleri ve İletişim Daire Başkanı Müfit Yetkin, İETT Ulaşım Planlama Daire Başkanı Yusuf Limon, Avrupa Yakası Muhtarlıklar Şube Müdürü Ali Öztürk, İETT Yolcu Hizmetleri Müdürü Büşra Boysan, İETT Avrupa Bölgesi Planlama Müdürü Suzan Tunç, İBB Mahalli İdareler Müdürü Ayşe Dündar, CHP İBB Sarıyer Belediye Meclis Üyesi Görkem Kurşun ve Kocataş Mahallesi Muhtarı Serdal Doğan’ın katılımıyla Beyoğlu’nda düzenlenen toplantının gündem maddesi Kocataş’taki ulaşım ve otobüs sorunu oldu.

OTOBÜSLERİN TAMAMI DEĞİŞTİRİLECEK

Gerçekleşen toplantıyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Kocataş Mahalle Muhtarı Serdal Doğan, “Mahallemizdeki ulaşımla ilgili yaşanan olumsuzluklar, otobüslerin sefer iptalleri, iptallerden dolayı oluşan aşırı yoğunluk, araç arızaları ve seferlerin yetersizliğini en ayrıntılı bir şekilde dile getirdik. Tarafımıza Kocataş Mahallemizde çalışan otobüslerin tamamının değiştirilerek, yaşanan olumsuzlukların bir an önce çözülmesi sözü verildi” diye belirtti.

Continue Reading

Genel

Sarıyer’de Uygur Türklerinden Çin protestosu

Published

on

blank

Doğu Türkistan’da 30 katlı bir binada çıkan yangında 30 kişi hayatını kaybetti. Sarıyer Tarabya’da eylem yapan 500 kişilik Uygur Türkü, yangında Çin yetkililerinin ihmali olduğunu söyleyerek protesto etti.

Çin işgali altındaki Doğu Türkistan’ın Urumçi kentinde bulunan 30 katlı bir binanın 15’inci katında 24 Kasım Perşembe günü yangın çıktı. 21’inci kata kadar sıçrayan yangında 6 ev yanarken, 30 kişi hayatını kaybetti. Çinli yetkililerin, Uygur Türklerinin yaşadığı binada çıkan yangına müdahale etmediğini iddia eden Uluslararası Doğu Türkistan Sivil Toplum Kuruluşları Birliği üyeleri Tarabya’daki Çin konsolosluğu önünde eylem yaptı. Pankart ve dövizler açan yaklaşık 500 kişilik grup, sloganlar atıp Çin’i protesto etti. Saat 1400’da başlayan ve 1 saat süren eylem basın açıklamasının ardından son buldu.

Continue Reading

Genel

Sarıyer’den Amasra şehitlerinin çocuklarına eğitim bursu

Published

on

blank

Sarıyer Belediyesi, Amasra’daki maden faciasında hayatını kaybeden madencilerin okul öncesi ve okul çağındaki çocuklarına eğitim desteği vereceğini açıkladı. Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, toplamda 55 çocuğa verilecek burs desteği için Sarıyerlilere ve meclis üyelerine teşekkür etti.

Sarıyer Belediyesi Meclisi’nden oy birliğiyle geçen karar doğrultusunda; Türkiye’yi yasa boğan maden faciası sonrasında 42 maden işçisinin çocuklarına burs imkanı sağlanacak. 0-6 yaş arası 33 çocuğa 1.000 TL afet yardımı yapılacak. İlk, ortaokul ve lise olmak üzere 22 çocuğa ise 1.600 TL verilecek.

Yaraları Sarmak Hepimizin Görevi

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç yaptığı açıklamada; “Bartın’da yaşanan maden faciası hepimizi büyük acılara boğdu. Ailelerin yuvasına ateş düştü. Hayatını kaybeden madenci kardeşlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet diliyorum. Zor koşullarda çalışarak evine ekmek götürme derdinde olan madencilerimizin bizlere emaneti olan ailelerine destek olmak için elimizden geleni yapacağız. Devletimiz, STK’lar, hayırseverler üzerine düşen görevleri yerine getiriyorlar. Biz de yerel yönetim olarak ailelerimizin yanında olmak istedik ve meclisimizin oy birliği ile aldığı kararla çocuklarımıza burs desteği sağlayacağız. Yaraları sarmak hepimizin görevi” dedi.

Continue Reading

Popüler

blank