Connect with us

Genel

Murtaza Çelikel Aşiyan Mezarlığı’nda kabri başında anıldı

Published

on

blank

Ülke Politikaları Vakfı Danışma Kurulu Başkanı Murtaza Çelikel, 3. ölüm yıldönümünde Aşiyan Mezarlığı’ndaki kabri başında anıldı.

Türkiye iş, ekonomi ve siyaset dünyasının tanınmış isimlerinden, Ülke Politikaları Vakfı Danışma Kurulu Başkanı Murtaza Çelikel, 3. ölüm yıldönümünde Aşiyan Mezarlığı’ndaki kabri başında anıldı. Anma törenine eşi Prof. Dr. Aysel Çelikel başta olmak üzere;  eski CHP Genel Başkanı Altan Öymen, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin, Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, CHP Sarıyer İlçe Başkanı Ahmet Güveloğlu, Ülke Politikaları Vakfı Başkan Yardımcısı Doç.Dr. Seyhun Şahin, aile üyeleri ve sevenleri katıldı.

TOPLUMA VE VATANA KARŞI SORUMLULUK SAHİBİYDİ

Duaların ardından konuşma yapan Prof. Dr. Aysel Çelikel,“Bu güzel insanları bir araya getirmeyi başardığı için bir kere daha Murtaza Çelikel’e minnet, sevgi ve rahmet duygumu tekrarlıyorum. Herkese karşı sorumluluk sahibiydi. En başta da topluma ve vatana karşı. Onun için de siyaseti çok severdi.  Kadınların yücelmesini ilke edinmiş bir insandı. Her zaman beni desteklerdi. Dürüsttü ve doğruydu. ‘Politika yalnız mecliste yapılmaz her yerde yapılır derdi. Bunlar daha değerlidir, daha çok yerini bulacaktır’ derdi. Bu zor günlerimizde desteğini esirgemeyen tüm dostlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

blank
blank
blank