Connect with us

Genel

Nizamettin Günel: 25 yıl boyunca İstanbul’u yönettiniz. Sarıyer’de elle tutulur projeniz olmadı

Published

on

blank

Sarıyer Belediye Meclisi’nin Mayıs ayı oturumu gerginliklerle başladı. Sarıyer Belediyesi AKP Grup Başkanvekili Hüseyin Coşgun’un, “CHP’li İBB Sarıyer’de imar sorununu çözemedi” sözüne, Sarıyer Belediyesi CHP Grup Başkanvekili Nizamettin Günel, “25 yıl boyunca İstanbul’u yönettiniz. 25 yıl boyunca Sarıyer’e ne verdiniz?” sözüyle karşılık verdi.

Sarıyer Belediye Meclisi’nin Mayıs ayı oturumunun ilki, pandemi kısıtlamaları nedeniyle 17 Mayıs Pazartesi günü yapıldı. Zaman zaman tansiyonun yükseldiği meclis toplantısında Sarıyer Belediyesi AKP Grup Başkanvekili Hüseyin Coşgun, Sarıyer’de proje göremediklerini ifade etti ve “İBB’yi de aldınız; ama verilen sözleri tutmadınız. İmar sorununu çözemediniz. Artık yeni faaliyet döneminde faaliyetlere doyan bir Sarıyer olmasını istiyoruz.” ifadelerini kullandı. Coşgun’dan sonra söz alan Sarıyer Belediyesi CHP Grup Başkanvekili Nizamettin Günel ise “25 yıl boyunca İstanbul’u yönettiniz. Bizim Sarıyer’i almamızdan itibaren de, 10 yıl boyunca İstanbul’da sizin iktidarınızla çalıştık. Sarıyer’e bu süreler boyunca ne verdiniz? Sarıyer’de elle tutulur bir tane projeniz oldu mu? Olmadı.

2 YILLIK SÜREÇ BOYUNCA İSTANBUL’UN BİRÇOK SORUNU ÇÖZÜLDÜ

Ferahevler’de bulunan Metin Oktay Tesisleri’ni kullanmamıza bile izin vermediniz. Ama bizim İBB’yi almamızdan itibaren Sarıyer’de gözle görülür projeler gerçekleşmeye başladı. Bunu daha önce de defalarca anlattık. 2 yıllık süreç boyunca da, İstanbul’un birçok sorunu çözüldü ve çözülmeye devam edecek. Sarıyer Belediyesi olarak da, Sarıyer’e kazandırdığımız gözle görülür birçok büyük proje, yapılan belediye binamız ortadadır. Sarıyer’de imar sorunu da dahil, kalan sorunlarda çözülmeye devam edecektir.” dedi.

Genel

Sarıyer’deki köpek otelinde dehşet

Published

on

blank

Sarıyer’deki hayvan otelinde köpeği, başka bir köpeğin saldırısı sonucu ölen Beliz Naz Özışıkçılar savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Beliz Naz Özışıkçılar, Sarıyer’deki köpek oteline 18 Temmuz’da yurt dışı seyahatine gitmeden önce Pomerian cinsi Puffy isimli köpeğini bıraktı. Otelde bulunan Staffordshire cinsi köpek, Puffy’e saldırdı. Otel çalışanının gözlerinin önündeki saldırıda Puffy hayatını kaybetti. Olayın ardından Özışıkçılar, avukatı aracılığıyla İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Özışıkçılar, yurt dışında olduğu sırada bilinmeyen bir numaradan arandığının anlattığı dilekçede, arayan kişinin kendisine köpeğinin öldüğünü söylediği belirtildi. Otelde çalışan bir kadının saldırıyı görmesine karşın durdurmadığı kaydedilen dilekçede işletmecinin otele en fazla 12 köpek alınabileceğini söylediği ancak otelde 22 köpeğin kaldığı öne sürüldü

Suç duyurusu dilekçesinde, otel sahibi Neva D.T. ile otel çalışanının ‘görevi kötüye kullanma’ suçundan 1 yıldan 7 yıla kadar hapisle cezalandırılması talep edildi.

Continue Reading

Genel

Tarabya’da 4 ton midye ele geçirildi

Published

on

blank

Sarıyer’de denetim yapan İstanbul Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri, Tarabya sahilinde yasadışı yollarla avlanan 4 ton canlı midye ele geçirdi.

Sarıyer’de ekipleri, kaça midye avcılığına yönelik operasyon düzenledi. Sarıyer sahil şeridinde dün yapılan operasyona İstanbul İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Sarıyer İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, Sahil Güvenlik Marmara ve Boğazlar Bölge Komutanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Zabıta, Sarıyer İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Sarıyer Belediye Başkanlığı Zabıta ekiplerinden oluşturulan 47 kişilik ekip katıldı. Yapılan denetimlerde 138 çuval içerisinde yaklaşık 4 ton yakın midye ele geçirildi. Ele geçen midyeler, çuvallar yırtılarak tekrar doğal ortamı olan denize bırakıldı.

Denetimlerde kaçak midye avcılığı yaptığı belirlenen 6 kişiye 11 bin 997 TL ceza kesildi.

Continue Reading

Genel

Sarıyer Akademi kabul sınavı yapıldı

Published

on

blank

Mezun grubundaki öğrenciler sınavlara Sarıyer Akademi’de hazırlanabilmek için ter döktü. 250 kişinin başvurduğu sınavlarda sosyal mesafe kuralına göre sınıflara alınan öğrencilerin ateşi ölçüldü, el dezenfektanı kullanmaları sağlandı. Sınıflara tıbbı maske konuldu.

Sarıyer Akademi’de mezun durumdaki öğrenciler için kurum kabul sınavları başladı. 250 kişinin katıldığı ücretsiz sınavlarda öğrenciler maskelerini takıp salonlara sosyal mesafeye uyarak girdi, sınıflarda mesafeli oturdu. Öğrenciler sınavlardan önce Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nin bahçesinde sosyal mesafeli olarak sıraya girerken, girişte ateş ölçümü yapıldı. Sınıflar ise sınav aralarında dezenfekte edildi.

100 ÖĞRENCİ AKADEMİLİ OLACAK

Herkese kaliteli eğitim misyonuyla hareket ettiklerini söyleyen Sarıyer Akademi Kurum Müdürü Sami Görey, “Bugün itibariyle 250 civarı öğrenci sınava başvurdu. Bu çocukların çoğu mezuna kalmış veya istediği bölümleri hedefleyen öğrenciler. Biz bunların içerisinden üç sayısal, iki de eşit ağırlık sınıfı olmak üzere 100 öğrencinin kaydını yapacağız. Salı gününden itibaren öğrencilerimizi kurumumuza almaya başlayacağız” dedi.

Continue Reading

Popüler

blank