Connect with us

Genel

Oktay Aksu’nun kazanma şansı olmayınca Gökan Zeybek telaşa kapıldı

Published

on

blank

Sarıyer’in en çok tartışılan ve CHP tabanında sevilmeyen siyasetçisi Gökan Zeybek’i Şükrü Genç korkusu sardı. Sarıyer halkına, CHP tabanına rağmen dayattığı adayı Oktay Aksu tutmayınca, anketlerde dip yapınca Zeybek’in Oktay Aksu için şişirme bir anket yaptırttığı iddiası ortaya atıldı.

Sarıyer’de sıradan bir meclis üyesi ve başkan yardımcısı iken Şükrü Genç sayesinde PM üyesi ve milletvekili olan, Kasım 2023 kurultayından önce de Sarıyer’in önde gelen isimlerine ön seçim sözü vererek destek isteyen Gökan Zeybek, kendisini MYK’ya kadar taşıyanları yok saymış, Sarıyer’de ön seçimin yapılmaması, anketlerde sonuncu çıkan Oktay Aksu’nun aday yapılması için büyük mesai harcamıştı.

ZEYBEK’İ ŞÜKRÜ GENÇ KORKUSU SARDI

Sarıyer’de en istenmeyen adayı, sırf arkadaşı olduğu için, anketlerde sonuncu çıkmasına rağmen adaylaştıran Gökan Zeybek, CHP’nin Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olduğunu adeta unuttu ve Sarıyer’de kendisi Belediye Başkan Adayıymış gibi çalışmaya başladı. Birçok yerde sorun varken sadece Sarıyer seçimlerine odaklanan bir Genel Başkan Yardımcısı’nın dayatma adayı tutmayınca, kulislerde koltuğunu kaybetme korkusundan ötürü sadece Sarıyer’e yönelmeye başladığı konuşuluyor. 14 ve 28 Mayıs seçimlerini başarılı bir şekilde bilen sayılı firmalardan olan bir anket şirketinin yaptığı ankette Sarıyer’de yarışın, Şükrü Genç ile AKP arasında geçtiği gerçeği ortaya çıktı. Zaten sahada yoğun ilgi ile karşılaşan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in seçimde bağımsız aday olmasıyla birlikte yeniden en güçlü aday olduğu da bazı anket firmaları sahibi tarafından da belirtilmişti.

OKTAY AKSU DİBE VURUNCA ŞİŞİRME ANKETE BAŞVURULDU

Gökan Zeybek’in dayatma adayı Mustafa Oktay Aksu’nun anketlerde seçimi kazanma şansının kalmadığı ortaya çıkınca, şişirme bir anketin yaptırıldığı iddia edildi. Uydurma ankette Aksu’nun yüzde 45, AKP Adayı Hüseyin Coşkun’un yüzde 28, Bağımsız Belediye Başkan Adayı Şükrü Genç’in ise yüzde 20’lerde olduğu sonucunun paylaşılacağı konuşuluyor. Oysa ki, Oktay Aksu’nun son resmi anketlerde yüzde 24’ü geçemediği ve seçimi kazanma şansı olmadığı ortaya çıkmıştı.

Sarıyer halkı, Gökan Zeybek’in dayatma adayına itibar etmemeye başladı. Uydurma anketlere de itibar etmeyecektir.

blank
blank
blank