Connect with us

Genel

Saadet Partisi’nden Cumhur İttifakı açıklaması!

Published

on

blank

HaberTürk’te yayınlanan ‘Enine Boyuna’ya telefon ile bağlanan Saadet Partisi Sözcüsü Birol Aydın, Saadet Partisi’nin Cumhur İttifakı’na katılacağı iddialarıyla ilgili bir açıklama yaptı.

Aydın, konuyla ilgili şunları söyledi:”Saadet Partisi’nin 3 haftadır daha yoğun olarak konuşulmasından memnuniyet duyuyoruz. Bu durumun Saadet Partisi’nin daha iyi anlaşılacağına katkı sağlayacağını düşünüyoruz. Ancak bir üzüntümü de ifade etmek isterim; öyle zannediyorum ki Saadet Partisi’nin konuşulduğu bir programa Saadet Partili bir yetkilinin de katılmasını arzu ederdiniz.”

Aydın’ın bu sözleri üzerine, programın moderatörü Hülya Hökenek araya girerek “Biz Saadet Partili yetkilileri de programımıza alıyoruz normalde, geçen hafta sayın Karamollaoğlu buradaydı. Bu konuda eleştiri kabul etmiyoruz” dedi.

Aydın, sözlerini şöyle sürdürdü:

Değerli konuklarınız Saadet Partisi ittifakı üzerinden değerlendirmeler yapıyorlar ama bir kısım eksik, bir kısım yanlış değerlendirmeler var. Kabul edelim ki özellikle Sayın Cumhurbaşkanı ve Devlet Bahçeli, seçimin 2023’te olacağını ifade ediyor. Hal böyleyken bugünden ittifakları tartışmak AKP’nin ajandasını çalıştırıyor. Hem nezaket hem de siyasi yönü olan bir ziyaretti, bunu görmemek mümkün değil.

Son gelişmelerden Saadet Partisi’nin konum değiştirdiğini çıkarmak anlamsız olur. Hem Genel Başkanımızın hem teşkilatımızın hem de Asiltürk’ün açıklamalarından partimizin Cumhur İttifakı’na katılacağını çıkarmak büyük bir yanlıştır. Çok keskin, net duruşumuz vardır. Bu konunun altını özellikle çizmek isterim.

Ayrıca şu cümleyi de söylemek isterim; raydan çıkmış bir trenin hızını artırmak sadece felaketi artırır. Bizim Saadet Partisi olarak hem 18 yıldır hem de son 3 yıldır Türkiye’ye ilişkin çekincelerimiz ortadadır. Ancak siyaset yapıyoruz, nasıl sayın Cumhurbaşkanı bir ziyarette birtakım amaçlar güdüyorsa, bizim de güttüğümüz amaçlar vardır. Bunun da böyle değerlendirilmesini rica ediyorum.”