Connect with us

Genel

SAGEM velilerden tam not aldı

Published

on

blank

Eğitimde fırsat eşitliği ilkesiyle yola çıkan ve her yıl ailesine yüzlerce öğrenci katılan Sarıyer Belediyesi Gençlik Eğitim Merkezi (SAGEM) şubelerinin eğitimcileri, yeni eğitim öğretim yılı vizyonunu veli bilgilendirme ve paylaşım toplantısında açıkladı.

Sarıyer genelinde 11 şubesiyle 7-14 yaş aralığındaki çocuklara hizmet veren SAGEM şubelerinin eğitimcileri, yeni eğitim öğretim vizyonunu sunarak, velilerin sorularını cevapladı. Boğaziçi Kültür Sanat Merkezi’nde gerçekleşen toplantıya Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Başkan Yardımcısı Hüseyin Coşkun, Sarıyer Belediyesi Eğitim Danışmanı Selçuk Dereci, Sarıyer Akademi Genel Koordinatörü Sami Görey, SAGEM öğrencilerinin velileri ve eğitimcileri katıldı.

100 BİNDEN FAZLA ÖĞRENCİYE EĞİTİM

Toplantının açılış konuşmasını yapan Sarıyer Belediyesi Eğitim Danışmanı Selçuk Dereci “Eğitim gönüllüsü olduğumuz için buradayız” şeklinde konuşarak şunları söyledi: “2019 yılından bu yana ortalama 100 binin üzerinde Sarıyerli çocuğumuza eğitim verdiğimiz için onurluyuz. Çocuklarımızın örgün eğitimdeki çalışmalarına destek vermenin yanı sıra sosyal alanda da desteklemek istiyoruz. Çocuklarımızın yarının geleceği ama bugünün de gerçekleri. Biz sorumluluğumuzun farkındayız.”

GÜVENLİ VE SOSYAL ALAN

SAGEM şubelerinde verilen eğitimlerin anlatıldığı sunumu gerçekleştiren SAGEM Koordinatörü Serap Genç ve Bağlar SAGEM şube sorumlusu Tülay Yılmaz, temel derslerin yanı sıra yapılan sosyal aktiviteler ile güvenli ve sosyal bir alan oluşturduklarını, çocukların hem eğlenceli hem de eğitici vakit geçirmeleri için çalışmalar yapmayı önemsediklerini dile getirdi.

blank

SAGEM AİLEMİZ OLDU

SAGEM’de eğitim görmenin kendilerine büyük bir ayrıcalık ve özgüven sağladığını yaptıkları konuşmada dile getiren mezunların ardından söz alan veli Safiye Tanrıkulu, “Hem SAGEM öğrencisi hem de öğrenci velisiyim. Kurumda önce veliye, sonra çocuğa dokunuyorlar. Saat fark etmeksizin öğretmenleri arayabiliyorum. O kadar çok faaliyet var ki. Hele ki sınav zamanında çocuklarımızı geliştiriyorlar. Bizim için çok büyük bir şans. Kültür gezileri oluyor. Bu imkanların sağlanması çok büyük bir faaliyet. Boğaz turu yaptık. Kamplar oluyor. Tatile gitmeye imkanı olmayan çocuklar için çok değerli. SAGEM bizim ailemiz oldu” şeklinde konuşarak duygularını ifade etti.

İŞİMİZİ GURURLA YAPIYORUZ

“Duygulanmamak mümkün değil” diyerek sözlerine başlayan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç; “Çocukluğum çok zor geçti. İmkanlarımız şimdi ki gibi değildi. Daha farklı olanaksızlıklar yaşadık. Ben öğretmenlerimi hiç unutmuyorum. Göreve başladığımda kendime bir hedef koydum. Bir gün bir yönetici olursam çocukluğumda sahip olamadığım imkanları çocuklara özgürce yaptıracağım dedim. İşlerimizi gururla yapıyoruz. Söz alan velilerimiz biz bir aile olduk dediler.  Çok mutlu oldum. Bizim için belediyecilik sadece yol yapma, kaldırım yapma değil. Çocuklarımıza yarınları için destek veremiyorsak, içinde eğitim yoksa binaların çok güzel olmasına gerek yok” diye konuştu.

Sarıyer Belediyesi’nin eğitim hizmetlerinden bahseden Sarıyer Belediyesi Başkan Yardımcısı Hüseyin Coşkun ise; “Sizlerin önerilerinize ihtiyacımız var. Sarıyer’de Milli Eğitim’e bağlı 98 okul var. Okulların ihtiyaçlarını karşılıyoruz. 7500 öğrencimize burs desteği sağlıyoruz. SAGEM’i bilmeyen velilere anlatmanızı istiyoruz” dedi. Coşkun, konuşmasından sonra velilerin merak ettiği soruları cevapladı.

Genel

Sarıyer’de aidatlar cep yakıyor

Published

on

blank

Enflasyonun artmasıyla son yıllarda ev sahipleri ve kiracılar için büyük gider kalemlerinden biri haline gelen aidatlar, Sarıyer’de yüzde 100’ün üzerinde artış gösterdi.

Konumu, sosyal alanları, temizlik ve güvenlik hizmetleri gibi kriterlere göre değişiklik gösteren konut aidatları, site ya da apartmanlarda yaşayan ev sahipleri ve kiracılar için yüklü giderler arasında yer alıyor. Bir gayrimenkul teknoloji platformunun, İstanbul’un 39 ilçesinde site içi ve site dışı aidat rakamlarını incelediği İstanbul Konut Aidat Raporu’na göre, İstanbul’da ortalama aidatlar site içerisinde yüzde 107 site dışında yüzde 118 artış gösterdi. Sitelerde en yüksek aidat ödeyen ilçe ortalama bin 971 lira ile Şişli olurken en düşük aidat ödemesi 423 lira ile Arnavutköy ilçesinde gerçekleşti. En yüksek aidatlarda ise 8 bin 575 TL ortalama ile Şişli, 7 bin 477 TL ile Büyükçekmece, 7 bin 334 TL ile Beşiktaş ilk üçte yer alıyor.

SİTE DIŞINDA ZİRVE SARIYER’İN

Site dışı aidat ödemelerinde ise ilk sırayı 533 lira ile Sarıyer ve Beyoğlu paylaşıyor. Bu ilçeleri 420 lira ile Kadıköy ve 359 lira ile Beşiktaş ve 275 lira ile Bakırköy takip ediyor.

Continue Reading

Genel

Vergili: Turban Tesisi kış aylarında evsiz vatandaşlarımıza tahsis edilsin

Published

on

blank

Hava sıcaklığının düşmesi ve yılın ilk kar yağışının ardından deneyimli siyasetçi Erhan Vergili, sokakta yaşayan vatandaşlar ve ihtiyaç sahipleri için Sarıyer Belediyesi’ne çağrıda bulundu.

Kilyos’ta bulunan Turban Tesisleri’nin kış ayları boyunca sokakta yaşayan evsiz vatandaşlara tahsis edilmesi konusunda Sarıyer Belediyesi’ni göreve davet eden Vergili, ihtiyaç sahipleri için de sıcak yemek dağıtılması gerektiğini belirtti.

“Vatandaşlarımız için ne tür hazırlıklar yapılıyor?

Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Vergili, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Hava sıcaklıkları düştü, Meteoroloji’den gelen bilgiler önümüzdeki günlerde yoğun kar yağışı olacağını gösteriyor. Peki Sarıyer Belediyesi evsiz insanlarımız ve ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız için ne tür hazırlıklar yapıyor? Yılın sadece belirli günlerinde hizmet veren Kilyos Turban Tesisleri kış aylarında sokakta yaşayan vatandaşlarımız için tahsis edilmeli, barınma, giyecek ve yiyecek ihtiyaçları karşılanmalı. Bunun yanı sıra 2019’daki açıklanan ama aradan geçen 4 yıla rağmen tamamlanamayan Aşevi projesi de bir an önce hayata geçirilmeli. Bu sayede ihtiyaç sahiplerine sıcak yemek dağıtılabilir.

blank

Continue Reading

Genel

Emirgan’da görme engelli çiftin çığlıkları sahili inletti

Published

on

blank

Emirgan Sahili‘nde yürüdükleri sırada merdiven boşluğunu fark edemeyen görme engelli çift denize düştü. Yardım seslerini duyan vatandaşların kurtararak banka oturttuğu çift uzun süre kendine gelemedi.

Olay, önceki gün saat 16:00 sıralarında meydana geldi. Sarıyer Emirgan Sahili’nde önlerindeki merdiven boşluğunu fark edemeyen görme engelli çift denize düştü. Çiftin yardım seslerini duyan sahildeki vatandaşlar onların yardımına koştu. Vatandaşların seferber olduğu olayda, önce genç kadın ardından da erkek arkadaşı denizden çıkartıldı. Sırılsıklam olan iki arkadaş ardından da banka oturtuldu. Neye uğradığını şaşıran çift olayın şokunu uzun süre atlatamadı. Çiftin durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Continue Reading

Popüler

blank