Connect with us

Genel

SAGEM velilerden tam not aldı

Published

on

blank

Eğitimde fırsat eşitliği ilkesiyle yola çıkan ve her yıl ailesine yüzlerce öğrenci katılan Sarıyer Belediyesi Gençlik Eğitim Merkezi (SAGEM) şubelerinin eğitimcileri, yeni eğitim öğretim yılı vizyonunu veli bilgilendirme ve paylaşım toplantısında açıkladı.

Sarıyer genelinde 11 şubesiyle 7-14 yaş aralığındaki çocuklara hizmet veren SAGEM şubelerinin eğitimcileri, yeni eğitim öğretim vizyonunu sunarak, velilerin sorularını cevapladı. Boğaziçi Kültür Sanat Merkezi’nde gerçekleşen toplantıya Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Başkan Yardımcısı Hüseyin Coşkun, Sarıyer Belediyesi Eğitim Danışmanı Selçuk Dereci, Sarıyer Akademi Genel Koordinatörü Sami Görey, SAGEM öğrencilerinin velileri ve eğitimcileri katıldı.

100 BİNDEN FAZLA ÖĞRENCİYE EĞİTİM

Toplantının açılış konuşmasını yapan Sarıyer Belediyesi Eğitim Danışmanı Selçuk Dereci “Eğitim gönüllüsü olduğumuz için buradayız” şeklinde konuşarak şunları söyledi: “2019 yılından bu yana ortalama 100 binin üzerinde Sarıyerli çocuğumuza eğitim verdiğimiz için onurluyuz. Çocuklarımızın örgün eğitimdeki çalışmalarına destek vermenin yanı sıra sosyal alanda da desteklemek istiyoruz. Çocuklarımızın yarının geleceği ama bugünün de gerçekleri. Biz sorumluluğumuzun farkındayız.”

GÜVENLİ VE SOSYAL ALAN

SAGEM şubelerinde verilen eğitimlerin anlatıldığı sunumu gerçekleştiren SAGEM Koordinatörü Serap Genç ve Bağlar SAGEM şube sorumlusu Tülay Yılmaz, temel derslerin yanı sıra yapılan sosyal aktiviteler ile güvenli ve sosyal bir alan oluşturduklarını, çocukların hem eğlenceli hem de eğitici vakit geçirmeleri için çalışmalar yapmayı önemsediklerini dile getirdi.

blank

SAGEM AİLEMİZ OLDU

SAGEM’de eğitim görmenin kendilerine büyük bir ayrıcalık ve özgüven sağladığını yaptıkları konuşmada dile getiren mezunların ardından söz alan veli Safiye Tanrıkulu, “Hem SAGEM öğrencisi hem de öğrenci velisiyim. Kurumda önce veliye, sonra çocuğa dokunuyorlar. Saat fark etmeksizin öğretmenleri arayabiliyorum. O kadar çok faaliyet var ki. Hele ki sınav zamanında çocuklarımızı geliştiriyorlar. Bizim için çok büyük bir şans. Kültür gezileri oluyor. Bu imkanların sağlanması çok büyük bir faaliyet. Boğaz turu yaptık. Kamplar oluyor. Tatile gitmeye imkanı olmayan çocuklar için çok değerli. SAGEM bizim ailemiz oldu” şeklinde konuşarak duygularını ifade etti.

İŞİMİZİ GURURLA YAPIYORUZ

“Duygulanmamak mümkün değil” diyerek sözlerine başlayan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç; “Çocukluğum çok zor geçti. İmkanlarımız şimdi ki gibi değildi. Daha farklı olanaksızlıklar yaşadık. Ben öğretmenlerimi hiç unutmuyorum. Göreve başladığımda kendime bir hedef koydum. Bir gün bir yönetici olursam çocukluğumda sahip olamadığım imkanları çocuklara özgürce yaptıracağım dedim. İşlerimizi gururla yapıyoruz. Söz alan velilerimiz biz bir aile olduk dediler.  Çok mutlu oldum. Bizim için belediyecilik sadece yol yapma, kaldırım yapma değil. Çocuklarımıza yarınları için destek veremiyorsak, içinde eğitim yoksa binaların çok güzel olmasına gerek yok” diye konuştu.

Sarıyer Belediyesi’nin eğitim hizmetlerinden bahseden Sarıyer Belediyesi Başkan Yardımcısı Hüseyin Coşkun ise; “Sizlerin önerilerinize ihtiyacımız var. Sarıyer’de Milli Eğitim’e bağlı 98 okul var. Okulların ihtiyaçlarını karşılıyoruz. 7500 öğrencimize burs desteği sağlıyoruz. SAGEM’i bilmeyen velilere anlatmanızı istiyoruz” dedi. Coşkun, konuşmasından sonra velilerin merak ettiği soruları cevapladı.

Genel

Zekeriyaköy’de 5 Milyon liralık uyuşturucu operasyonu

Published

on

blank

Sarıyer Asayiş Büro Amirliği polisleri yoğun koku üzerine Zekeriyaköy’de bir eve yaptığı baskında, piyasa değeri yaklaşık 5 milyon lira olan 17 kilogram marihuana ele geçirdi.

Sarıyer İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği polisleri, önceki hafta Pazar günü saat 02.00 sıralarında Zekeriyaköy’de uygulama yaptı. Uygulama esnasında polis ekipleri, bir binanın bahçesinden yoğun uyuşturucu madde kokusu geldiğini fark etti. Bunun üzerine ekipler, belirlenen adresi bir süre izlemeye aldı. Binanın çevresinde araç ve yaya yoğunluğunun olduğunun görülmesi üzerine yapılan çalışmada şahısların girdiği dairenin M.M.K. isimli şahsa ait olduğu belirlendi.

SARIYER ASAYİŞİN YİNE GÖZÜNDEN KAÇMADI

Çalışmaların ardından operasyon için düğmeye basan Sarıyer Asayiş Büro Amirliği polisleri, binanın çevresinde güvenlik önlemleri aldı. Ardından harekete geçen polis, dairede ve müştemilatında yaptığı aramada piyasa değeri yaklaşık 5 milyon lira olan 17 kilo 258 gram marihuana ele geçirdi. Aramaların ardından M.M.K. isimli şahıs gözaltına alındı. Devam eden çalışmalar çerçevesinde binanın bodruma katına inen polis, gördüğü manzara karşısında adeta şoke oldu. Katta uyuşturucu madde yetiştirmek maksatlı düzenek kurulduğunun görülmesi üzerine inceleme yapıldı. İçeride 81 adet Marihuana ekili saksı, marihuana bitkisi dalları, Led ışıklı sistemleri, bağlantı kabloları, plastik boru ve hortumlar, havalandırma boruları ve motorları, nem cihazı, buhar cihazı, termostat ve çok sayıda vantilatör ele geçirildi.

UYUŞTURUCU İMAL VE TİCARET SUÇUNDAN TUTUKLANDI

Gözaltına alınarak emniyete getirilen şahsın ifadesi alınarak adli işlemleri yapıldı. Ardından adliyeye sevk edilen şahsı, çıkarıldığı mahkemece, “Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde İmal ve Ticareti” suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Continue Reading

Genel

Sarıyer Belediyesi’nin personelleri sağlık taramasından geçti

Published

on

blank

Sarıyer Belediyesi, ortaya çıkabilecek sağlık problemlerinin önceden belirlenmesi amacıyla personeline sağlık taraması yapıyor. Sağlık İşleri Müdürlüğü koordinatörlüğünde gerçekleşen çalışma sonrasında sonuçlar uzman doktorlar tarafından değerlendirilecek.

Sarıyer Belediyesi, iş sağlığı ve güvenliği kapsamında personele sağlık taraması yapıyor. Muayeneler kapsamında; akciğer filmi, görme ve işitme testi, kan tetkikleri ve fiziksel muayene yapılarak tarama verileri personele ait sağlık takibi dosyalarına işleniyor. Ayrıca personele iş sağlığı ve güvenliği hakkında düzenli olarak eğitimler de veriliyor. Çalışanların sağlığını önemsediklerini belirten Sağlık İşleri Müdürü Dr. Armağan Eren, belediye bünyesinde çalışan personelin yaptıkları işe bağlı olarak gelişebilecek sağlık problemleri ve iş risklerini tespit etmenin ve çalışanları bu risklerden korumanın öncelikleri olduğunu söyledi.

Continue Reading

Genel

Sarıyer’in sevilen ismi hayatını kaybetti

Published

on

blank

Sarıyer’in sevilen isimlerinden, bir dönem Sarıyer Lisesi Mezunlar Derneği Başkanlığı görevini yürüten Ali Tuncer Hülagü hayatını kaybetti.

Sarıyer’in sevilen isimlerinden Ali Tuncer Hülagü vefat etti. Acı haberi ailesi sosyal medya hesabından duyurdu. Bir dönem Sarıyer Lisesi Mezunları Derneği Başkanlığını yapan Ali Tuncer Hülagü, 2017’de seçildiği görevini başarıyla sürdürmüştü.

Ali Tuncer Hülagü’nün cenazesi, bugün ikindi namazına müteakip Sarıyer Merkez Camii’nden kaldırılacak ve Kilyos Mezarlığı’na defnedilecek.

Sarıyer Son Baskı gazetesi olarak, Ali Tuncer Hülagü’ye Allah’tan rahmet, tüm sevenlerine ise başsağlığı dileriz.

Continue Reading

Popüler

blank