Connect with us

Genel

ŞAHİN : DÜNDAR VE GÜL BERAAT ETMELİ

Published

on

blank

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, “Temennim Yargıtay safhasında bu arkadaşlarımızın dosyalarının dikkatlice incelenerek beraat etmeleridir.” dedi.

Karabük Üniversitesi’ndeki Türkiye Gazeteciler Federasyonu ile Gazeteciler ve İletişimciler Derneği tarafından düzenlenen panele katılan AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, panelde Can Dündar’ın ve Erdem Gül’ün aldığı hapis cezalarıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Yaptığı açıklamalarda Şahin,“Şu anda kamuoyunda çokça tartışılan iki basın mensubuyla ilgili bir dava cereyan ediyordu. Geçenlerde ilgili mahkeme bir karar verdi. İki gazeteci bir hüküm aldı ama henüz Yargıtay aşaması var, kesinleşmiş değil. Herhangi bir tutuklama kararı verilmedi. Basın mensuplarının çok dikkatini çeken, takip ettikleri, kamuoyunun da takip ettiği bir davaydı. Bunlar yargı süreçleridir. Temennim de şudur; Yargıtay safhasında bu arkadaşlarımızın dosyalarının dikkatlice incelenerek beraat etmelerini arzu ediyorum. Ben kimsenin ceza almasından hoşnut olan biri değilim. Ama bağımsız yargı organları bir karar vermiştir. Yargı organlarının verdikleri karar eğer bizim beklediğimiz gibi bir kararsa onu alkışlıyoruz. Eğer beklemediğimiz gibi bir kararsa, böyle bir karar mı olur diyoruz. Dolayısıyla yargı organlarının kararlarını değerlendirirken kendi beklentimize göre değil, dosya kapsamına göre deliller isabetli değerlendirilmiş mi, adalet yerini bulmuş mu bulmamış mı buna bakmak gerekir.” dedi.

 

Click to comment

Bir Cevap Yazın

blank
blank
blank