Connect with us

Genel

Sarı Platform Derneği’nden Başkan Genç’e ziyaret

Published

on

blank

Sarı Platform Derneği Başkanı Mustafa Bakır ve yönetim kurulu üyeleri, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’i ziyaret etti.

Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği olağan kongresi ile güç tazeleyen Sarıyer’in en aktif sivil toplum kuruluşlarından Sarı Platform Derneği’nin yeni yönetimi, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’i ziyaret etti.

Sohbet havasında gerçekleşen ziyarette, Sarı Platform Derneği Başkanı Mustafa Bakır, yeni yönetim kurulu üyeleri ile derneğin çalışmaları ve önümüzdeki süreçte hayata geçirilecek projeler hakkında Belediye Başkanı Şükrü Genç’e bilgi vererek, Sarı Platform’un geleneksel hale getirdiği ve geçtiğimiz yaz aylarında on binlerce katılımcı ile ikincisi gerçekleşen Sarıyer Festivali’ne sunulan desteklerden ötürü teşekkür etti. Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç de, Sarı Platform Derneği Başkanı Mustafa Bakır ve yönetimini ağırlamaktan memnuniyet duyduğunu belirtti ve derneğin, ilk seçildiği dönem olan 2009 yerel seçimlerinde kendisine verdiği önemli destekten ötürü de ayrı bir anlam taşıdığını ifade etti.

Ziyaret, hatıra fotoğrafı çekimi ile son buldu.

SARI PLATFORM YÖNETİM KURULU

BAŞKAN: MUSTAFA BAKIR

ASİL YÖNETİM KURULU ÜYELERİ

CÜNEYT GÜL
HÜSEYİN GÜLÜMSER
HASAN ALTAY
ONUR ARSLANTAŞ
GÜRSEL BERBEROĞLU
ÖMER TOKGÖZLÜ
SİNAN DEMİRCİ
GONCA ÇAĞLAYAN
GÜLTEKİN SERT
MEHMET SARGIN
MESUT TOPALOĞLU
ÇETİN ALİ AYTAÇ
AYKUT AYDIN
HÜLYA HANİFE ÖZÇAKIR
ONUR AKSOY
ORHAN AKHAN
ÖZDEN EFEOĞLU
ALİ ÖZTÜRK
ALİ GÖKÇE
BİLAL ATEŞ

YEDEK YÖNETİM KURULU ÜYELERİ

NİHAT YEŞİLBAŞ
ABDULLAH IŞILDAK
ÇETİN KOÇ
HALUK BAHAR
TUĞÇE BELGİN

ASİL DENETLEME KURULU ÜYELERİ

YONCA ÇAĞLAYAN
MURAT DİL
ALPER BİDAV

YEDEK YÖNETİM KURULU ÜYELERİ

MEHMET ÖZDEMİR
HANİFİ TOPALOĞLU
MERTCAN BALCI

DANIŞMA KURULU

İBRAHİM BOZAN
ERKAN KALENDER
BERK GÖL
ALİ KARGİDANOĞLU
MEHMET SEZAYİ GÖK
ŞABAN ALİ KABAOĞLU
MİRZA SANCAK
ÖMER ERTUĞRUL YILDIZ
ÖMER YILMAZER
SİNAN YÜKSEL
YAĞMUR KÖMÜR
MEHMET FATİH KUŞHANOĞLU

blank blank

Genel

Özgür Özel’den Başkan Genç’e teşekkür

Published

on

blank

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, TBMM’de yaptığı grup toplantısında, haftasonu açılışı yapılan Büyükdere Atatürk Fidanlığı için Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’e teşekkür etti.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, TBMM’de yaptığı grup toplantısında Pazar günü Sarıyer’de açılışını yaptığı Büyükdere Atatürk Fidanlığı’na değindi. Genel Başkan olarak yaptığı ilk açılışın önemine değinen Özel, bugüne kadar bu alanı koruyan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ve yeşil alan olarak İstanbullulara kazandıran İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na teşekkür etti.

İMARA AÇMAYA DİRENEN ŞÜKRÜ GENÇ’E TEŞEKKÜR

Özgür Özel konuşmasında şu ifadeleri kullandı: “Pazar günü çok önemli bir binayı açtık. Sadece açarken eski dokusuna uygun olarak yapılmış o binaların içinde, kadınlarımız çalışma hayatı içinde olsun diye bir tane kreş, bir tane meslek edindirme kursu, İstanbul Vakfı’nın bursiyer öğrencilerinin gelip doğayla çiçekle iç içe olacakları alan, bir tarafı yeniden bahçıvanlık okulu. İnanılmaz güzel bir tesisti. Kurdelesini kestiğim ilk açılış olmasından büyük memnuniyet duydum. Oraya emek veren, geçmişten bu güne orayı imara açmaya direnen Belediye Başkanımız Şükrü Genç’e, meclis üyelerimize ve İstanbul’da yaptığı muhteşem işlerle İstanbulluların teveccühünü kazanan ve 31 Mart’ta rekor oyla yeniden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olacak olan Ekrem İmamoğlu’na bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.

 

Continue Reading

Genel

Sarıyer Belediyesi ekipleri Sarıyerliler için seferber oldu

Published

on

blank

Sarıyer’de etkisini gösteren yoğun yağış ve fırtına sonrasında mazgallar taştı, çatılar uçtu ve ağaçlar devrildi.  Sarıyer Belediyesi ekipleri yağıştan etkilenen bölgelere hızla müdahalede bulunuyor.

Sarıyer Belediyesi ekipleri,  sabah saatlerinden itibaren etkisini gösteren sağanak yağış ve lodos sonrasında Sarıyerlilerin olumsuz etkilenmemesi için çalışmalarını sürdürüyor. Aşırı yağıştan dolayı caddelerde oluşan su birikintilerine müdahale eden Fen İşleri ekipleri, mazgalları da temizliyor. Park Bahçeler ekipleri ise fırtına nedeniyle devrilen ağaçları ve kırılan dalları kaldırıyor. Ekipler kriz masasından gelen ihbarları değerlendirerek, sorun yaşanan noktalara tek tek giderek çalışmalarına devam ediyor.

blank

 

Continue Reading

Genel

İbrahim Temur özel kalem bütçesini eleştirdi

Published

on

blank

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin 2024 yılı bütçesinin kabul edilmesinden sonra İBB’nin özel kalem bütçesi üzerinden Sarıyer Belediyesi ile ilgili değerlendirme yapan İYİ Parti Sarıyer İlçe Başkanı İbrahim Temur, “Nasıl oluyor da Sarıyer Belediyesinin Özel Kalem Bütçesi, koskoca İBB’nin Özel Kalem Bütçesinin 4 katından fazla oluyor?” diye sordu.

İBB’nin 2024 yılı bütçesinin açıklanmasının ardından İBB’nin özel kalem bütçesi üzerinden Sarıyer Belediyesi’nin özel kalem bütçesini eleştiren İYİ Parti Sarıyer İlçe Başkanı İbrahim Temur, “İstanbul Büyükşehir Belediyesinin 2024 bütçesi, İBB Meclisinde kabul edildi. Öncelikle İstanbul’umuz için hayırlı olsun. Sarıyer için dikkatinizi çekmek istediğim konu şu; İBB’nin 2024 Özel Kalem Bütçesi 13.157.000 TL Peki Sizce Sarıyer Belediyesinin 2024 Özel Kalem Bütçesi ne kadar? Sarıyer Belediyesinin 2024 Özel Kalem Bütçesi 54.871.000 TL. Nasıl oluyor da Sarıyer Belediyesinin Özel Kalem Bütçesi, koskoca İBB’nin Özel Kalem Bütçesinin 4 katından fazla oluyor? Sarıyer Belediye Başkanı ve bu bütçeye Sarıyer Meclisinde kabul oyu veren Meclis Üyeleri nasıl oluyor anlatın!” diyerek tepkisini ortaya koydu.

Continue Reading

Popüler