Connect with us

Genel

Sarıyer Belediye Eski Başkanı İhsan Yalçın hayatını kaybetti

Published

on

blank

Siyasete girdiği dönemde mal varlığını, ulusal gazetelere verdiği ilanlarla duyurarak örnek olan Sarıyer Belediye Eski Başkanı Mehmet ihsan Yalçın 84 yaşında hayatını kaybetti.

İstanbul Eski Vali Yardımcısı ve 1989-1994 yılları arasında bir dönem Sarıyer Belediye Başkanlığı yapan Mehmet İhsan Yalçın 84 yaşında hayatını kaybetti. Siyasete girdiği dönemde mal varlığını, ulusal gazetelere verdiği ilanlarla duyurarak örnek olan Mehmet ihsan Yalçın; Sarıyer Spor Kulübü Başkanlığı da yaptı. Ayrıca Yalçın Beşiktaş Jimnastik Kulübü ve Büyük Kulüp Yüksek Divan üyesi, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği ve Olimpiyat Komitesi Eski Yönetim Kurulu üyesiydi.

BAŞKAN GENÇ’TEN TAZİYE MESAJI

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Yalçın’ın vefatı dolayısıyla bir taziye mesajı yayımladı. Başkan Genç mesajında; “Sarıyer eski Belediye Başkanlarımızdan İhsan Yalçın’ın vefatını derin bir üzüntüyle öğrendim. Kendisine Allah’tan rahmet, ailesi ve tüm sevenlerine başsağlığı ve sabır diliyorum.” ifadelerine yer verdi.

Mehmet İhsan Yalçın’ın cenazesi, 15 Kasım 2022 Salı günü Sarıyer Belediyesi’nde yapılacak tören sonrasında, ikindi namazını müteakip Zincirlikuyu Camii’nde kılınacak cenaze namazının ardından Zincirlikuyu Mezarlığı’nda toprağa verilecek.

blank
blank
blank